Leśne niewybuchy

1 grudnia. W godzinach południowych w lesie niedaleko drogi pomiędzy Kluczami a Golczowicami zostały odnalezione niewybuchy – dwa pociski (prawdopodobnie moździerzowe) oraz kilka zapalników. Do czasu przybycia na miejsce jednostki saperów wojskowych, znalezisko zabezpieczali policjanci z komisariatu w Kluczach.

,,Podprowadził” manekiny

1 grudnia. O godz. 15:20 na ul. Króla Kazimierza Wielkiego policjanci ujęli 23-letniego mieszkańca Olkusza, który sprzed sklepu odzieżowego ukradł manekiny. Sprawcę zatrzymano w trakcie ucieczki ze skradzionymi przedmiotami. Przewieziono go do aresztu olkuskiej komendy. Pokrzywdzony odzyskał mienie o wartości 500 zł. Sprawcy kradzieży grozi kara więzienia nawet do 5 lat.

Posiadał narkotyki

2 grudnia. Nawet trzy lata pozbawienia wolności grożą 25-letniemu olkuszaninowi, którego nad ranem na olkuskim Rynku zatrzymali policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. Przy mężczyźnie znaleziono trzy woreczki z narkotykami. Prawdopodobnie znajdowały się w nich marihuana i amfetamina. Wkrótce sprawa trafi do sądu.

Potrąciła nietrzeźwego

3 grudnia. Około godz. 22:30 na ul. 20-straconych w Olkuszu kierująca Oplem potrąciła 57-letniego mężczyznę, który wtargnął na jezdnię. Pieszy w organizmie miał trzy promile alkoholu. Z ogólnymi obrażeniami ciała przewieziono go do olkuskiego szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Połakomił się na telefon

4 grudnia. Policjanci z Klucz zatrzymali 26-letniego mieszkańca Jaroszowca, który ukradł kobiecie z tej samej miejscowości telefon komórkowy o wartości 600 zł. Pokrzywdzona odzyskała utracone mienie. Sprawcę umieszczono w olkuskim areszcie.

Ukradli elektronarzędzia

4 grudnia. Późnym wieczorem z jednego z wolbromskich zakładów usługowych na ul. Garbarskiej skradziono elektronarzędzia o łącznej wartości 1130 zł. Sprawcy dostali się do wnętrza zakładu po uprzednim wyłamaniu drzwi wejściowych. Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Wolbromiu.

Kradzież w autobusie

5 grudnia. W autobusie miejskim na ul. Króla Kazimierza Wielkiego nieznany sprawca ukradł mieszkance Małobądza kosmetyczkę, w której znajdowały się dokumenty poszkodowanej.

Spłonęła stodoła

6 grudnia. Nad ranem w Ściborzycach w Gminie Trzyciąż na terenie jednego z gospodarstw spłonęła stodoła pełna słomy i siana. Policjanci ustalają przyczynę pożaru. Trwa także ustalanie strat przez właściciela.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze