Kradzieże w tartaku
13 stycznia
br. z budynku jednego z tartaków mieszczących się na terenie gminy Klucze skradziono elementy jego wyposażenia. Do kolejnej kradzieży w tym samym tartaku doszło 19 stycznia br. Wówczas złodziej ukradł około 220 litrów oleju napędowego oraz silnik elektryczny. Właściciel oszacował łącznie straty na około 17.700 złotych. Nad sprawą pracują kluczewscy policjanci.

Rozbój w Bukownie
14 stycznia br. około godziny 16:00 na ul. Nowej w Bukownie dwaj sprawcy najpierw przytrzymali mieszkankę Bukowna, a później ukradli jej torebkę, w której znajdowały się dokumenty oraz pieniądze i uciekli. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Bukowna.

Zatrzymano podejrzanych o uszkodzenie autobusu
17 stycznia br. w Bogucinie Dużym dwaj mężczyźni, którzy podróżowali autobusem należącym do jednego z olkuskich przewoźników, najpierw wszczęli w nim awanturę, a później, kiedy wysiedli, kopali w karoserię pojazdu uszkadzając ją i uciekli. Pokrzywdzony przewoźnik oszacował wartość uszkodzenia autobusu na około 500 złotych. Policjanci szybko ustalili dwóch podejrzanych mężczyzn. Nazajutrz rano zatrzymano dwóch 21 – letnich mieszkańców Zalesia Golczowskiego (gmina Klucze). Mężczyznom przedstawiono już zarzuty. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

 

Kradzież paliwa
18 stycznia br. skradziono około 150 litrów oleju napędowego z ciężarowego mercedesa zaparkowanego w Zedermanie. Właściciel samochodu oszacował straty na 850 złotych. Sprawą zajęli się olkuscy funkcjonariusze.

Nietrzeźwy kierujący próbował przekupić policjantów
18 stycznia br. około północy na ul. Głównej w Bolesławiu policjanci z Bukowna zatrzymali nietrzeźwego kierującego oplem. W organizmie 43 – letniego mieszkańca Jaroszowca znajdowało się około 3,3 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy ani dokumentów od pojazdu, którym się poruszał. Ponadto w trakcie kontroli, chcąc uniknąć kary, wręczył policjantom 200 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od wykonywania swoich obowiązków. Trafił do aresztu olkuskiej komendy. Wkrótce odpowie za popełnienie dwóch przestępstw i kilku wykroczeń. Mężczyźnie grozi kara 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.  

Włamanie w Zadrożu
19 stycznia br. włamano się do domu jednorodzinnego w Zadrożu (gmina Trzyciąż). Sprawca uszkodził drzwi wejściowe, wszedł do środka i ukradł m. in. laptopa oraz biżuterię. Pokrzywdzona wyceniła wartość skradzionych przedmiotów na około 6.500 złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze