kronika policyjna

Wypadek drogowy w Zadrożu. Ranny motocyklista
Policja ustala okoliczności zdarzenia drogowego zaistniałego 26 lipca 2015 roku w Zadrożu na drodze wojewódzkiej 794. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mieszkanka Zagórowej, kierująca oplem corsą doprowadziła do zderzenia z motocyklem suzuki. Obrażeń ciała (złamanie rzepki kolanowej) doznał motocyklista, który przewieziony został do szpitala w Olkuszu. Kierujący byli trzeźwi. Policja prowadzi dochodzenie z art. 177 kodeksu karnego.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol
Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej po raz kolejny ujawnili osobę zajmującą się nielegalną sprzedażą alkoholu i wyrobów tytoniowych. Tym razem jest to kobieta, mieszkanka gminy Wolbrom. 56-latka odpowie za przestępstwa z ustawy karnoskarbowej i ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Olkuscy policjanci dowiedzieli się o miejscu dystrybucji nielegalnych wyrobów akcyzowych w jednej z miejscowości w gminie Wolbrom. Funkcjonariusze postanowili przeszukać pomieszczenia należące do 56-letniej kobiety. Ustalenia policjantów potwierdziły się. Policjanci w jednym z pomieszczeń mieszkalnych ujawnili i zabezpieczyli około 15 litrów nielegalnego alkoholu, 739 sztuk papierosów oraz 1,35 kg tytoniu. Straty z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa w trakcie ustaleń.

Sprawcy rozboju tymczasowo aresztowani
Policjanci z olkuskiej patrolówki zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o napad na 64-latka. Pokrzywdzony stracił telefon oraz pieniądze. Do zdarzenia doszło około godziny 10:00 25 lipca br. na ulicy Legionów Polskich w Olkuszu. 64-letni mężczyzna został zaatakowany przez kobietę i mężczyznę. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został przewrócony na ziemię i pobity, a następnie skradziono mu telefon i 30 złotych. Szybka reakcja policjantów prewencji pozwoliła zatrzymać podejrzanych, 31-letniego mieszkańca Olkusza oraz jego partnerkę, również olkuszankę. Oboje usłyszeli zarzut rozboju. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W przeszłości para notowana była za przestępstwa rozbójnicze. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje olkuska prokuratura.

Skradziono tablice rejestracyjne
27 lipca br. nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł dwie tablice rejestracyjne z fiata punto. Samochód zaparkowany był przy ulicy Reja w Olkuszu. Policjanci z Olkusza prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Wakacyjny Festiwal Zawodów. Wizyta dzieci w olkuskiej komendzie
Komendę Powiatową Policji w Olkuszu odwiedziły dzieci, które biorą udział w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Olkuszu pod nazwą: Wakacyjny Festiwal Zawodów. Dzieci zapoznały się z pracą mundurowych pracujących w patrolu, policjantów ruchu drogowego czy pracujących w wydziale kryminalnym. Wyjątkowo frapująca wydała im się praca technika kryminalistyki. Z zaciekawieniem słuchały opowieści o różnych rodzajach śladów zabezpieczanych na miejscu zdarzeń. Uczestniczyły w prezentacji zbierania śladów linii papilarnych. Szczególnie zaintrygował ich pędzel z puchu marabuta. Ponadto nadkomisarz Agnieszka Fryben i starszy sierżant Marika Guzik-Gajda zaprezentowały sprzęt policyjny, z którego na co dzień korzystają policjanci. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się też policyjne pomieszczenia: areszt, „niebieski pokój” służący przyjaznym przesłuchaniom oraz pokój okazań z lustrem weneckim. Na zakończenie policjantki przypomniały o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji, poruszania się po drogach pieszo i rowerem, a wszystkie dzieci otrzymały odblaski.

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
paw...pavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
paw
paw

Pan pavv to geniusz, nie ma zielonego pojęcia o zagadnieniu, ale wie lepiej!!!!! Ale Polacy z tego słyną znaja się przecież na wszysytkim medycynie, prawie itd.

...
...

15 litrów alkoholu to z dwoma kumplami wypijamy w jedną imprezę. A ten tytoń to sobie pewnie kobicina sama uprawiała w ogródku i 739 skrętów jej naliczyli?

pavv
pavv

„Straty z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa w trakcie ustaleń.”. JAKIE STRATY! Straty to są wtedy gdy się niepotrzebnie wyda pieniądze. Idąc tokiem rozumowania z artykułu to jak 10 razy nie zatrzymam się przed znakiem STOP to zarobię min. 2000 zł??? Ponadto w niektórych krajach UE (Chorwacja, Węgry, Bułgaria, Włochy czy Hiszpania) można legalnienabyć w przydomowych gorzelniach czy winnicach legalnie produkowany alkohol który nie jest opatrzony znakami akcyzy! Więcej rozumu panowie milicjanci i osoby które bezmyślnie skopiowały komunikat policyjny.