kronika policyjna

Olkusz. Poszukiwany kierował autem pod wpływem alkoholu
Patrol Ruchu Drogowego zatrzymał poszukiwanego nakazem doprowadzenia do zakładu karnego w Wadowicach. 36-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Usłyszał już zarzut. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

6 marca około godziny 19:00 w Olkuszu na drodze wojewódzkiej 791 policjanci z olkuskiej drogówki, zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego marki Opel. Badanie trzeźwości kierowcy wykazało 0,7 promila. To jednak nie wszystko. Podczas sprawdzania kierującego w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do osadzenia w zakładzie karnym w Wadowicach. Co więcej, posiadał zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd. Nie pierwszy raz 36-latek złamał zakaz sądowy. Mężczyzna został zatrzymany i 7 marca 2018 roku usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego. Najprawdopodobniej będzie musiał wypłacić na cel społeczny świadczenia pieniężne w kwocie co najmniej 10.000 zł. Mężczyzna najbliższe dni spędzi już za kratkami zakładu karnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Bukowno. Dwaj mężczyźni zatrzymani z narkotykami
Policjanci komisariatu w Bukownie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Obu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. 9 marca policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Bukownie pełniąc służbę tuż przed godziną 23:00 na ulicy Chmielnej, zauważyli mężczyznę, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenie. Podczas kontroli osobistej funkcjonariusze u 51-latka i 25-latka ujawnili narkotyki w postaci suszu marihuany. Sprawcy zostali zatrzymani. W niedzielę 11 marca zostały przedstawione im zarzuty.

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
P X Ttomek873___... Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
P X T
P X T

Do ogniwa patrolowo interwencyjnego: Jeśli byśmy się spotkali i chcielibyście mnie wylegitymować, nie ma takiej możliwości dopóty dopóki jako pierwsi sami grzecznie się nie wylegitymujecie. Jeśli by wam przyszło do głowy zakuć mi ręce, aby sobie umożliwić siłowe wydostanie dokumentów najpierw będziecie musieli mi je połamać.Jeśli doprowadzicie do jakiejkolwiek szarpaniny z tego powodu, żaden Sąd wam już nie da wiary, że to wy zostaliście napadnięci i że została naruszona wasza nietykalność, ponieważ takie „uzasadnienia” są notorycznie przez was wykorzystywane i nadużywane i wszyscy o tym wiedzą że fałszywe, ale dopiero teraz się o tym głośno mówi również w mediach.Apeluję więc… Czytaj więcej »

tomek873
tomek873

😀 Ciekawe, czy wszystko co skonfiskowali – wypalili, czy może tylko część… Czasy są dziwne.

___
___

Gdyby Bóg chciał to marihuana by nie istniała, a ona z jakiegoś powodu istnieje i w wielu krajach jest legalna!

...
...

” Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego”
😆 😆 😆