kronika policyjna

Olkusz. Nietrzeźwa matka z dzieckiem
Ze zgłoszenia, które wpłynęło do dyżurnego olkuskiej policji wynikało, że kobieta, idąc z małoletnim dzieckiem drogą krajową 94 w Olkuszu ma problemy z utrzymaniem równowagi.

W piątek 27 kwietnia około godziny 23:00 olkuscy stróże prawa po raz już kolejny interweniowali wobec pijanego rodzica. Tym razem 8-letnie dziecko było pod opieką nietrzeźwej matki. Oficer dyżurny olkuskiej policji odebrał zgłoszenie, że z miasta w kierunku drogi krajowej 94 idzie chwiejnym krokiem nietrzeźwa kobieta z małym dzieckiem. 34-letnia mieszkanka Olkusza, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, wracała pieszo do domu ze swoim małoletnim synem z imprezy urodzinowej u znajomego.

Jej syn trafił pod opiekę członka rodziny. Jeżeli okaże się, że kobieta naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia, grozić jej będzie kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O sytuacji dziecka zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
4 lat temu

Jak miałem 8 lat to nieraz przyprowadzałem tatusia z imprezki do domu i nikt z tego nie robił afery. Fakt, że na drogach nie było tylu wyścigowych szczurów wyprzedzających na linii ciągłej tudzież przekraczających prędkość w terenie zabudowanym w gorączce pogoni za kasiorą, tak jak to dziś mamy. Od czasu do czasu jakiś zaprzęg konny- to były piękne dni.