kronika policyjna

Olkusz. Notoryczny złodziej zatrzymany
Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali olkuszanina, podejrzewanego o kradzieże spożywcze. 20-latek pomimo młodego wieku jest znany policji. Niejednokrotnie łamał prawo.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego olkuskiej komendy w ramach posiadanych materiałów operacyjnych oraz dzięki znajomości środowiska przestępczego, ustalili i w ubiegłym tygodniu przesłuchali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilku kradzieży na początku 2017 r. Olkuszanin kradł różne artykuły spożywcze w kilku dyskontach sieci „Biedronka” na terenie powiatu olkuskiego. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Obecnie trwają czynności, dotyczące ustalenia strat jakie poniosły sklepy „Biedronka”. 20-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Olkusz. Kierował samochodem po alkoholu i wbrew zakazowi sądowemu
Policjanci Wydziału Prewencji w Olkuszu, zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie po użyciu alkoholu i wbrew zakazowi sądowemu. Kierującemu zabrano prawo jazdy. Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
18 stycznia około 2 w nocy, funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Olkusza podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz o naruszenie zakazu sądowego. Mężczyzna natknął się na patrol policyjny jadąc ul. Marcina Bylicy. Oprócz wykrytego alkoholu w organizmie mężczyzna miał aktywny zakaz kierowania pojazdami. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy , które miał przy sobie, mimo obowiązku zwrotu do właściwego wydziału komunikacji. Teraz za kierowanie pojazdem po alkoholu i naruszenie zakazu sądowego grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Pomimo apeli o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, olkuscy policjanci wciąż ujawniają nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach.

Jeżeli nietrzeźwy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu lub kierował samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, zagrożenie karą za to przestępstwo jest zwiększone i wynosi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Niezabezpieczony pojazd wjechał w kobietę
W ubiegłym tygodniu na jednej z ulic Olkusza, stoczyło się źle zabezpieczone auto. Pojazd uderzył w idącą chodnikiem kobietę. Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek tj. 15 stycznie około godziny 12:00 na ul. Skwer w Olkuszu. Kierowca Skody po zaparkowaniu pojazdu, nieodpowiednio go zabezpieczył i po chwili auto znalazło się na chodniku, uderzając w stojącą na nim 30-latkę. Kobieta z obrażeniami nogi trafiła do olkuskiego szpitala, na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń. Sprawę wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu.

Nie jest to odosobniony przypadek, kiedy źle zabezpieczone auto opuszcza miejsce parkingowe. Apel do kierowców, aby przed wyjściem z pojazdu sprawdzili czy został zaciągnięty hamulec postojowy (ręczny) tak aby po powrocie do auta nie mieć przykrej niespodzianki. Odpowiednie zabezpieczenie zaparkowanego pojazdu pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji.

Olkusz. 21-latek jechał najprawdopodobniej po narkotykach. Wpadł w czasie kontroli
Olkuscy kryminalni zatrzymali 21-latka kierowcę daewoo tico, który prowadził najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Oprócz tego przewoził w aucie amfetaminę. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w piątek 19 stycznia około godziny 11:20. Podczas rutynowej kontroli zachowanie 21-letniego kierowcy wzbudziło niepokój policjantów. Funkcjonariusze przeprowadzili szczegółową kontrolę pojazdu, podczas której w jego wnętrzu znaleźli 0,1 grama amfetaminy. Jeśli potwierdzi się wynik badania mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
6 lat temu

[quote name=”maryśka”][quote name=”artykuł”] funkcjonariusze…..znaleźli 0,1 grama amfetaminy[/quote]

;-)[/quote]
pewnie ktoś kichnął. To co oprócz mobilnych prędkościomierzy mają mobilne mikroskopy?

maryśka
maryśka
6 lat temu

[quote name=”artykuł”] funkcjonariusze…..znaleźli 0,1 grama amfetaminy[/quote]

😉

P X T
P X T
6 lat temu

Ale funkcjonariusze mają to w duópie, wolą jałowe ale doraźne wyniki statystyczne zamiast skontaktować się w dobrej wierze np z PCPR

...
...
6 lat temu

Jeżeli 20-latek kradnie spożywkę to znaczy, że nie kradnie dla zysku tylko z głodu. Zamiast go wsadzać nie lepiej mu dać jakąś konkretną robotę i go za to obficie nakarmić? Wszak tyle przeterminowanego żarcia się wyrzuca zwłaszcza przez dyskonty i takie rozwiązanie by było z pożytkiem dla wszystkich i bez narażania nikogo i na nic.

pavv
pavv
6 lat temu

Ile promili miał w/w kierowca bo to zasadnicza różnica czy miał dopuszczalne w wielu krajach UE np. 0,6