kronika policyjna

Olkusz. Kradzież portfela
19 października 2015 roku w Olkuszu na ulicy Sławkowskiej skradziono portfel na szkodę mieszkańca Olkusza. Mężczyzna wraz z portfelem stracił również dowód osobisty oraz 250 złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Olkusza.

Włamanie do domu w Wolbromiu
Policjanci z komisariatu w Wolbromiu prowadzą postępowanie z art. 279 kodeksu karnego w sprawie kradzieży z włamaniem, do której doszło 19 października br. Sprawcy wyłamali drzwi balkonowe w domu przy ulicy Wiejskiej w Wolbromiu, weszli do środka i ukradli pieniądze i biżuterię.

Pijany 48-latek ukradł samochód

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez wolbromskich policjantów, który ukradł samochód w Strzegowej. 48-latek wpadł w ręce mundurowych jadąc skradzionym autem. W chwili zatrzymania okazało się, że jest nietrzeźwy.

25 października 2015 roku policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu otrzymali zgłoszenie o kradzieży fiata punto w Strzegowej. Złodziej miał ułatwione zadanie, bo samochód był otwarty, a w stacyjce znajdowały się kluczyki. Policjanci jadący na miejsce zdarzenia zauważyli, że w przeciwnym kierunku ze sporą prędkością jedzie właśnie ów skradziony samochód. Kierujący na widok funkcjonariuszy próbował uciekać, ale po kilkuminutowym pościgu został zatrzymany. Okazało się, że złodziej odjechał kradzionym fiatem będąc kompletnie pijanym. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 2,36 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany to mieszkaniec Strzegowej. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut z art. 278 i 178a kodeksu karnego. Skradzione punto wróciło do prawowitego właściciela.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze