paragraf

1 stycznia na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowano Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Informacje są jawne dla wszystkich, a na liście osób skazanych za przestępstwa dokonane również na dzieciach znalazły się 154 osoby. Jedną z nich jest były pracownik wolbromskiego Domu Kultury. Były, bowiem od Nowego Roku już tam nie pracuje. W wolbromskiej społeczności zawrzało, dlatego też dyrektor placówki Piotr Gamrot wydał oficjalne oświadczenie. Poniżej jego treść.

„Uprzejmie informuję, że Dom Kultury w Wolbromiu nie zatrudnia osób umieszczonych w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Dodatkowo wyjaśniam wszystkim zainteresowanym, że bezpośrednio po uruchomieniu w dniu 1 stycznia 2018 r dostępu do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, pozyskałem informację, że jedna z osób zatrudnionych w Domu Kultury figuruje w tym Rejestrze.

Mimo że przepis art 21 ust 1 ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom na tle seksualnym nakazuje pracodawcom sprawdzenie pracowników zatrudnionych na stanowiskach związanych z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi i chociaż zakres obowiązków służbowych pracownika DK umieszczonego w Rejestrze nie wymagał bezpośredniego kontaktu z osobami korzystającymi z oferty Domu Kultury, to fakt umieszczenia go w Rejestrze spowodował odmowę przedłużenia umowy o pracę.”

Marek K. w Domu Kultury pracował przez ostatnie trzy lata. Był rzetelnym pracownikiem fizycznym. Pomimo iż w ostatnim czasie nie miał konfliktów z prawem, to jego lista przewinień głównie z lat 90. jest długa. W zakładach karnych spędził kilkanaście lat.

 

34
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
34 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
taka prawdaValdez76wieśniakiprzeczytajcieAnonimowość w sieci Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
taka prawda
taka prawda

[quote name=”Valdez76″]Teraz pojadę po bandzie. Dziecku molestowanemu nic nie zwróci dzieciństwa,zwykłego normalnego,misie,zamki,resoraki itd. Sam jestem ojcem i już się gotuję kiedy dziecko mówi,że ksiadz,wujek,ciocia…też sie zdarza mnie źle dotyka. A matka,ojciec bronią pedofila,bo co ludzie powiedzą! Wytkną palcami,ja osobiście samosąd bym zrobił,to zawsze działa[/quote]
Niektórzy źle dotykają i nic im się nie zrobi. Sa tacy. Kumaci wiedzą o kogo chodzi.
A ciemna część społeczeństwa jeszcze zaszczuje osobe poszkodowaną i jej rodzinę że odważyła się ja oskarżać.
Bo ta osoba sama sprowokowała, albo jest zła i ma kare za to.

Valdez76
Valdez76

Teraz pojadę po bandzie. Dziecku molestowanemu nic nie zwróci dzieciństwa,zwykłego normalnego,misie,zamki,resoraki itd. Sam jestem ojcem i już się gotuję kiedy dziecko mówi,że ksiadz,wujek,ciocia…też sie zdarza mnie źle dotyka. A matka,ojciec bronią pedofila,bo co ludzie powiedzą! Wytkną palcami,ja osobiście samosąd bym zrobił,to zawsze działa

wieśniaki
wieśniaki

O co wam chodzi z tymi dziećmi ?
Gdy popełnił przestępstwo sam ledwo wszedł w dorosłość bo miał ok 20 lat… poza tym skrzywdzone dziecko, o którym słyszałem miało 17 lat. Przestępstwo seksualne? owszem, pedofilia? Ludzie ogarnijcie się .. Łakniecie każde brudy. Nie od dziś wiadomo jak tv i prasa wszystko przeinacza albo dolewa oliwy do ognia.

przeczytajcie
przeczytajcie
Anonimowość w sieci
Anonimowość w sieci

Całe szczęście NIKT nie jest teraz anonimowy w sieci 🙂 dobrej nocy 🙂

antyROB
antyROB

[quote name=”Dorotes”]Pani Teresa byla lepszym dyrektorem tej placowki, powinna wrocic, teraz, az czlowiek boi sie dziecko pslac na plac zabaw.[/quote]
Czy Dorotes zasugerowała, że za sprawą dyrektora strach puścić dziecko na plac zabaw? W Wolbromiu przecież nie ma żadnego pedofila. No chyba, że Dorotes ma gruby portfel i lubi przegrywać w sądzie za pomówienie i nieprawdę. Ostatnio w powiecie wybuchły dwie sprawy sądowe za śmieci na Osadzie o komentarze umieszczone na forum P.O.

Kto sieje plotki ten później żniwo zbiera…

Dorotes
Dorotes

Pani Teresa byla lepszym dyrektorem tej placowki, powinna wrocic, teraz, az czlowiek boi sie dziecko pslac na plac zabaw.

ciekawski
ciekawski

Ciekawe jaki będzie finał tej sprawy?

antyROB
antyROB

[quote name=”hetero”][quote name=”Tomasz2″]A czy na stanowisko konserwatora jest potrzebne zaświadczenie o nieraralności?Podobno skierował do tam Urząd Pracy. Miał odmowić. Wtedy rejestru nie było. Na takie stanowisko raczej nie sprawdza się niekaralności. No ale pracował w placówce z której korzystają dzieci. Może wstydził się za co siedział. Gdyby siedział za narkotyki albo za kradzież samochodu pewnie nie byłoby problemu.[/quote] Trzy lata pracował, umowa byla przedluzana, wiec juz w pazdzerniku powinien dyrektor sprawdzic wszystkie osoby! Tego nie zrobil, lenistwo lub niewiedza, to ustalą organy scigania. Na staz byl skierowany faktycznie przez urzad pracy, ale litosci to dyrektorskie tlumaczenie jest bardzo slabe, nie… Czytaj więcej »

Tomasz2
Tomasz2

Nie bronię dyrektora, ale jeśli w październiku nie było go w rejestrze bo umieścili go np. po koniec grudnia(da się to sprawdzić od kiedy figuruje w rejestrze) to jeszcze można to wytłumaczyć. Nie przedłużył umowy bo musiał to zrobić po tym.Ale DK jest instytucja z której korzystają dzieci a osoby tam pracujące powinny mieć dobrą opinię.Gdyby ten konserwator pracował w szkole to by dopiero była afera. Może dyrektor powinien udać się do Sądu Okręgowego w Krakowie w celu uzyskania informacji o niekaralności albo wymóc to na pracowniku. A jeśli wiedział o tym? To ma problem.A może zadecydowała EKONOMIAPrzyjął może dlatego… Czytaj więcej »

grzechotka
grzechotka

niewiedza jest zrodłem spokoju 😀

hetero
hetero

[quote name=”Tomasz2″]A czy na stanowisko konserwatora jest potrzebne zaświadczenie o nieraralności?Podobno skierował do tam Urząd Pracy. Miał odmowić. Wtedy rejestru nie było. Na takie stanowisko raczej nie sprawdza się niekaralności. No ale pracował w placówce z której korzystają dzieci. Może wstydził się za co siedział. Gdyby siedział za narkotyki albo za kradzież samochodu pewnie nie byłoby problemu.[/quote] Trzy lata pracował, umowa byla przedluzana, wiec juz w pazdzerniku powinien dyrektor sprawdzic wszystkie osoby! Tego nie zrobil, lenistwo lub niewiedza, to ustalą organy scigania. Na staz byl skierowany faktycznie przez urzad pracy, ale litosci to dyrektorskie tlumaczenie jest bardzo slabe, nie ma… Czytaj więcej »

Tomasz2
Tomasz2

A czy na stanowisko konserwatora jest potrzebne zaświadczenie o nieraralności?
Podobno skierował do tam Urząd Pracy. Miał odmowić. Wtedy rejestru nie było. Na takie stanowisko raczej nie sprawdza się niekaralności. No ale pracował w placówce z której korzystają dzieci. Może wstydził się za co siedział. Gdyby siedział za narkotyki albo za kradzież samochodu pewnie nie byłoby problemu.

znajomy
znajomy

[quote name=”mortimer”]wiecie co jest najlepsze? Dyrektor DK w Wolbromiu jest związany z PiS :D:D:D[/quote]

Tam, gdzie wiatr zawieje:D
Czy wyzsze wykształcenie juz zrobił?
Przeszłosci nie da sie wymazac gumką myszką:-! buhhhaa hhhaaaa

Gumak
Gumak

[quote name=”mortimer”]wiecie co jest najlepsze? Dyrektor DK w Wolbromiu jest związany z PiS :D:D:D[/quote]
Nie ma świętych krów , dyrektor do natychmiastowej wymiany

mortimer
mortimer

wiecie co jest najlepsze? Dyrektor DK w Wolbromiu jest związany z PiS :D:D:D

matka
matka

Dyrektor do wymiany, narazał dzieci na wielkie niebezpieczenstwo. Koniec z tym miejcem moje dzieci juz tam nie pojda.

tak tylko pytam
tak tylko pytam

dlaczego pijanemu kierowcy,który zabił (!) człowieka oddaje się prawo jazdy, nawet to „zawodowe”.?

Quo Wadzisz Domino?
Quo Wadzisz Domino?

[quote name=”Buka”]Tak z ciekawości, to taka osoba po wyroku,który odbyła z czego ma żyć? A kiedy rejestr pijanych za kółkiem,złodzieji itd.
A czemu w tym rejestrze nie ma pedofili w koloratkach?[/quote]

Takie skłonności nie przemijają – wiec kontaktu z dziećmi mieć nie może.

Batman
Batman
sas
sas

W USA dostep do danych przestepcow sexualnych jest ogolnie dostepny. Uwazam to za dobre rozwiazanie

Tv
Tv

W tvp info była obszerna relacja, zabrzmiało to dosyc powaznie, byla tez nerwowa I nieskładna wypowiedz dyrektora placowki 😮

Buka
Buka

[quote name=”Rob”]Rodzice uwazajcie, gdzie posylacie swoje dzieci, nieodpowidzialnosc, lenistwo dyrektora placowki, juz w pazdzierniku powinien dokonac takiej weryfikacji, straszna pomylka. Gdyby nie rodzice, pewnie byloby bez zmian. Co na to burmistrz miasta?[/quote]
Tak na marginesie. Ze statystyki większość takich interakcji jest z z członkiem rodziny!

Buka
Buka

[quote name=”Buka”]Tak z ciekawości, to taka osoba po wyroku,który odbyła z czego ma żyć? A kiedy rejestr pijanych za kółkiem,złodzieji itd.
A czemu w tym rejestrze nie ma pedofili w koloratkach?[/quote]
Jeśli wszyscy mamy równe prawa,a myślę,że mamy,mimo,że ta osoba popełniła zbrodnie,ale odpokutowała. Co to o nas świadczy? Też bym ubił. Ale jak tym osobom nie pozwolimy wrócić do społeczeństwa to jak to ma wyglądać? Mamy ich uśpić? A uśpisz?

...
...

Jeśli jego przewinienie pochodzi sprzed 20 lat i zostało odpokutowane, ale teraz nic nie zaszło takowego, to rzeczywiście przegięli. Co innego gdyby mu udowodnili świeże przestępstwo. Pomijając już fakt, że jest wiele innych prac nie koniecznie pedagogicznej natury co mogłoby stanowić dla niego jakieś pokuszenie. Sam z siebie powinien się trzymać z dala od tego typu pracy.
Ale przecież pan dyrektor informuje że był on tylko pracownikiem fizycznym i do tego rzetelnym, więc o co tu kaman? O te lata dziewięćdziesiąte?

pedagog
pedagog

[quote name=”antyROB”][quote name=”Buka”]Tak z ciekawości, to taka osoba po wyroku,który odbyła z czego ma żyć? A kiedy rejestr pijanych za kółkiem,złodzieji itd. A czemu w tym rejestrze nie ma pedofili w koloratkach?[/quote]Komentarz absolutnie w punkt. Nie kradł a chciał wrócić do społeczeństwa jako normalny obywatel. Pracował i starał się … ponad 20 lat. Jeżeli go zlinczujemy do końca teraz to czeka na niego jedynie lina w lesie. Zastanawiał się ktoś jak teraz czuje się jego rodzina? Jego żona jakoś potrafiła jemu zaufać i z nim żyje dobrych parę lat. Ona się odważyła ale przeszkadza to innym … Do ROB: Ty… Czytaj więcej »

antyROB
antyROB

[quote name=”Buka”]Tak z ciekawości, to taka osoba po wyroku,który odbyła z czego ma żyć? A kiedy rejestr pijanych za kółkiem,złodzieji itd. A czemu w tym rejestrze nie ma pedofili w koloratkach?[/quote]Komentarz absolutnie w punkt. Nie kradł a chciał wrócić do społeczeństwa jako normalny obywatel. Pracował i starał się … ponad 20 lat. Jeżeli go zlinczujemy do końca teraz to czeka na niego jedynie lina w lesie. Zastanawiał się ktoś jak teraz czuje się jego rodzina? Jego żona jakoś potrafiła jemu zaufać i z nim żyje dobrych parę lat. Ona się odważyła ale przeszkadza to innym … Do ROB: Ty to… Czytaj więcej »

Buka
Buka

Tak z ciekawości, to taka osoba po wyroku,który odbyła z czego ma żyć? A kiedy rejestr pijanych za kółkiem,złodzieji itd.
A czemu w tym rejestrze nie ma pedofili w koloratkach?

Rob
Rob

Rodzice uwazajcie, gdzie posylacie swoje dzieci, nieodpowidzialnosc, lenistwo dyrektora placowki, juz w pazdzierniku powinien dokonac takiej weryfikacji, straszna pomylka. Gdyby nie rodzice, pewnie byloby bez zmian. Co na to burmistrz miasta?

P X T
P X T

[quote name=”ZnaFca”]A księży żadnych w rejestrze nie uwzględniono…[/quote]
Najwięcej pedofilii, ale i także sprawców przemocy rodzinnych, które znajdują się „pod dywanem” prokuratorskim jest pochodzenia policyjnego. Jestem o tym przekonany.

szok i strach
szok i strach

przecież tam małe dziewczynki przebierały się biegały jak dzieci malutkie ,Kamery monitoringi są,Ciekawe czy były kamery tam gdzie powinny być, aż mi skóra cierpnie,a co na to nadrzędna władza,

ZnaFca
ZnaFca

A księży żadnych w rejestrze nie uwzględniono…

kulturysta
kulturysta

Brawo rodzice, dyrektor powinien stracic stanowisko w trybie natychmiastowym, trzy lata zatrudnial zboczenca, wstyd na cala Polske, ze uslyszeli o Wolbromiu w takim kontekscie!

Rychu
Rychu

Rzetelny artykuł znajdziecie na http://www.polsatnews.pl/wiadomosci

Sprawe bada policja, czy dyrektor DK popelnil wykroczenie w zwiazku z zatrudnieniem osoby figurujacej w Rejestrze Sprawcow na Tle Seksualnym!