Włamanie do nowobudowanego domu

Pomiędzy 10. a 13. listopada br., przy ul. Ogrodowej w Bukownie, włamano się do nowobudowanego domu. Sprawca wyłamał okno w piwnicy, wszedł do środka, a następnie ukradł elektronarzędzia. Mieszkaniec Bukowna szacuje starty. Sprawcy kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.  
 
Włamanie do mieszkania

13 listopada br., włamano się do mieszkania na ul. Mickiewicza w Olkuszu. Włamywacz najpierw wyłamał kratę w oknie, później okno, a kiedy dostał się do środka splądrował pomieszczenia i niczego nie ukradł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy powiatowej Policji w Olkuszu.

 

Kradzież rynien

15 listopada br., skradziono rynnę spustową z Kościoła w Zadrożu. Proboszcz oszacował wartość skradzionego przedmiotu na około 600 złotych. Sprawą zajęli się wolbromscy policjanci.     
    

Mazda wjechała do rowu

16 listopada br. około godziny 13:30 w Kogutku (gmina Olkusz), mieszkaniec Bolesławia, który kierował mazdą, prawdopodobnie stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do olkuskiego szpitala. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Na podwójnym gazie

16 listopada br. około godziny 9:50, na ul. 20 – Straconych w Olkuszu audi zderzyło się z volkswagenem. Po przyjeździe policjantów na miejsce i sprawdzeniu stanu trzeźwości uczestników kolizji okazało się, że olkuszanka, która kierowała audi jest nietrzeźwa. W organizmie kobiety znajdowało się około 1,9 promila alkoholu.

Kilka godzin później, na ul. 1 – Maja w Wolbromiu, miejscowi policjanci zatrzymali do kontroli bmw, którym kierował wolbromianin. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny alkomat wskazał 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania samochodem, a pojazd, którym się poruszał, aktualnych badań technicznych. Mieszkaniec Wolbromia, oprócz przestępstwa, odpowie za popełnienie dwóch wykroczeń.

Następnego dnia (tj. 17 listopada br.) około godziny 16:20, w  Zasępcu (gmina Wolbrom), volkswagen wypadł z drogi i uderzył w garaż stojący na jednej z posesji. Mężczyzna kierujący pojazdem uciekł z miejsca zdarzenia porzucając samochód. Chwilę później, podejrzanego o kierowanie pojazdem oraz spowodowanie zdarzenia drogowego zatrzymano w Porębie Górnej (gmina Wolbrom). Sprawdzono stan trzeźwości zatrzymanego mężczyzny – alkomat wskazał około 3,2 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Poręby Górnej trafił do policyjnego aresztu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Kradzież paliwa

16 listopada br., w Komisariacie Policji w Wolbromiu, zgłoszono kradzież około 300 litrów oleju napędowego z samochodów ciężarowych zaparkowanych na terenie jednego ze składów budowlanych w Wolbromiu. Pokrzywdzony oszacował wysokość strat na około 1.800 złotych.

Skradziono fiata

16 listopada br., prawdopodobnie nocą, skradziono Fiata CC zaparkowanego na ul. Legionów Polskich w Olkuszu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Nieletni złodzieje

16 listopada br. około godziny 16:15, w jednym z olkuskich sklepów ujęto dwóch 14 – latków, którzy ukradli towar o łącznej wartości około 500 złotych. Łupem nieletnich złodziei padły m. in. gry komputerowe oraz artykuły piśmiennicze. Policjanci przekazali chłopców rodzicom. Sprawa popełnienia przez nich czynu karalnego wkrótce trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

Kradzież oleju

16 listopada br., z nowobudowanego domu przy ul. Stary Olkusz w Olkuszu, skradziono kilka kanistrów, w których znajdował się olej silnikowy. Olkuszanin oszacował wartość skradzionego mienia na około 300 złotych.

Włamanie do pomieszczenia gospodarczego

19 listopada br. włamano się do pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na posesji przy ul. Wiejskiej w Olkuszu. Sprawca ukradł przewody elektryczne oraz pilarkę spalinową. Mieszaniec Olkusza wycenił wartość skradzionego mienia na około 1.000 złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze