Gdy 2 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury, Stowarzyszenie Dobroczynne „Wszyscy dla Wszystkich” zorganizowało koncert charytatywny na rzecz dwóch niepełnosprawnych 14-latek: Kamili Kałwy i Julii Rogóż, potrzebne było przynajmniej kilka tysięcy złotych, aby nastolatki rozpoczęły kosztowną rehabilitację. Teraz, niejako podsumowując akcję, można nieśmiało stwierdzić – „udało się!”, bowiem na koncie widnieje suma 9 203 zł. A dlaczego nieśmiało? Bo społecznicy nie lubią się chwalić, a jeśli już to robią, to przy jak najmniejszym rozgłosie.

Sam koncert, na którym prowadzono sprzedaż przygotowanych cegiełek oraz aukcji prac plastycznych (sprzedaż także w następnych dniach po koncercie w Osiedlowym Klubie „Przyjaźń”) przyniósł kwotę 5773 zł. Resztę, a więc 3 300 zł dołożyli prywatni sponsorzy. W tym miejscu należą się ponowne podziękowania. Serdeczne „dziękuję” przede wszystkim wędruje do Przedsiębiorstwa INTERMAG i pana Huberta Kardasza oraz do państwa Barbary i Adama Węglarzów. Serdeczne podziękowania Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich” kieruje również pod adresem właścicieli firm: MALBOX, PAGE SC, OSMA, OKO-TEST, BOLOIL, PRO-BET, PGK oraz BE-TRA. Koncert charytatywny nie odbyłby się także bez pomocy Ewy i Marka Kiełtyków, Barbary i Stanisława Paciejów, Pawła Piasnego, Małgorzaty Krzesińskiej, Bogusławy Kot i Zofii Banaś. Ostatnie datki wpłynęły na konto od Marii Osuch, Marzeny i Roberta Herzyków oraz Renaty Kaszy. Podziękowania za współpracę należą się również pani Katarzynie Tomsi oraz Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i uczniom Zespołu Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora, którzy przekazali na aukcję kilka prac plastycznych.

Cała akcja zatytułowana „Serce dla Julii i Kamili” rozpoczęła się 2 grudnia, a skończy zaraz po świętach. Do tego czasu można jeszcze pomóc dziewczynkom. Ale już teraz mamy dobre informacje. Niedługo po świętach Kamila otrzyma wózek inwalidzki warty 4 500 zł. Część kosztów zakupu pokrył Narodowy Fundusz Zdrowia, więc środków wystarczy też na wakacyjny turnus rehabilitacyjny. Druga połowa pieniędzy trafi do Julii. Od stycznia, dzięki pomocy Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnemu Marlibo-Medica, ruszy rehabilitacja dziewczynek. Jako pierwsza cykl zajęć rozpocznie Kamila. – Serdecznie dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli naszą ideę. Dzięki państwa pomocy nasze podopieczne już niebawem otrzymają szansę na lepsze życie. Jednocześnie zachęcam do dalszej pomocy. Subkonto dziewczynek jest nadal otwarte, więc pozostało jeszcze kilka dni na wsparcie – mówi prezes Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”, Barbara Orkisz. Więcej o działalności Stowarzyszenia oraz akcji na rzecz Julii i Kamili na stronie internetowej: www.swdw.pl. Podajemy też numer konta, na który jeszcze do świąt Bożego Narodzenia można wpłacać pieniądze w celu pomocy chorym 14-latkom.

Stowarzyszenie Wszyscy dla Wszystkich:
Bank Spółdzielczy w Wolbromiu O/Olkusz
numer subkonta – 83 84500005 0050 0600 0442 0005
z dopiskiem : dla Julii i Kamili.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze