Nastoletni wandale
21 listopada. Policjanci zatrzymali trzech nastolatków, którzy uszkodzili osiem przęseł ogrodzenia stadionu sportowego przy ulicy Rudnickiej w Kluczach. Dwóch osiemnastolatków i młodszy o trzy lata chłopak odpowiedzą za popełnienie czynu karalnego. Klub sportowy wycenił straty na 280 złotych.
Złodzieje biżuterii
25-26 listopada. Aż cztery włamania w  ciągu dwóch dni zanotowali policjanci z Olkusza. We wszystkich przypadkach złodzieje włamali się do domów. Podobna była również metoda forsowania zabezpieczeń – wyważenie okna. Z wszystkich mieszkań w: Bukownie, Podlipiu, Osieku i Olewinie zginęła złota i srebrna biżuteria oraz drobny sprzęt elektroniczny.

Okradli warsztat
26 listopada. Nieznani sprawcy włamali się do warsztatu przy ulicy 1 Maja w Bukownie. Budynek ten należy do PKP. Po wybiciu okna ukradli 50 zacisków i przekaźników wtykowych oraz 200 metrów kabla miedzianego. Straty oszacowano na 50 tysięcy zł.
Sporo stracił
27 listopada. Telefon komórkowy, pieniądze, kartę bankomatową i dokumenty ukradł nieznany sprawca mieszkańcowi Olkusza. Do kradzieży doszło przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego. Poszkodowany wycenił straty na 1,2 tys. zł.
Ukradli torebkę
28 listopada. Chwilę nieuwagi kobiety bawiącej się na dyskotece w Trzyciążu wykorzystał złodziej. Nieznany osobnik ukradł torebkę 23-letniej olkuszanki. Poszkodowana straciła komórkę, dokumenty i pieniądze. Zniknął też telefon komórkowy jej znajomego. Łącznie straty sięgnęły 1030 złotych.
Zarysowany lakier
28 listopada. Na 4 tys. zł wycenił straty właściciel auta, które zostało uszkodzone na niestrzeżonym parkingu przy ulicy Kolejowej w Jaroszowcu. Nieznany sprawca zarysował powłokę lakierniczą mercedesa.
Przez szybę po radio
29 listopada. Nieznani sprawcy okradli fiata pandę zaparkowanego przy ulicy Łukasińskiego w Wolbromiu. Do środka dostali się po wybiciu szyby w drzwiach. Ukradli panel radioodtwarzacza. Właściciel szacuje straty.
Skok po krzewy
29 listopada. 21 ozdobnych krzewów ukradli nieustaleni osobnicy z działki budowlanej przy ulicy Grabie w Chełmie. Rośliny były przygotowane do zasadzenia. Poszkodowana, mieszkanka Sławkowa, wyceniła straty na ponad tysiąc złotych.
Wykopany kabel
30 listopada. Do kradzieży doszło w rejonie torowiska kolejowego przy ulicy Leśnej w Bukownie. Nieznani złodzieje ukradli 60 metrów kabla teletechnicznego biegnącego w ziemi. Spółka PKP szacuje straty.
Pijany zniszczył auto żony
30 listopada. Dwa promile alkoholu miał w wydychanym powietrzu mężczyzna, który kierując autem, uszkodził samochód swojej żony. Do zdarzenia doszło na ulicy 1 Maja w Wolbromiu. Oprócz poniesienia konsekwencji prawnych „słono” zapłaci za naprawę.
Potrącił rowerzystę
1 grudnia. 22-letni mężczyzna został ranny w wypadku, do jakiego doszło w Wolbromiu. Kierujący fordem fokusem potrącił jadącego rowerem wolbromianina. Poszkodowany trafił do szpitala.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gosia
Gosia
12 lat temu

To naprawdę wspaniały zespół.Polecam