kasa5

Od 2016 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki realizuje Program „KLUB”, dzięki któremu możliwe jest dotarcie z bezpośrednim wsparciem finansowym do tysięcy lokalnych środowisk sportowych, borykających się z problemami natury organizacyjno-finansowej. W kolejnej edycji Programu, w którym do podziału było 40 milionów złotych wsparcie z terenu powiatu olkuskiego otrzyma 11 podmiotów.

Łącznie już niebawem na konta klubów z Olkusza, Gorenic, Zedermana, Bydlina, Bukowna i Wolbromia trafi 120 tysięcy złotych. Dofinansowanie do bieżącej działalności w kwocie 15 tysięcy złotych uzyskały dwa kluby: LKS Kłos Olkusz oraz Błysk Zederman. W obu tych podmiotach na co dzień prowadzone są zajęcia treningowe w przynajmniej dwóch sekcjach sportowych. Pozostałe kluby z rządowego Programu już wkrótce doczekają się przelewów w kwocie 10 tysięcy złotych. Beneficjantami „KLUBU” w roku 2019 (w kolejności punktacji oceniania wniosków) są: Legion Bydlin, Diana Wolbrom, Olkuski Klub Sportowy Słowik, AP Champions Olkusz, UKS Omega Olkusz, Leśnik Gorenice, Kusy Bukowno, Samuraj Bukowno oraz Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada. Do tych szczęśliwców należy także dodać Prądnika Sułoszowa i Piliczankę Pilica – bo choć terytorialnie nie należą do naszego powiatu, to jednak ich drużyny piłkarskie grają pod szyldem Podokręgu Olkusz.

Aplikujących o ministerialne środki z terenu powiatu olkuskiego było więcej, jednak w trzech przypadkach do uzyskania wsparcia zabrakło konkursowych punktów. Na liście rezerwowej znalazły się: Stowarzyszenie Orbita, MGHKS Bolesław Bukowno, a także Judo Wolbrom. Trzy następne wnioski złożone przez Klub Sportowy Flika, ILKUS Olkusz oraz WAP Wolbrom przepadły ze względu na błędy formalne.

Celem Programu „KLUB” od samego początku jego istnienia jest dofinansowanie działalności prowadzonej przez podmioty funkcjonujące w lokalnych środowiskach sportowych – kluby sportowe, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejsca poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa. Przedmiotem wsparcia są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego – wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów przygotowawczych lub zakup sprzętu niezbędnego do treningu.

Pieniądze trafią na klubowe konta zaraz po podpisaniu stosownych umów przez zarządy klubów oraz przedstawicieli Ministerstwa. Zajęcia sportowe w ramach Programu prowadzone będą do końca listopada br. Później kluby będą miały miesiąc na rozliczenie środków.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze