kronika policyjna

Olkusz. Złodziej portfela rozliczony przez olkuskich policjantów
Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w niedzielę ukradł portfel z dokumentami i kartą bankomatową. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie i przyznał się do ich popełnienia.

Do zdarzenia doszło 16 czerwca 2019 roku około godziny 13:30 na parkingu przy ulicy Parcówka w Olkuszu. Złodziej wykorzystał okazję i z zaparkowanego pojazdu marki Suzuki Grand Vitara, ukradł portfel z dokumentami i kartą bankomatową, a następnie oddalił się w kierunku parku miejskiego. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci natychmiast przyjechali na miejsce i wraz ze zgłaszającym udali się w teren w poszukiwaniu mężczyzny. Już po kilku minutach penetracji przyległych ulic,` zgłaszający rozpoznał złodzieja portfela. Okazał się nim być 34-letni mieszkaniec Olkusza. Mężczyzna stawiał opór policjantom i nie chciał wydać rzeczy pochodzących z kradzieży. Policjanci użyli wobec niego siły fizycznej i założyli mu kajdanki. Podczas kontroli osobistej mundurowi znaleźli w kieszeni spodni mężczyzny portfel, który należał do pokrzywdzonego.
34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 17 czerwca śledczy przedstawili mu zarzuty.

Bolesław. Wypadek osobówki z cysterną
Policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło około godziny 6 rano na ulicy Głównej w Bolesławiu. Samochód osobowy wjechał w cysternę. Jedna osoba został ranna i trafiła do szpitala w Olkuszu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-letni kierowca opla zafiry z nieustalonych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z volvo. Ranny w wypadku został kierowca opla, który karetką pogotowia został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Mężczyźnie pobrano krew do badań. Kierowca volvo był trzeźwy. Na miejscu wypadku obecny był technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez około 4 godziny. Policjanci ruchu drogowego wyznaczyli objazd na miejscowość Hutki.

Olkusz. Policjanci zabezpieczyli blisko 70 gramów narkotyków
Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu postawili zarzuty 40-letniemu mężczyźnie, który posiadał znaczne ilości narkotyków i udzielał je innej osobie. Ponadto podejrzany usłyszał zarzut paserstwa, albowiem nabył sprzęt pochodzący z kradzieży. Do zatrzymania mężczyzny doszło w czwartek 13 czerwca w Olkuszu. Na podstawie posiadanych informacji kryminalni weszli do mieszkania mężczyzny, tam podczas przeszukania znaleźli kompresor, który pochodził z przestępstwa kradzieży z włamaniem. Policjanci przeszukali również pomieszczenie zakładu pracy, w którym zatrudniony był mężczyzna. W sejfie znaleźli ponad 68 gramów amfetaminy, gram mefedronu oraz śladowe ilości marihuany. Policjanci ustalili również, że 40-latek udzielał narkotyków innej osobie. 13 czerwca policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. posiadania i udzielania narkotyków, a także paserstwa z kodeksu karnego. Wobec mężczyzny Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu zastosował policyjny dozór.

Olkusz. Włamanie do samochodu
Policjanci z Olkusza zajmują się sprawą kradzieży kamerki samochodowej. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ulicy Wspólnej w Olkuszu. Złodziej włamał się do zaparkowanego mercedesa i ukradł kamerkę. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Włamanie do garażu
W poniedziałek 17 czerwca nieustalony na chwilę obecną sprawca włamał się do blaszanego garażu, skąd skradł rower marki Wheeler oraz zestaw narzędzia. Do kradzieży z włamaniem doszło na ulicy Kochanowskiego w Olkuszu. Właściciel straty wycenił na kilka tysięcy złotych.

Sieniczno. Chciał zaimponować dziewczynie i w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 110 kilometrów
Nieodpowiedzialnością wykazał się 19-letni kierowca seata, mieszkaniec gminy Olkusz, który 17 czerwca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Mężczyzna wiózł niepełnoletnią pasażerkę i chciał zaimponować jej brawurową jazdą. Kierowca seata w Sienicznie koło Olkusza pędził drogą krajową nr 94 z prędkością 160 km na godzinę. Zgodnie z przepisami na tym odcinku drogi można jechać najwyżej 50 km na godzinę. Ponadto mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo że policjanci wydali mu wyraźne polecenie do zatrzymania się. Widząc, jak kierowca stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, policjanci udali się za nim w pościg. Po kilkuset metrach 19-latek stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Okazało się, że mężczyzna nie podróżował sam, jechał z 17-letnią koleżanką. Jak tłumaczył swoje zachowanie kierowca? Jechał tak szybko… bo chciał zaimponować dziewczynie. Na szczęście żadne z nich nie poniosło obrażeń. Brawurowa jazda 19-latka zakończyła się sporządzeniem przez policjantów wniosku do sądu i zatrzymaniem mu prawa jazdy. Z kolei nieletnia dziewczyna została przekazana pod opiekę matki. Bezmyślni kierowcy, którzy wsiadają za kierownice samochodów i przekraczają prędkość, stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, nie tylko tracą uprawnienia, czy kończą swoją jazdę w rowie lub na przydrożnym drzewie, mogą również stracić życie. Często są sprawcami tragicznych wypadków, w których cierpią zupełnie niewinne osoby. Aby zapobiec takim szachowaniom na drodze, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzą działania „Prędkość”. Głównym celem tych akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie takich zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze. W poniedziałek od wczesnych godzin porannych 12 policjantów sprawdzało prędkość, z jaką poruszali się kierujący, wykorzystując ręczne mierniki prędkości. Mundurowi skontrolowali 80 pojazdów, z czego aż 73 kierujących przekroczyło prędkość.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PXT
PXT
3 lat temu

Policja a zwłaszcza olkuska jest nieudolna i chyba też leniwa, współpraca z nimi jest skazana na porażkę. Mój znajomy zanosił im nagranie z wymuszenia pierwszeństwa przez co usiłując uniknąć zderzenia poharatał i pokrzywił sobie felgi o krawężniki. Ponieważ przyszedł w godzinach końca zmiany więc go zbyli a dodatkowo poinformowali że sam z imienia i nazwiska będzie musiał wystąpić przed sądem przeciwko sprawcy, czyli wynikałoby, że samo nagranie bardzo ewidentne i oczywiste jest niewystarczającym dowodem, to go zniechęciło do dalszej straty czasu i energii a jego zdarzenie raczej nikogo nie zainteresowało. Być może że sprawcą okazał się jakiś znajomek albo sam prokurator?
Oni lubią się zajmować sprawami banalnymi byleby tylko łapać punkty statystyczne z ilości mandacików od staruszek przechodzących w niedozwolonych miejscach mimo braku ruchu, albo cherlawych panów od kieliszka i piwa w miejscu publicznym byleby nie mieli zbyt rozrośniętej klaty i bicepsów, tudzież dziadków na rowerach, bo młodzież rowerowo-skateparkowa jest nieco za zwinna.

kolo
kolo
3 lat temu

PXT, zainwestuj w wideorejestrator, najlepiej z kamerą z tyłu też i zanoś na policję materiał. Szybko się oduczą, jesli za fucka zapłacą 200 i za wykroczenie w/g taryfikatora..

PXT
PXT
3 lat temu

Mam prośbę do tych którzy minusowali mojego pierwszego posta, żeby użyli sensownego kontrargumentu. Bo podejrzewam, że są to po prostu kandydaci do skopania im dup z powodów o których pisałem.
Ktoś może powiedzieć że jeśli jestem bez grzechu (drogowego przekroczenia) a pewnie jestem z jakimiś grzechami- owszem nie lubię zapinać pasów bo mi duszno i kiedy mam tylko sprzyjające okoliczności to nie zapinam dla swobodnego samopoczucia, ale tym nie szkodzę innym niewinnym uczestnikom- tylko i wyłącznie sobie na własne życzenie.

theon
theon
3 lat temu

Siądź na rower i przejedź się powiedzmy drogą na Wolbrom – będziesz wiedział dlaczego , jeśli przeżyjesz 🙂

lulek
lulek
3 lat temu

[quote name=”theon”](…) gdy będziemy mieli choć jedną drogę rowerową prowadzącą dokądkolwiek – wtedy owszem, można wymagać by rowerzyści nie używali chodników. tymczasem(…)więc na razie Panie/ Pani pavv, trzeba się chodnikami podzielić :)[/quote]
Dlaczego chodnikami?
A nie drogami?
Na drogach wymalować pasy ruchu tylko dla rowerów
i nie trzeba budować specjalnych dróg rowerowych
[img]http://rowerowytorun.com.pl/upload/Image/holandia_relacje/holandia_rower_poza_miastem/m/13.jpg[/img]

PXT
PXT
3 lat temu

Większy problem widzę w ruchu samochodowym a nie rowerowym. O ileż piękniejszy byłby świat, gdyby ludziska przesiedli się na rowery na ile to tylko możliwe. Wkurza mnie ten na maksa konsumpcyjny (oparty o baryłki) styl życia bez którego wielu nie wyobraża sobie egzystować mknąc swoim „krążownikiem” nawet do kiosku po fajki trzy przecznice od miejsca zamieszkania, a znam takich- dla mnie koszmar.

theon
theon
3 lat temu

Gdy będziemy mieli w mieście sieć ścieżek rowerowych z wydzielonymi dla nich przejazdami przez ulice … nie, gdy będziemy mieli choć jedną drogę rowerową prowadzącą dokądkolwiek – wtedy owszem, można wymagać by rowerzyści nie używali chodników. tymczasem jest jak jest, nic nie wskazuje żeby miało być lepiej, więc na razie Panie/ Pani pavv, trzeba się chodnikami podzielić 🙂

pavv
pavv
3 lat temu

Ciekawe ilu rowerzystów w ostatnim tygodniu dostało chociaż pouczenie za jazdę po chodniku, albo przejeżdżanie przez przejście dla pieszych. Czyżby jak zwykle ZERO? Ja bym spokojnie z 10-ciu pouczył i ze 3 ukarał mandatem, a nie jeżdżę całą dobę po mieście jak dzielni policjanci.

PXT
PXT
3 lat temu

Bardzo często stykam się ze zniecierpliwieniem kierowców podczas gdy jadę przepisowo (oczywiście nigdy też nie zaniżam prędkości co jest uznawane za blokowanie ruchu) w terenie zabudowanym, którzy wyprzedzają mnie przy każdej nadarzającej się okazji nawet na podwójnej ciągłej i przy tej okazji nieraz zobaczyłem w lusterku natarczywe miganie światłami drogowymi zmuszające do przyspieszenia czyli przekroczenia dozwolonej prędkości a częstokroć nawet ich środkowy palec gdy już nadarzyła się okazja do wyprzedzenia niejednokrotnie ryzykownego. Wówczas nachodzi mnie ochota aby go wyprzedzić, zatrzymać, wywlec z auta i nakopać do d*upy, tak żeby się zesrał. A jest takich bardzo dużo, może nawet większość.