Wypadek w Zadrożu
12 grudnia br. około godziny 11:20 w Zadrożu (gmina Trzyciąż) kierujący renaultem prawdopodobnie stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Do szpitala w Krakowie, z podejrzeniem urazu kręgosłupa, przewieziona została pasażerka pojazdu, którym kierował krakowianin. Policjanci ustalają przyczynę wypadku.   

Kradzież paliwa
12 grudnia, prawdopodobnie nocą, skradziono paliwo z koparek pozostawionych na ul. Sosnowej w Bukownie. Sprawca ukradł olej napędowy o łącznej wartości około 550 złotych. Nad sprawą pracują miejscowi policjanci.

 

Potrącenie rowerzysty
13 grudnia br. około godziny 7:50 w Łobzowie (gmina Wolbrom) kierująca oplem potrąciła rowerzystę. Mężczyzna został przewieziony do olkuskiego szpitala – prawdopodobnie złamał nogę. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn wypadku.

Kradzież renaulta
13 grudnia br. skradziono renaulta zaparkowanego na ul. Sławkowskiej w Bukownie. Pokrzywdzona oszacowała wartość samochodu na około 5.000 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Bukowna.

Zniszczenie ambony myśliwskiej
13 grudnia br. zniszczono ambonę myśliwską znajdującą się w lesie w okolicach Zedermana. Koło łowieckie oszacowało wartość strat na około 3.000 złotych. Sprawcy zniszczenia cudzego mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Włamanie do domu jednorodzinnego
14 grudnia br. około godziny 13:30 na ul. Wiejskiej w Olkuszu włamano się do domu. Z jego wnętrza skradziono m. in. wąż ogrodowy oraz narzędzia. Pokrzywdzona oszacowała wartość skradzionych przedmiotów na około 700 złotych.

Kradzież kosmetyków
14 grudnia br. z jednej z aptek mieszczących się w Bukownie skradziono kosmetyki o łącznej wartości około 750 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą miejscowi policjanci.  

Ofiara skimmingu
14 grudnia br. z konta bankowego należącego do mieszkańca Podlesia (gmina Olkusz) zniknęło 10.000 złotych. Pieniądze zostały wypłacone za pomocą dwóch kart bankowych w Tajlandii. Mężczyzna prawdopodobnie padł ofiarą skimmingu, czyli nielegalnego skopiowania paska magnetycznego kart bankowych przy pomocy urządzeń montowanych na bankomatach.

Włamanie w Olkuszu
16 grudnia br. włamano się do pomieszczenia, w którym jedna z firm kurierskich składowała przesyłki. Sprawca podważył drzwi garażowe, a następnie rozpakował paczki i ukradł nieustalone na chwilę obecną przedmioty. Nad sprawą pracują olkuscy policjanci.

Kradzież paliwa
17 grudnia br. w Kąpielach Wielkich (gmina Wolbrom), z zaparkowanej na prywatnej posesji ciężarówki, skradziono około 150 litrów oleju napędowego. Właściciel samochodu oszacował straty na około 800 złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wolbromia.

Włamanie do domu
18 grudnia br. na ul. Pułaskiego w Olkuszu włamano się do domu jednorodzinnego. Złodziej  wyważył drzwi balkonowe i ukradł laptop oraz aparat fotograficzny. Sprawcy kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze