Włamanie do mieszkania w Olkuszu przy ul. Korczaka

13. sierpnia 2013 roku w Olkuszu na ul. Korczaka nieustalony sprawca poprzez wyłamanie wkładek zamków w drzwiach mieszkania wszedł do środka. Skradziono biżuterię złotą, pieniądze oraz laptop na szkodę mieszkanki Olkusza. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Olkusz. Włamanie na ul. Miłej

Nieustalony do chwili obecnej sprawca, 13. sierpnia 2013 roku  w Olkuszu na ul. Miłej, po uprzednim wyłamaniu metalowej płyty w dachu garażu ukradł znajdujące się tam elektronarzędzia. Następnie ukradł paliwo z zaparkowanych dwóch pojazdów. Ponadto włamał się do jednego  z samochodów i ukradł kolejne elektronarzędzia. Oszacowane straty wynoszą około 60 000 zł. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Włamanie do budynku gospodarczego w Krzykawce

Mieszkaniec Olkusza powiadomił policję o włamaniu do należącego do niego budynku gospodarczego w miejscowości Krzykawka. Do zdarzenia doszło 14. sierpnia br. Sprawca poprzez zerwanie skobla drzwi wszedł do środka, skąd ukradł akcesoria i części motoryzacyjne oraz złom stalowy. Wstępnie wyceniono straty na ok 2000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Bukownie.

Włamanie do garażu „na Kamyku” w Olkuszu

17. sierpnia 2013 roku nieustalony sprawca włamał się do garażu przy ulicy Kamyk. Skradziono narzędzia o wartości 800 zł na szkodę olkuszanina.

Okradziono dom w Porębie Dzierżnej

18. sierpnia 2013 roku wolbromianka powiadomiła tamtejszą policję o włamaniu do niezamieszkanego domu w Porębie Dzierżnej. Nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł narzędzia ogrodowe i elektronarzędzia. Straty pokrzywdzona oceniła na 6 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Kradzieże na wolbromskim targowisku

Wolbromska policja 14. sierpnia br. otrzymała trzy zgłoszenia dotyczące kradzieży na tamtejszym targowisku. Nieustaleni do chwili obecnej sprawcy ukradli kilku osobom robiącym tam zakupy portfele wraz z pieniędzmi i dokumentami. Nie są to jedyne zdarzenia zanotowane przez tamtejszych stróży prawa. Dlatego też po raz kolejny ostrzegamy przed złodziejami. Wielu tych kradzieży można by uniknąć, gdybyśmy zachowali czujność i wykazali się rozwagą. Nie przypadkowo ofiarami kieszonkowców bywają osoby, które często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Łupem amatorów cudzego mienia padają wówczas portfele z tylnych kieszeni spodni, otwartych torebek, czy plecaków, a także telefony komórkowe, dokumenty schowane w zewnętrznych kieszeniach ubrań. 

Ostrzegamy i apelujemy – nie dajmy się okraść! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy od nas samych. Nieuwaga, roztargnienie to jedne z przyczyn kradzieży.
 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze