kronika policyjna

Kradzież samochodu na os. Słowiki
16 grudnia, nieustalony do chwili obecnej sprawca,z parkingu przy jednym z bloków mieszkalnych na os. Słowiki, ukradł samochód marki BMW. Straty w wysokości 60 tysięcy złotych poniósł mieszkaniec Olkusza. Policjanci ustalają sprawcę tej kradzieży z włamaniem. Wedle kodeksu karnego grozi mu pozbawienie wolności od roku do nawet dziesięciu lat.

Najechała na wózek z dzieckiem

Wolbromska Policja ustala przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 17 grudnia br. w Wolbromiu na ul. Krakowskiej. Kierująca chvroletem kobieta, na przejściu dla pieszych najechała na wózek spacerowy z dzieckiem, który prowadziła babcia. 2,5-letnia dziewczynka wypadła z wózka doznając niewielkich obrażeń. Została przewieziona do szpitala w Krakowie. Po wykonaniu niezbędnych badań dziewczynka została wypisana do domu. Zarówno kierująca, jak i babcia opiekująca się wnuczką były trzeźwe. Sprawę wyjaśniają miejscowi funkcjonariusze.

Rozbój w sklepie
20 grudnia w sklepie spożywczym na ul. Kwiatowej w Olkuszu, nieznany mężczyzna napadł na 59-letnią sprzedawczynię, używając noża. Sprawca doprowadził kobietę do stanu bezbronności, a następnie skradł pieniądze w kwocie 420 zł. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od trzech lat w górę.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
theon
theon
9 lat temu

W komisariacie, jak w każdej jednostce budżetowej, jest cała masa ludzi zbędnych lub robiących nie to co potrzeba. A oficer prasowy stoi na czele tej listy.

wesoły rachmistrz
wesoły rachmistrz
9 lat temu

Jak się liczy tą statystykę? Złapali sprawcę najechania wózka i rozbójnika a nie wykryli skradzionego auta czyli 200 – 100 = 100% skuteczności 😆 😉

PXT
PXT
9 lat temu

Kradzież samochodu i rozbój w sklepie się umorzy, no bo jak tu teraz złapać sprawców? Przecież zapadli się jakby pod ziemię. A policjant to przecież nie górnik, chociaż mają podobny czas trwania do emerytury. Oj tam, ogólna rachuba wyników wykrywalności się zgodzi, się ją „podleczy” i bilans wyjdzie na zero… jak się pojawią pijani rowerzyści i piwosze w publicznych miejscach.