lodowisko

Amatorzy zimowych sportów wiele lat czekali na to, by w Olkuszu móc spróbować swoich sił na łyżwach. Doczekali się pod koniec ubiegłego roku, kiedy na rynku pojawiła się konstrukcja z krytym lodowiskiem. Pierwsze ślady na lodzie zainteresowani zostawili na początku grudnia. Srebrna Tafla działała do 28 lutego, przyciągając przez trzy miesiące tysiące osób, w tym uczniów olkuskich szkół, którzy w ramach zajęć korzystali z lodowiska za darmo. Tak duże zainteresowanie ze strony wielbicieli tego zimowego sportu może oznaczać tylko jedno – kolejny sezon zimowy w Olkuszu również będziemy mogli spędzić na łyżwach!

– Wiedziałem, że olkuszanie czekają na lodowisko i od początku kadencji planowałem tę atrakcję zapewnić. Najpierw musieliśmy jednak wybrać odpowiednią lokalizację i dopilnować wszystkich formalności. Samo zainteresowanie przekroczyło nasze najśmielsze wyobrażenia. Ożywiliśmy rynek zimą, zapewniając atrakcję przyciągającą prawdziwe tłumy. Ważna była jakość lodu, która gwarantowała dobrą zabawę. O sukcesie Srebrnej Tafli świadczy fakt, że specjalnie na lodowisko systematycznie przyjeżdżali nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale też goście z okolicznych miejscowości, w tym sąsiednich aglomeracji – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

lodowisko2

Z lodowiskiem na olkuskim rynku wiązały się liczne atrakcje: w wybrane dni wstęp był darmowy, a w ferie amatorzy jazdy na łyżwach korzystali z darmowych kursów. Wszyscy uczniowie z terenu gminy Olkusz, w ramach prowadzonych zajęć szkolnych, na lodowisko wchodzili za darmo. – Nasze szkoły szczególnie chętnie wykorzystywały tę możliwość, urozmaicając tym samym zajęcia w ramach wychowania fizycznego, a jednocześnie dając młodzieży dużo radości. Uczniowie chętnie wracali na lodowisko także po szkole – zauważa Bożena Krok, zastępca burmistrza ds. społecznych.

Od 1 marca trwa demontaż konstrukcji lodowiska. Potrwa ok. 2 tygodni. W tym czasie kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu w rynku, łącznie z czasowym ograniczeniem liczby dostępnych miejsc parkingowych.

– Z pełną świadomością zdecydowaliśmy się na lokalizację lodowiska na rynku. Dołożymy wszelkich starań, by uciążliwości związane z jego złożeniem były jak najmniej odczuwalne. Wiele pozytywnych opinii przekonuje mnie, że jest to dobre miejsce na tego typu rozrywkę. Wszystkich już teraz chciałbym zapewnić, że zrobię wszystko, aby w przyszłym sezonie lodowisko do Olkusza powróciło – zapewnia burmistrz Roman Piaśnik.

 

UMiG Olkusz

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
6 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
MiłaKOTdtedtIzałyżwiarka Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Miła
Miła

Nie wiem kto napisał ten artykuł, ale zbytnio się nie popisał. Darmowy wstęp, darmowe kursy, za darmo. I do tego ta Srebrna Tafla.

Iza
Iza

Cóż za merytoryczną odpowiedź. Warto wiedzieć na co idą nasze pieniądze. I kto na tym zarabia. Jeżeli było, jak pytałam, chyba zainwestuję w lodowisko i w przyszłym roku zgłoszę swoją ofertę do UMiG. Złoty interes, zamiast płacić za najem najlepszej miejscówki w mieście, miasto zapłaci mnie. A dorobię za biletach.

[quote name=”dtedt”][quote name=”Iza”]Czy prawdą jest, że gmina płaci właścicielowi lodowiska za jego najem, a łyżwiarzy również właścicielowi za bilety?[/quote]
Prawdą jest, że wszyscy którzy korzystali byli zadowoleni.[/quote]

KOT
KOT

BARDZO DOBRZE ,ZE LODOWISKO BYŁO !NIE NARZEKAĆ -TYLKO TO POTRAFICIE!! DZIĘKUJEMY!!

dtedt
dtedt

[quote name=”Iza”]Czy prawdą jest, że gmina płaci właścicielowi lodowiska za jego najem, a łyżwiarzy również właścicielowi za bilety?[/quote]
Prawdą jest, że wszyscy którzy korzystali byli zadowoleni.

Iza
Iza

Czy prawdą jest, że gmina płaci właścicielowi lodowiska za jego najem, a łyżwiarzy również właścicielowi za bilety?

łyżwiarka
łyżwiarka

Panie Burmistrzu, dziękujemy.