kronika policyjna

Powiat olkuski. Kradzieże i włamania
W minionym tygodniu funkcjonariusze otrzymali cztery zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Do zdarzeń tych doszło na terenie gminy Wolbrom, Klucze, Bukowno i Olkusz.

W środę 13 grudnia br. funkcjonariusze Komisariatu w Wolbromiu, otrzymali zgłoszenie o kradzieży w Porębie Dzierżnej. Nieznany do chwili obecnej sprawca z samochodu marki Citroen Saco, skradł portfel z zawartością dowodu osobistego, prawa jazdy oraz pieniędzy w kwocie 150 zł. W piątek 15 grudnia w miejscowości Krzywopłoty nieznany sprawca na ul. Leśnej, dokonał włamania do pomieszczenia gospodarczego i skradł piłę motorową, imadła oraz silniki elektryczne od różnych maszyn, a także 24 metry kabla. Uczyniło to straty na kwotę 5600 zł. Kolejne zdarzenie również miało miejsce 15 grudnia br. Policjanci komisariatu w Bukownie przyjęli zgłoszenie od mieszkanki Ujkowa Nowego o kradzieży pieniędzy oraz biżuterii na kwotę 41 000 zł. Włamywacz, wykorzystując nieobecność domowników, uszkodził drzwi balkonowe, dostał się do środka i dokonał kradzieży. Natomiast olkuscy policjanci ustalają sprawcę kradzieży, dwóch tablic rejestracyjnych z samochodu marki BMW, która miała miejsce w sobotę 16 grudnia na ul. Piotra Ściegiennego w Olkuszu. Obecnie trwają postępowania celem ustalenia sprawców tych zdarzeń.

Hutki. Prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości pomimo zakazu
W piątek 15 grudnia 36-letni mieszkaniec miejscowości Hutki-Kanki, popełnił przestępstwo prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości. Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze, kierował on samochodem pomimo wydanego przez sąd zakazu. 36-latek, który poruszał się samochodem osobowym marki Opel najprawdopodobniej sądził, że jest bezkarny i nie musi przestrzegać żadnych przepisów. Bardzo się jednak pomylił. Przejażdżkę ulicami Klucz, przerwali mu funkcjonariusze z tego komisariatu. Zauważyli oni samochód, który wykonywał ryzykowne manewry, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policjanci zatrzymali pojazd i uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę. Mężczyzna w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Przestępstwa, które popełnił naruszają artykuły: 178a oraz 244 Kodeksu karnego. Są one zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz za ich popełnienie odpowie przed sądem.

Olkusz. Wykorzystał moment nieuwagi i okradł kobietę
Policjanci z Olkusza, ustalają złodzieja, który w poniedziałek 18 grudnia w jednym z olkuskich dyskontów spożywczych na ul. Tadeusza Kościuszki, wykorzystując nieuwagę mieszkanki Sieniczna, skradł z torebki portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy. Kobieta poniosła straty na łączną sumę 1150 zł. Za przestępstwo kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Komunikaty:
Uszkodzenie samochodu w Olkuszu
Policjanci z Olkuskiej Komendy prowadzą dochodzenie w sprawie ujawnionego w dniu 12 grudnia 2017 roku, uszkodzenia pojazdu marki Seat Leon, poprzez przerysowanie powłoki lakierniczej. Do zdarzenia doszło w rejonie ulicy Legionów Polskich w Olkuszu. Wartość strat około 3000 zł. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o telefoniczny kontakt z numerem 32-6478-271 lub 997.

Olkuska Policja poszukuje świadków potrącenia pieszego
Do zdarzenia doszło 5 grudnia br. około godziny 18:00 na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych w rejonie pobliskiej kwiaciarni. Osoby, które były świadkami zdarzenia lub mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z prowadzącym sprawę pod numer telefonu 32-6478-236 lub 997.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Chester 1988
Chester 1988
6 lat temu

Do zdarzeń tych doszło na terenie gminy Wolbrom, Klucze, Bukowno i Olkusz.
To że komisariat w Bukownie „obsługuje” dwie gminy wiem ale nie rozumiem czemu tak skonstruowane jest zdanie…

...
...
6 lat temu

powinno się…

gin
gin
6 lat temu

[quote name=”Chester 1988″]Od kiedy Ujków Nowy jest częścią miasta Bukowno?[/quote]
Policja z Bukowna ogarnia swym zasięgiem gminę Bolesław gdzie jak wiesz nie ma komisariatu…

Chester 1988
Chester 1988
6 lat temu

Od kiedy Ujków Nowy jest częścią miasta Bukowno?

pavv
pavv
6 lat temu

Nie ma takiego auta jak Citroen Saco! Był kiedyś model Saxo.