Olkusz

Policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wspólnie z funkcjonariuszami  Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie, zabezpieczyli  trzy automaty do gier hazardowych, które znajdowały się w jednym z lokali w Olkuszu.

Policjanci systematycznie prowadzą kontrole legalności punktów urządzania gier na automatach hazardowych. Działania te, prowadzone są zarówno  samodzielnie, jak również we współpracy z innymi instytucjami, które na co dzień walczą z tym procederem.

W związku z podejrzeniem, że w Olkuszu  dochodzi do urządzania nielegalnych gier hazardowych, 12 maja br policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji  w Olkuszu weszli do jednego z lokali znajdujących się w centrum miasta i dokonali tam sprawdzenia. Podczas przeszukania funkcjonariusze  natrafili na trzy nielegalne automaty do gier hazardowych. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli urządzenia, dla potrzeb postępowania karno-skarbowego, jakie będzie toczyło się w tej sprawie,.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe,  jak i posiadacz lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze