kronika policyjna

Wypadek drogowy w Kluczach. 3 osoby ranne

21 listopada 2013 roku około godziny 17.00 na ulicy Zawierciańskiej w Kluczach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Mieszkaniec Katowic, kierujący osobowym volkswagenem, najechał na tył samochodu marki Peugeot 306, który z kolei uderzył w peugeota partnera. Kierowca i dwie pasażerki peugeota 306 zostali przewiezieni na obserwację do olkuskiego szpitala. Policja ustala przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Policjanci z Bukowna zatrzymali włamywacza

17- letni zabrzanin został zatrzymany 21 listopada 2013 roku przez patrol policji w mieszkaniu, do którego kilka dni wcześniej włamał się i pomieszkiwał w nim. Zdarzenie miało miejsce w Bukownie przy ul. Zwycięstwa. 17-latek po opuszczeniu ośrodka wychowawczego, w którym przebywał m.in. za kradzieże z włamaniem, przyjechał na kilka dni do swojej znajomej w Bukownie. Dowiedziawszy się, że w mieszkaniu przy ul. Zwycięstwa nikt nie przebywa, właścicielka bowiem była za granicą, postanowił włamać się do tego mieszkania i urządzić sobie w nim tymczasowe lokum. 21 listopada zabrzaninowi przedstawiono zarzut z art. 279 kk. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Włamania do budowanych domów w Zadolu Kosmolowskim

20 i 21 listopada 2013 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do dwóch budowanych domów w Zadolu Kosmolowskim. Skradł kaloryfery i elektronarzędzia na szkodę mieszkanki tej miejscowości i mieszkańca Braciejówki. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

Zederman. Włamanie do garażu

Do kolejnego włamania doszło w dniu 21 listopada 2013 roku w miejscowości Zederman. Sprawca poprzez przecięcie kłódek dostał się do garażu, z którego ukradł elektronarzędzia, agregat prądotwórczy, przewody elektryczne oraz paliwo. Straty w wysokości 8 000 złotych poniósł mieszkaniec Zedermana. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Olkusza.

Potrącenie pieszej w centrum Olkusza

W piątek 22listopada kierujący fiatem temprą  na przejściu dla pieszych przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego potrącił 83-letnią mieszkankę Olkusza. Kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do jednego z krakowskich szpitali.

Wypadek drogowy w Jaroszowcu

24 listopada 2013 roku w Jaroszowcu na ulicy Kolejowej mieszkaniec Bydlina kierujący samochodem marki Renault Megane stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu uderzając w drzewo. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał pasażer renault, który pozostał na obserwacji w szpitalu w Olkuszu.

Kradzieże pieniędzy i dokumentów w Olkuszu

22 listopada 2013 roku policja otrzymała zgłoszenia o kilku kradzieżach na terenie Olkusza. Na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego nieustalony do chwili obecnej sprawca, w godzinach rannych, wszedł do pomieszczenia jednej z firm i ukradł torebki wraz z dokumentami, telefonem i pieniędzmi. Pokrzywdzone to mieszkanki Zarzecza, Braciejówki i Bukowna. Również 22 listopada 2013 roku olkuszanka zawiadomiła policję, że na ulicy Sławkowskiej z jej torebki skradziono portfel, dokumenty i pieniądze. Na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego doszło do kolejnej kradzieży. Kobieta o nieustalonej tożsamości wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej ukradła pieniądze z portfela. Mieszkanka Olkusza straciła 800 złotych. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Kradzież z włamaniem do szkoły w Olkuszu

Z 23/24 listopada 2013 roku W Olkuszu w godzinach nocnych nieustaleni do chwili obecnej sprawcy włamali się do jednego z olkuskich gimnazjów. Skradziono trzy monitory, pięć zestawów komputerów oraz odtwarzacz DVD. Straty wynoszą około 20 tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

Włamanie do przedszkola w Olkuszu

22 listopada 2013 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca, wyłamując okno, dostał się do gabinetu dyrektora jednego z olkuskich przedszkoli. Skradziono szafę pancerną wraz z pieniędzmi i dokumentacją służbową. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

Wolbrom. Skradziono elektronarzędzia

Mieszkaniec Wolbromia powiadomił policję o kradzieży z włamaniem do Volkswagena T4. Zdarzenie miało miejsce między 23 a 25 listopada 2013 roku na parkingu osiedlowym w Wolbromiu. Sprawca ukradł elektronarzędzia o wartości 2 460 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o