Demolka w lokalu
8 października. Właścicielka lokalu gastronomicznego przy ulicy Przemysłowej w Olkuszu, mieszkanka miasta, zawiadomiła policję o zniszczeniu kasy fiskalnej oraz kilku artykułów spożywczych. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego 30-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Najprawdopodobniej odpowie za popełnienie przestępstwa.
Skok melomanów?
9 października. Mundurowi ujawnili podczas patrolu włamanie do sklepu muzycznego przy ulicy Nulla w Olkuszu. Z wnętrza złodzieje zabrali pianino elektroniczne o wartości niemal 5 tysięcy złotych. Stratę poniósł olkuszanin. Trwa poszukiwanie sprawców.

Piwnica poszła z dymem
10 października. Strażacy ewakuowali kilkudziesięciu mieszkańców bloku na Osiedlu Trzydziestolecia w Kluczach. Powodem był pożar, który wybuchł w piwnicy. Zniszczeniu uległy przetwory, panele podłogowe oraz instalacje: elektryczna, telekomunikacyjna i informatyczna. Strażacy ustalają przyczynę pojawienia się ognia.
Zginął motocyklista
10 października. Motocyklista zginął w wypadku, do jakiego doszło w Bukownie, w rejonie skrzyżowania ulicy Wodącej z Zieloną. Kierujący motocyklem suzuki 30-letni  mieszkaniec miasta, podczas manewru wyprzedzania, zderzył się ze skręcającym w lewo peugeotem kierowanym przez 67- letniego bukowianina. W wyniku odniesionych obrażeń motocyklista zmarł w szpitalu. Trwa ustalanie przyczyn wypadku. W tej sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Olkuszu.  To już szósta ofiara śmiertelna na drogach powiatu olkuskiego w tym roku. Śmierć w wypadkach poniosło dwóch motocyklistów.
Kradli blachę
12 października. Policjanci z Wolbromia zatrzymali w Porębie Górnej dwóch mieszkańców Zasępca, w wieku 19 i 29 lat, którzy z dachu niezamieszkanego domu ukradli około 50 metrów bieżących blachy ocynkowanej. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze