kronika policyjna

Uwaga na kieszonkowców grasujących na targowisku
Okres świątecznych zakupów to czas kiedy nasza czujność ulega „uśpieniu”. Złodzieje wykorzystują tłok, a często sami go stwarzają. Kieszonkowcy działają wszędzie. Kradną na targowiskach, w centrach handlowych, pociągach, czy autobusach. Ich ofiarą może paść każdy – zarówno kobieta jak i mężczyzna. W ubiegłą środę i czwartek wolbromska policja przyjęła 6 zgłoszeń dotyczących kradzieży portfeli. Do zdarzeń dochodziło na targowisku w Wolbromiu. Ofiarami kieszonkowców padły kobiety, które w tym czasie zaabsorbowane były zakupami. Panie straciły portfele wraz z dokumentami, karty bankomatowe oraz pieniądze.

Kieszonkowcy zazwyczaj działają w grupach, obserwują, rozpoznają sytuację a następnie typują swoją ofiarę. Wykorzystują panujący w tych miejscach tłok, zamieszanie czy roztargnienie kupujących.

Najbardziej popularne metody wykorzystywane przez kieszonkowców to: tzw. „sztuczny tłok” (ich działanie polega na tym by „uśpić” czujność ofiary sprawcy gromadzą się wokół, często popychają), „ na krawca” lub „na kosę” (kieszonkowiec używa żyletki lub innego ostrego narzędzia służącego do przecięcia torebki, kieszeni czy reklamówki) czy z „zza parawanu” (sprawca dla ukrycia swego działania posługuje się płaszczem lub kurtką przewieszoną przez rękę).

Olkusz. Skradziono vw passata
18 marca 2016 roku z ulicy Krasińskiego w Olkuszu skradziono vw passata. Właściciel pojazdu straty oszacował na kwotę 35.000 złotych. Sprawą zajmują się policjanci z miejscowej komendy.

Kradzież na targowisku w Bukownie
Policjanci z komisariatu w Bukownie przyjęli zawiadomienie o kradzieży torebki. Kradzież miała miejsce w ubiegły piątek (18.03.br) na targowisku na ulicy Kolejowej w Bukownie. Właścicielka torebki straciła portfel wraz z dowodem osobistym, prawo jazdy oraz pieniądze.

Włamanie do domu jednorodzinnego w Wolbromiu
Wolbromscy policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy kradzieży z włamaniem. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na ulicy 29-Listopada w Wolbromiu. Złodziej włamał się do niezamieszkałego domu jednorodzinnego i z pomieszczeń ukradł m.in. armaturę łazienkową i kuchenną, klamki, grzejnik, serwis obiadowy. Właściciel domu wstępnie straty wycenił na kwotę 5 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Ruszyła IX edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”.
Jeżeli chcesz podziękować policjantowi, który Ci pomógł zgłoś go do konkursu. Na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl można zapoznać się między innymi z regulaminem konkursu oraz pobrać formularz zgłoszeniowy. Konkurs objęty jest od pierwszej edycji honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

„Niebieska Linia” już po raz IX organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Każdy kto chciałby podziękować policjantowi, który pomógł mu w trudnej sytuacji związanej z przemocą w rodzinie, może zgłosić go do konkursu. Celem konkursu jest podkreślenie roli policjantów w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym oraz promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie.

Kandydatów do IX edycji, zgodnie z regulaminem konkursu, mogą zgłaszać osoby indywidualne, organizacje i instytucje (z wyjątkiem Policji) do 31 maja 2016 roku. Osoby zgłoszone po terminie przechodzą do kolejnej edycji.

25
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
25 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
emer z MODo pakuskaspokoMarixRugby Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
emer z MO
emer z MO

[quote name=”Do pakuska”][quote name=”spoko”]Byłem na cmentarzu ale jest spoko z tymi litrowymi starymi ”ry…i” widziałem młodych dzisiaj to nawet są trochę podobni do człowieka,bo Ci starzy to Panie zachowaj,a Matko Boska broń nas od takich elementów.[/quote]
Młodzi są do 18 potem będą Ci wiesz bo muszą trochę przetrzeżwieć tak że uważajcie bo muszą coś chapnąć do kieszeni.[/quote]
Wydział wewnętrzny Policji gdyby skontrolował policjantów z drogówki na służbie od piątku do wtorku na zawartość alkoholu we krwi to dopiero była by piękna statystyka i kupe zwolnień .

Do pakuska
Do pakuska

[quote name=”spoko”]Byłem na cmentarzu ale jest spoko z tymi litrowymi starymi ”ry…i” widziałem młodych dzisiaj to nawet są trochę podobni do człowieka,bo Ci starzy to Panie zachowaj,a Matko Boska broń nas od takich elementów.[/quote]
Młodzi są do 18 potem będą Ci wiesz bo muszą trochę przetrzeżwieć tak że uważajcie bo muszą coś chapnąć do kieszeni.

spoko
spoko

Byłem na cmentarzu ale jest spoko z tymi litrowymi starymi ”ry…i” widziałem młodych dzisiaj to nawet są trochę podobni do człowieka,bo Ci starzy to Panie zachowaj,a Matko Boska broń nas od takich elementów.

...
...

To rondo co jest między Osiedlem Młodych a Żuradą na drodze na Chrzanów ma tylko 3 „odnogi” nie sądzicie że przyłączenie czwartej byłoby bardzo naturalne? Tak więc dobudowanie nitki łączącej to właśnie rondo z trasą w okolicach kopalni odciążyłoby przelot trasy przez Olkusz i omijało wszystkie jego skrzyżowania? Czyli jak obwodnica, jadąc od kopalni w tę nieistniejącą jeszcze nitkę wyrzuca podróżujących tą trasą poza Olkuszem od strony Krakowa. Co prawda po drodze też są światła (Witeradów i Osiek) ale też jest rozłożenie ruchu a zatem rozładowanie obecnej zgęstki.

Marix
Marix

Przypuszczam, ze zadne rondo nie powstanie. Jest zbyt duze natezenie ruchu, chociaz z drugiej strony czytalem gdzies, ze GDiK pozytywnie zaopiniowala plany Quick Parku dotyczace powstania owego ronda. Moim zdaniem, nie znajda sie na to srodki. Owszem byloby to dogodne dla samej galerii ale dla innych kierowcow, mieszkancow bedzie to uciazliwe rozwiazanie. Wiadomo, ze Galeria jest nastawiona na zysk, zatem forsuje to rozwiazanie. Wedlug mnie projekt ten ma jednak nikle szanse na powstanie, przez zbyt wysoki koszt. Najzwyczajniej w swiecie nie znajda sie na to pieniadze…

Rugby
Rugby

Halo? Wiadomo cos o planach na temat tego ronda?

były polimilicjant e
były polimilicjant e

[quote name=”…”]W pewnym raporcie opisującym interwencję z użyciem broni policjant napisał że „szczelał do opon”. To było wówczas jak zatrzymywali jakiegoś Niemca na trasie koło kopalni Olkusz.[/quote]Nie dziwi mnie ten przypadek bo to pisał synuś byłego milicjanta odporny na wiedzę do szkoły częściej tatuś chodził załatwiać synusiowi żeby go przepchać do następnej klasy.Kolega tego w/w policjanta jak pisał raport to w jednym zdaniu było 6 błędów ortograficznych.Komendant był jeszcze dodatkowo na etacie nauczyciela bo musiał sprawdzać te głupie tych osłów wypociny i stawiał osłom niedostateczne oraz do ponownego przepisania te głupoty wypocone przez osłów na poziomie drugiej klasy szkoły podstawowej… Czytaj więcej »

Driver
Driver

Wydluzy to czas przejazdu to na pewno. Mam nadzieje, ze zostanie wszystko po staremu z sygnaliacja, bo nie wyobrazam sobie w tym miejscu ruchu okreznego

Avio
Avio

Pomysl z rondem jest bez sensu, tylko.korki beda wieksze. Dla Quick Parku moze i jest to na reke, bo latwiejszy wjazd bedzie. Ale na drodzr ekspresowej to zle rozwiazanie

Ldj
Ldj

A slyszeliscie o planowanym rondzie na DK94. Jakie szanse na powstanie?

DO PKS
DO PKS

hahahaha 😀 Ależ Panie PKS 🙂

...
...

W pewnym raporcie opisującym interwencję z użyciem broni policjant napisał że „szczelał do opon”. To było wówczas jak zatrzymywali jakiegoś Niemca na trasie koło kopalni Olkusz.

Fredek
Fredek

[quote name=”P X T”]Posty podpisane P.X.T. i wszystkie zawierające dodatkowe znaki w postaci kropek, przecinków czy innych znaków interpunkcyjnych nie są moje.
Pozdrawiam wszystkich.[/quote]
”PXT”–ten post w/w to pisał jakiś mgr.policjant.Jeden z mgr. policjantów wystawił mandat karny i napisał ”czysta”.Gościu z tym mandatem udał się do Komendanta KPP bo nie wiedział czy ma kupić czystą i zanieś im czystą.

P X T
P X T

Posty podpisane P.X.T. i wszystkie zawierające dodatkowe znaki w postaci kropek, przecinków czy innych znaków interpunkcyjnych nie są moje.
Pozdrawiam wszystkich.

P.X.T
P.X.T

Lubie placki

...
...

[quote name=”Do PXT”]Hahaha, teraz juz przynajmniej wiemy, ze PXT i ,,emeryt MO” to te same osoby. Tylko zmienia Pan sobie nicki. Cwane, nie powiem . Powiem Panu, ze cale zycie przepracowalem na kopalni, pod kazdym postem wstawia pan jedno i to samo, tylko o to chodzi.[/quote]
Jaki ma związek pańska praca na kopalni przez całe życie z wstawianiem przez PXT jednego i tego samego pod każdym postem?

P X T
P X T

A i jeszcze jedno. Nie mam nic przeciwko edycjom konkursów na najlepszego gliniarza, niech się wybierają, nagradzają i medale sobie wieszają, jeśli tylko na to zasługują, ale jeśli to się odbywa na tle nadużyć- tuszowanych nadużyć o których wiem nie tylko ja i to naocznie, to krew mnie zalewa. Bo to tak jakbyś po kąpieli wkładał nadal brudny i przepocony mundur, który też trzeba odświeżyć, żeby nie śmierdziało.

P X T
P X T

[quote name=”Do PXT”]Hahaha, teraz juz przynajmniej wiemy, ze PXT i ,,emeryt MO” to te same osoby. Tylko zmienia Pan sobie nicki. Cwane, nie powiem . Powiem Panu, ze cale zycie przepracowalem na kopalni, pod kazdym postem wstawia pan jedno i to samo, tylko o to chodzi.[/quote]Pozostaje mi tylko pozdrowić tego emeryta jeśli to nie ty, bo facet mimo że pracował w MO wcale nie musi być ch…em. Owszem żale wylewam i będę to robił dopóki ktoś nie zrobi porządku w szeregach policji i robię to tylko pod nickiem PXT. W pisaniu pod innymi nickami nie mam żadnego ale to żadnego… Czytaj więcej »

Do PXT I MO
Do PXT I MO

I jeszcze jedno Caps Lockiem nie pisze sie swoich wypowiedzi. Niech Pan sobie poczyta troche o tym, to moze na cos sie to przyda. Ostatni raz odpisuje na Panskie wypociny. Mimo wszystko pozdrawiam i Wesolych Swiat.

Do PXT
Do PXT

Hahaha, teraz juz przynajmniej wiemy, ze PXT i ,,emeryt MO” to te same osoby. Tylko zmienia Pan sobie nicki. Cwane, nie powiem . Powiem Panu, ze cale zycie przepracowalem na kopalni, pod kazdym postem wstawia pan jedno i to samo, tylko o to chodzi.

emeryt MO
emeryt MO

[quote name=”Do PXT”]Nie sposob ominac Pana komentarzy jak pod polowa postow one widnieja. Jedno i to samo, non stop. Rozumiem raz, drugi, trzeci, ale przez wylewanie zali- na forum jest Pan w tym mistrzem. Nawet moja tesciowa sie tak nie zali, a mowia, ze to kobiety takie sa… Teraz juz chyba zmienilem zdanie. Pozdrawiam, na reszte juz nie odpisuje bo, nie warto.[/quote]NAJLEPIEJ JAK PAN PO PRACY W POLICJI UDA SIĘ o godzinie 16.30 NA DROGĘ KRZYŻOWĄ-”MĘKĘ PAŃSKĄ”.MOŻE COŚ PANU POMOŻE,BO TYCH CO ZNAM OPRAWCÓW TAKICH JAK PISZE PAN ”PXT” DROGA KRZYŻOWA POMOGŁA I OPRAWCY SIĘ ZMIENILI LUB UDAWALI ŻE SIĘ… Czytaj więcej »

Do PXT
Do PXT

Nie sposob ominac Pana komentarzy jak pod polowa postow one widnieja. Jedno i to samo, non stop. Rozumiem raz, drugi, trzeci, ale przez wylewanie zali- na forum jest Pan w tym mistrzem. Nawet moja tesciowa sie tak nie zali, a mowia, ze to kobiety takie sa… Teraz juz chyba zmienilem zdanie. Pozdrawiam, na reszte juz nie odpisuje bo, nie warto.

Do PXT
Do PXT

Chlopie nie wylewaj swoich zali w internecie, bo pod kazdym postem Ci cos nie pasuje. Malo kogo to obchodzi uwierz mi.

P X T
P X T

Nawet tu nie miałem na myśli drogówki, tylko tych nadgorliwych od statystyk, których chciałem zgłosić. Tak się składa, że oni nie są z drogówki tylko z tzw prewencji, czyli właśnie tych co to jeżdżą do „niebieskich” rodzin, albo do samobójstw itp. Kto wie czy nawet sami komuś nie popełnili samobójstwa. Sam osobiście byłem na skraju zawału serca tudzież wylewu- bo pewnie takie rozpoznanie przyczyny by postawili, no albo w najgorszym wypadku pobicie przez n.n. sprawców gdyby zdarzyły się widoczne ślady- w zależności od prokuratora wyznaczonego do wyjaśnienia (umycia rączek).

P X T
P X T

Ruszyła IX edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”.
Czy można zgłosić kandydaturę policjanta, który pomógł poznać metody podnoszenia statystyk wykrywania przestępczości komunikacyjnych?
A także dał poznać metody duszenia i wykręcania stawów kolanowych u osób starszych?
Myślę że te cenne umiejętności policyjne mi się przydadzą w przyszłości. Czy tu mogę zgłosić tę kandydaturę? Czy też raczej w bardziej ustronnym miejscu?