kronika policyjna

Kradzież na wolbromski targowisku
12 listopada br. mieszkanka Olkusza na targowisku w Wolbromiu straciła dokumenty i pieniądze. Miejscowa Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Usiłowanie włamania do samochodu
Nad ranem 14 listopada (ok. godz. 3:00) na ul. Kosynierów w Olkuszu, nieustalony do tej chwili sprawca usiłował włamać się do zaparkowanego seata ibizy. Trwają prace związane z ustaleniem strat poniesionych przez właściciela samochodu.

Włamanie w Rodakach

14 listopada br. nieustalony do tej pory sprawca wyważył drzwi balkonowe w domu mieszkalnym w Rodakach, z którego ukradł biżuterię. Gospodarze straty oszacowali na 6 tysięcy złotych. Policja ustala tożsamość sprawcy włamania. Kodeks karny za włamanie z kradzieżą przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Kradzież piły spalinowej
Funkcjonariusze z Wolbromia ustalają sprawcę kradzieży piły spalinowej, którą w ostatni piątek właściciel pozostawił przy drodze w Zabagniu. Gdy wrócił, już jej nie było. Trwa policyjne dochodzenie w tej sprawie.

Zniszczona elewacja przepompowni
Trwa ustalanie sprawców zniszczenia elewacji budynku przepompowni przy ul. Księdza Gajewskiego w Olkuszu. 14 listopada br. nieustalone do tej chwili osoby pomalowały budynek przepompowni, powodując straty na około 600 zł. Sprawą zajmują się olkuscy policjanci.

Skradziony telefon na stacji paliw
W niedzielę 16 listopada na jednej z olkuskich stacji paliw doszło do kradzieży telefonu komórkowego Samsung Galaxy S III. Telefon stracił mieszkaniec Zarzecza. Sprawcy kradzieży grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Włamanie do samochodu na Legionów Polskich
Policja ustala sprawcę usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu zaparkowanego w Olkuszu przy ul. Legionów Polskich. 16 listopada br. nieznana osoba uszkodziła zamek w drzwiach i kable stacyjki w seacie.

Potrącenie pieszej
We wtorek w Wolbromiu na ul. Skalskiej, kierująca oplem potrąciła kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Poszkodowana 69-letnia mieszkanka Wolbromia z urazem żeber trafiła do olkuskiego szpitala. Miejscowi funkcjonariusze ustalają okoliczności i przyczyny wypadku. Wiadomo, że kierująca autem była trzeźwa.

Z mieszkania zginęła biżuteria i pieniądze
18 listopada br. nieustalony do tej chwili sprawca włamał się do jednego z mieszkań w Olkuszu przy ul. Reja, skąd ukradł biżuterię, stare monety oraz pieniądze. Poszkodowana wyceniła straty na blisko 10 000 zł. Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości włamywacza. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PXT
PXT
9 lat temu

Nie wszystko umarzają. Oskarżenia własne pod adresem zwykłych szarych ludzi, nawet te wyssane z palca i kłamliwe nie umarzają. Ich działania są nastawione na „udowadnianie” szarym obywatelom „kto tu rządzi”, gdybyś odważył się kwestionować coś niezgodnego z prawem -ale w ich wydaniu . Praworządność i uczciwość- takie pojęcia dla nich nie istnieją. Co do reszty się z Tobą zgadzam, bo mnie nawet umorzyli sprawę ewidentnie udowodnioną dotyczącą uszkodzenia ciała przez funkcjonariuszy. Swojej sprawy odwetowej opartej na kłamstwie mało tego, że nie umorzyli, to jeszcze bezczelnie złożyli apelację na umorzenie sądowe. Na szczęście w sądach jeszcze zdarzają się uczciwi i myślący sędziowie i na takich akurat natrafiłem zarówno w rejonowym jak i w apelacyjnym. Olkuska prokuratura to ludzie bez honoru broniąca bandytyzmu mundurowego, nie mam dla nich krzty szacunku . Zapomnieli o swojej prawdziwej misji.

Krzysztof71
Krzysztof71
9 lat temu

No to będą mieli co umarzać. W zakresie umorzeń i odmów wszczęcia jednostka w Olkuszu jest na bardzo wysokim poziomie.