Wymusił pierwszeństwo motorem
6 czerwca. Do poważnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 94 w Bolesławiu, kiedy mieszkaniec Kwaśniowa Dolnego, kierujący motocyklem marki TGB nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, przez co doszło do zderzenia z mercedesem kierowanym przez krakowianina. Motocyklista doznał złamania kręgosłupa szyjnego i pozostał w szpitalu w Olkuszu.

Kradzieże na wolbromskim targowisku
6 czerwca. Źle wspominać zakupy na wolbromskim targowisku będą dwie kobiety, którym nieznani sprawcy ukradli portfele. Mieszkanka Olkusza oszacowała straty na 150 zł, natomiast wolbromianka poniosła dużo większą szkodę, bo straciła 1150 zł. Policjanci z Wolbromia szukają sprawców tego zajścia.

Wyrzucił mu telefon do stawu
7 czerwca. Policjanci z Klucz zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o zniszczenie telefonu komórkowego należącego do mieszkańca Klucz. Z relacji poszkodowanego wynika, że do przestępstwa doszło w maju. Mężczyzna najpierw wyrwał trzymany przez pokrzywdzonego telefon, a później wrzucił go do pobliskiego stawu. Kluczanin oszacował wartość zniszczonego telefonu na 400 zł. Jeśli zarzuty potwierdzą się, sprawca zajścia najbliższych pięć lat może spędzić w więzieniu.

Awantura przy kontroli drogowej
7 czerwca. Do policyjnego aresztu trafili dwaj mężczyźni, którzy podróżowali dostawczym fordem. Pierwszy kierował samochodem prawdopodobnie będąc nietrzeźwym, drugi wręczył policjantom łapówkę. Całe zajście miało miejsce na DK 94 w rejonie miejscowości Krze, kiedy policjanci zatrzymali do kontroli dostawczego forda. W trakcie akcji policjanci ustalili, że kierowca samochodu jest prawdopodobnie nietrzeźwy. 36-letni mężczyzna odmówił poddania się badaniu alkomatem, a ponadto w trakcie wykonywanych czynności znieważył policjantów. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań oraz zatrzymano jego prawo jazdy. Kłopoty będzie miał również 26-letni pasażer samochodu. Mężczyzna próbował wręczyć policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych. Obaj trafili do aresztu olkuskiej komendy. Pierwszemu z nich grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, drugiemu natomiast 8 lat.

Zatrzymany z narkotykami
8 czerwca. Olkuscy kryminalni zatrzymali 21-letniego mieszkańca woj. śląskiego, przy którym znaleziono trzy woreczki z narkotykami, prawdopodobnie marihuaną i amfetaminą. Mężczyzna trafił do aresztu olkuskiej komendy. Za posiadanie narkotyków najbliższe trzy lata może spędzić w więzieniu.

Dachowali na krajówce
8 czerwca. Tuż przed północą, na drodze krajowej nr 94 w Zedermanie, kierujący fiatem mężczyzna stracił panowanie nad swoim samochodem, w wyniku czego pojazd dachował. Obrażeń ciała doznała pasażerka samochodu – mieszkanka Mysłowic.

Złapał złodzieja w drodze do pracy
9 czerwca. Około godziny 5:30, na ul. Armii Krajowej w Wolbromiu, policjant idący na służbę był świadkiem kradzieży. 43-letni wolbromianin okradł śpiącego na ławce nietrzeźwego mężczyznę. Złodziej wyjął z kieszeni mieszkańca Jaworzna dwa telefony komórkowe i zamierzał uciec. Jego plan pokrzyżował jednak przechodzący policjant miejscowego komisariatu, który zatrzymał kieszonkowca. Zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży mieszkaniec Wolbromia trafił do aresztu olkuskiej komendy. Wkrótce odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara 5 lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze