kronika policyjna

Wierzchowisko. Samochód osobowy potrącił pieszą
26 października br. około godziny 12.55 w miejscowości Wierzchowisko, w pobliżu skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 783 z Lgotą Wielką, kierujący samochodem marki Daewoo Tico, na przejściu dla pieszych, potrącił 71-letnią pieszą. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Olkuszu. Policjanci będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Lgota Wielka. Zderzenie trzech pojazdów
Trzy pojazdy zderzyły się w Lgocie Wielkiej. Ranny został kierowca samochodu osobowego marki Citroena Berlingo. Do tego zdarzenia drogowego doszło 26 października około godziny 12.00. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący renault premium, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i uderzył w tył citroena berlingo, który z kolei wjechał w toyotę RAV 4. 66-letni kierowca citroena, karetką pogotowia, został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Olkusz. Włamanie do sklepu z wyrobami tytoniowymi
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do sklepu z wyrobami tytoniowymi. Do zdarzenia doszło w nocy z 25/26 października. Złodziej włamał się do sklepu i ukradł pieniądze oraz wyroby tytoniowe. Straty w ustaleniu. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do roku do lat 10.

Komunikaty:

10 października w Olkuszu przy drodze krajowej nr 94 uszkodzono znak informujący o kierunku i miejscowości (Kraków, Zawiercie) – znak E-1. Osoby, które widziały to zdarzenie i mają informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt telefoniczny z policjantką nr tel. 32-6478 235.

16 października br. na ul. Na Szlaku w Kosmolowie doszło do kolizji drogowej. Kierująca hondą, jadąc od strony Sieniczna w kierunku Kosmolowa, została uderzona przez nieustalony do chwili obecnej samochód koloru srebrnego. Z relacji poszkodowanej wynikało, że kierowca tego auta, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do kolizji drogowej, po czym odjechał w kierunku drogi krajowej nr 94. Osoby, które widziały to zdarzenie, proszone są o kontakt z prowadzącym sprawę policjantem nr tel. 32-6478 234 lub 997.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze