kronika policyjna

Złodziej wód toaletowych zatrzymany
9 maja 2015 roku do jednego z dyskontów w Olkuszu wszedł mężczyzna, który podszedł do stoiska kosmetycznego i ukradł 55 sztuk wody toaletowej. Pracownikom sklepu, którzy chcieli go zatrzymać, groził nożem.

Mężczyzna ten szybko oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy. W miniony wtorek (12.05.2015r.) olkuscy kryminalni zauważyli w centrum miasta mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi napastnika. Postanowili go wylegitymować. Okazało się, że jest to 25-latek, bez stałego miejsca zamieszkania, przebywający okresowo w Tychach. Policjanci przeszukali też odzież i torbę, w której znaleźli nóż. Mężczyzna został zatrzymany. 25-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu, a wszystkie skradzione kosmetyki sprzedał w Katowicach. W dniu zatrzymania po raz kolejny przyjechał do Olkusza, żeby ponownie coś ukraść. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, której dopuścił się w warunkach recydywy. Wkrótce odpowie przed sądem.

 

Kradzież fiata punto w Bukownie
12 maja br. w Bukownie z parkingu na ulicy Wyzwolenia nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradła fiata punto. Trwa policyjne dochodzenie w sprawie tej kradzieży.

Wypadek w Podlesiu Rabsztyńskim
Olkuska policja ustala przyczynę i okoliczności wypadku drogowego zaistniałego 13 maja 2015 roku w Podlesiu Rabsztyńskim. Mieszkaniec Tarnowskich Gór kierujący mercedesem z lawetą zderzył się z toyotą. Obaj kierujący byli trzeźwi. Do szpitala przewieziony został mieszkaniec Podlesia Rabsztyńskiego, który kierował toyotą. Doznał m.in. złamania ręki. Dochodzenie z art. 177 kodeksu karnego prowadzą policjanci komendy w Olkuszu.

Wypadek w Podchybiu
14 maja 2015 roku w Podchybiu kierujący volkswagenem transporterem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w znak drogowy i dachował. Jeden z pasażerów VW (mieszkaniec Brzozówki) z obrażeniami głowy i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został zabrany przez pogotowie do szpitala w Olkuszu. Zdarzeniem tym zajmują się wolbromscy policjanci.

Wymyślona napaść i kradzież telefonu
W lutym 2015r. policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju na ulicy Kościuszki w Olkuszu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, iż został on napadnięty na przystanku przez grupę mężczyzn, którzy zabrali mu telefon oraz grozili pobiciem. W sprawie rozboju wszczęto śledztwo, a olkuscy kryminalni przeprowadzili szereg ustaleń, aby dotrzeć do sprawców napadu. W pewnym momencie zaczęli mieć podejrzenia co do autentyczności zdarzenia. Ich przypuszczenia okazały się trafne. Młody mężczyzna przyznał się, że wymyślił zajście, by zataić przed rodzicami fakt sprzedaży telefonu. 18-latek usłyszał zarzut z art. 233 i 238 kodeksu karnego. Za składanie fałszywych zeznań i zgłoszenie o niepopełnionym przestępstwie mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Kradzież BMW
Policjanci z Bukowna prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży samochodu marki BMW. Nieustalony do chwili obecnej sprawca 19 maja br. ukradł samochód oraz dokumenty. Straty w wysokości 350000 złotych poniósł mieszkaniec Bukowna.

Zginął sprzęt elektroniczny
19 maja br. w jednym ze sklepów w Olkuszu skradziono tablet, golarkę i słuchawki na kwotę 828 złotych. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Komunikat:

Olkuska policja zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu osób, które podpaliły toaletę przenośną toy toy w marcu br. na placu targowym przy ulicy Witeradowskiej w Olkuszu, kontenerów na ulicy Szpitalnej i króla Kazimierza Wielkiego w maju oraz samochodów i kontenerów na osiedlu Młodych w kwietniu i maju br. W tej sprawie prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny pod nr 32 64 78 242, 32 64 14 196, 32 64 70 062 lub tel. alarmowy 997.

Wszystkim osobom, które przekażą informację na temat ewentualnych sprawców tych zdarzeń policja zapewnia całkowita anonimowość.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze