kronika policyjna

Olkusz. Uszkodzono opla
Policjanci z Olkusza ustalają sprawców uszkodzenia pojazdu marki Opel Astra, do którego doszło 21 maja na ulicy Skalskiej w Olkuszu. Straty w oszacowaniu.

Olkusz. Przywłaszczono telefon komórkowy

Nieustalony do chwili obecnej sprawca przywłaszczył telefon komórkowy marki Xiaomi, który pozostawiła w jednej z olkuskich restauracji jego właścicielka. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Olkusza.

Powiat. Uwaga na oszustów poddających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej!
W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkanki naszego powiatu, że została oszukana przez kobietę, która podawała się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej. Oszustka oferowała wymianę pieca gazowego i wyłudziła 400 złotych.

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach rannych. Do mieszkania starszej pani zapukała kobieta w wieku około 50 lat, która przedstawiła się i poinformowała o tym, że jest odpowiedzialna za wymianę pieca gazowego. Kobieta dodała, że za montaż nowego urządzenia należy wpłacić 400 złotych, a pozostałą cześć sfinansuje spółdzielnia. Oszustka w taki sposób prowadziła rozmowę, że w końcu 85-latka zgodziła się i przekazała jej pieniądze. W zamian za gotówkę, wystawiła fałszywe potwierdzenie i opuściła mieszkanie.

Policja apeluje!

Kiedy ktoś puka do naszych drzwi i podaje się za pracownika spółdzielni, przedstawiciela firmy czy też oferuje nam towar, przede wszystkim należy sprawdzić tożsamość takiej osoby. W razie wątpliwości, czy mamy do czynienia z prawdziwym pracownikiem administracji nie należy działać w pośpiechu i nie wpuszczać takiej osoby do mieszkania bez dokładnego sprawdzenia jej legitymacji – identyfikatora i dokumentów. W takiej sytuacji należy zadzwonić do administracji, potwierdzić wiarygodność pracownika i ustalić czy faktycznie w mieszkaniach będzie prowadzona wymiana urządzenia np. pieców gazowych, kuchenek itp. Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia i bardzo często wykorzystują łatwowierność starszych osób.

Wolbrom. 27-latek włamał się do karetki pogotowia
Policjanci z komisariatu w Wolbromiu zatrzymali mężczyznę, który włamał się do ambulansu i ukradł torbę z lekami. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa i usłyszał zarzut w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło w nocy z 21 na 22 maja br. na stacji Pogotowia Ratunkowego w Wolbromiu. To właśnie tam zaparkowana była karetka pogotowia, do której włamał się mężczyzna. 27-latek wybił szybę i ukradł torbę z medykamentami. Jeszcze tego samego dnia policjanci wytypowali podejrzanego mężczyznę i ustalili jego miejsce zamieszkania. Podczas przeszukania mieszkania 27-latka, policjanci znaleźli skradzione przedmioty. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa i 22 maja br. usłyszał zarzut.

Olkusz. Kolizja drogowa na DK nr 94
Policjanci z komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów, do której w czwartek 24 maja około godziny 5:35 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z obwodnicą (droga wojewódzka 791 i 783).

Jak wstępnie ustalono, kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, jadąc prawym pasem DK 94 w kierunku Krakowa uderzył w samochód osobowy marki Honda, który wjechał na skrzyżowanie od DW 791. Następnie kierujący scaniom gwałtownie zjechał na lewy pas ruchu, którym poruszał się renault. Z kolei kierowca renault, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem (scanią) zjechał na krawężnik wysepki oddzielającej dwa pasy ruchu i uderzył w słup bramy sygnalizacji świetlnej, która przewróciła się na jezdnię. Do szpitala z obrażeniami ciała przewieziony został kierowca hondy. Po udzielonej pomocy medycznej, mężczyzna został zwolniony. Na miejsce wezwano technika kryminalistyki, który zabezpieczył ślady, wykonał szkic i zrobił zdjęcia. Na drodze krajowej w kierunku Olkusza trwały utrudnienia. Policjanci z komendy w Olkuszu będą ustalać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieciu
Mieciu
5 lat temu

Ćpun

hjk
hjk
5 lat temu

nie ma to jak okraść karetkę,teraz tylko patrzeć jak radiowóz okradną