Dosyć nietypowo zakończyli długi weekend trzej młodociani z Olkusza. Najwyraźniej trójka nastolatków potrzebowała mocnych wrażeń i dreszczyka emocji, które zapewniła im przejażdżka kradzionym samochodem.

22-letnia kobieta zgłosiła w niedzielę 9. stycznia policjantom, że zniknął jej samochód, który zaparkowała kilka godzin wcześniej na ulicy F. Nullo. Jak się okazało, dzień wcześniej w niewyjaśnionych okolicznościach zginął jej też jeden komplet kluczy do opla astry. W miejscu, w którym stał samochód, kobieta razem z koleżanką czekała na przyjazd patrolu policji. W tym czasie jedna z nich zauważyła, że na ulicę Bylicy skręca skradziony samochód. Młodzi zauważyli co się święci i zaczęli  uciekać. Do akcji wkroczyli policjanci, którym udało się dogonić 16, 17 i 18-latka. Chłopcy nie mieli zbyt wiele na swoje wytłumaczenie i nie pozostało im nic innego, jak przyznać się do winy. Dwaj bracia i ich kolega zostali zatrzymani. Policjanci próbują dowiedzieć się, w jaki sposób w ich rękach znalazł się klucz do pojazdu. Podejrzani twierdzą, że znaleźli go na ulicy. Nie specjalnie funkcjonariusze są w stanie dać temu wiarę. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że chłopcy obserwowali auto i jego właścicielkę. Wykorzystując dobry moment, ukradli jej kluczyki, a dzień później zafundowali sobie  przejażdżkę kradzionym autem. Radość nie trwała zbyt długo, bo wszystko wskazuje na to, że czekają ich mało przyjemne konsekwencje. Sprawa młodocianego 16-latka trafi do Sądu Rodzinnego i nie wykluczone, że jakiś czas spędzi w ośrodku opiekuńczym lub poprawczym. Pozostali dwaj odpowiedzą za występek jako dorośli, co znaczy, że za kradzież grozi im nawet do 5 lat więzienia.

22-latka odzyskała swoje auto, prawdopodobnie nieuszkodzone.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
emilia
emilia
13 lat temu

Dziękuję za czujność! Oczywiście chodzi o ulicę Bylicy a nie Biema. Z Nullo nie da się skręcić w Biema, bo znajduje się dokładnie po przeciwnej stronie miasta 🙂 Przepraszam i już poprawiam! Pozdrawiam. EKG.

bj
bj
13 lat temu

czy autorka może wyjaśnic jak stojąć na ul. Nullo można zauważyć skręcające w ul.Biema samochody?