Kupił i nie może doczekać się na towar

2 grudnia. Na policję zgłosił się olkuszanin, który został oszukany podczas zakupów dokonywanych w sklepie internetowym. Mężczyzna kupując telefon komórkowy wpłacił na wskazane konto bankowe 536 zł. Jednak do dzisiaj nie otrzymał ani towaru, ani zwrotu pieniędzy.

Straciła torebkę

8 grudnia. Na ul. Sławkowskiej mieszkance Lasek nieznany sprawca ukradł torebkę, a wraz z nią dokumenty, kartę płatniczą oraz pieniądze.

Kolejne łowy wolbromskiego kieszonkowca

14 grudnia. Trzy zgłoszenia kradzieży kieszonkowej na terenie targowiska w Wolbromiu odebrali tego dnia miejscowi funkcjonariusze. Z torebki 21-letniej mieszkanki powiatu miechowskiego zginął telefon o wartości 400 zł. Portfel z całą zawartością straciła też kobieta z Ogrodzieńca i dwie olkuszanki. Złodziej w każdym wypadku wykorzystał chwilową nieuwagę pokrzywdzonych.

Do samochodu po wkrętarkę

15 grudnia. Nieznany sprawca, po uprzednim uszkodzeniu zamka w drzwiach, dostał się do volkswagena zaparkowanego przy ul. Kosynierów. Z wnętrza pojazdu ukradł dokumenty oraz wkrętarkę. Straty wyniosły tysiąc złotych.

Nie zdążył nic ,,zwinąć”

15 grudnia. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kluczach zatrzymali nietrzeźwego 49-letniego mężczyznę, który usiłował dokonać kradzieży z włamaniem. Celem miał być niezamieszkany dom. Sprawcę ujęto w momencie, gdy znajdował się w pomieszczeniach gospodarczych. Trafił do aresztu olkuskiej komendy. Finał sprawy odbędzie się w sądzie.

Międzynarodowy wyciek z konta

16 grudnia. Wieczorem do olkuskiej komendy zgłosił się mieszkaniec Klucz, któremu z konta bankowego skradziono około 2 254 zł. Pieniądze wypłacono w bankomatach na terenach Francji i Hiszpanii.

Zatrzymany za posiadanie marihuany

16 grudnia. Prawdopodobnie marihuanę w ilości 1 g znaleziono przy 27-letnim mieszkańcu Olkusza. Trafił on do policyjnego aresztu. Mężczyzna odpowie za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Pieszy zginął na miejscu

17 grudnia. Przed godz. 7:00, kierujący samochodem marki Audi mieszkaniec powiatu krakowskiego, w Milonkach (Gmina Trzyciąż) potrącił 82-letniego mieszkańca tejże miejscowości. Pieszy zginął na miejscu. Kierujący był trzeźwy, a jego pojazd zabezpieczono do badań. Trwa ustalanie przyczyn tragicznego wypadku.

Znęcał się nad psem

17 grudnia. Policjanci z Bukowna w jednym z mieszkań na ul. Głównej w Bolesławiu zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który znęcał się nad swoim psem. Do mieszkania trafili po wcześniejszym zawiadomieniu o awanturze. Właściciel zwierzęcia posługując się nożem okaleczył psa. Zwierzę, z raną ciętą szyi, do weterynarza zawiozła znajoma sprawcy. Mężczyzna trafił do Izby Wytrzeźwień w Jaworznie. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do roku. Przy działaniu ze szczególnym okrucieństwem, można trafić za kratki nawet na dwa lata.

Wpadł na gorącym uczynku

20 grudnia. Około północy dyżurny olkuskiej Policji otrzymał telefoniczne zawiadomienie o mężczyźnie, próbującym otwierać drzwi w zaparkowanych na ul. Witosa samochodach. Przybyły na miejsce patrol po krótkim pościgu ujął złodzieja. Ten miał przy sobie dwa radioodtwarzacze, które ukradł po wcześniejszym włamaniu się do dwóch aut. Sprawca usiłował się też dostać do kolejnego pojazdu. Za kradzież z włamaniem 18-letniemu mieszkańcowi Olkusza grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Pijani rodzice

20 grudnia. Funkcjonariusze z Klucz w Zalesiu Golczowskim zatrzymali rodziców trojga małych dzieci, którzy sprawowali opiekę nad swoimi pociechami będąc pod wpływem alkoholu. Badanie stanu nietrzeźwości u ojca wykazało ponad trzy promile alkoholu w organizmie. U matki dzieci stwierdzono obecność 2,8 promila. Maluchy w wieku od roku do sześciu lat trafiły pod opiekę babci. Wkrótce sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Na delikatnym gazie

20 grudnia. Około godz. 22:00 policjanci bukowieńskiej komendy zatrzymali mieszkańca Bukowna kierującego oplem. W organizmie kierowcy znajdowało się 0,7 promila alkoholu. Sprawa będzie miała dalszy ciąg.

Tego samego wieczoru, niemal w tym samym miejscu, wpadł kolejny nietrzeźwy kierowca (0,4 promila). 21-letni bukowianin odpowie za swoje postępowanie podwójnie, bowiem prowadził samochód, mimo sądowego zakazu prowadzenia tego typu pojazdu.

Miał przy sobie narkotyki

20 grudnia. Około północy policjanci Wydziału Kryminalnego, na ul. Plac Konstytucji 3-go Maja zatrzymali 24-letniego mieszkańca Olkusza, który posiadał przy sobie 1,5 g suszu marihuany. Mężczyzna trafił do aresztu. Posiadanie narkotyków w Polsce podlega karze więzienia do lat 3.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Olkuszaninek Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Olkuszaninek
Olkuszaninek

Zakupy w internecie trzeba robić z głową. Kupiłem już w internecie mnóstwo rzeczy i mnóstwo sprzedałem, ani raz nikt mnie nie zrobił w trąbę, ani na odwrót, wszystko dotarło, wszystko działa. Albo ma się 100% pewności (czego sprawdzenie wbrew pozorom nie jest trudne), albo należy dać sobie spokój z zakupami.