portfel

W miniony weekend 77-letni mieszkaniec Bukowna przez swoją nieuwagę i zuchwałość złodzieja stracił we własnym mieszkaniu portfel z pieniędzmi i dokumentami. To nie pierwszy taki przypadek w ostatnich tygodniach.

Do kradzieży doszło w sobotę 16 lipca. Do mieszkania seniora zapukał mężczyzna, który zaproponował właścicielowi, że odkupi od niego działkę. Nieświadomy niczego staruszek zaprosił swojego gościa do środka. Po chwili podający się za kupca oszust poprosił o możliwość skorzystania z toalety. Co prawda szybko wrócił, by kontynuować rozmowę, jednak ta nie trwała już długo. Nieznany mężczyzna spokojnie opuścił mieszkanie swojej ofiary, a ta dopiero po jakimś czasie zorientowała się, że z kieszeni koszuli powieszonej w przedpokoju zniknął portfel z kompletem dokumentów i pieniędzmi.

– Trwają ustalenia sprawcy tej kradzieży. Jednocześnie apelujemy o rozwagę i ostrożność. Nie powinniśmy pozostawiać wartościowych rzeczy w obecności nieznajomych w dostępnych i widocznych miejscach. Oszuści posługują się różnymi metodami i tylko czekają na łatwą zdobycz – informuje aspirant Katarzyna Matras, oficer prasowy olkuskiej komendy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze