Ukradł stolik z knajpy
26 października. Z jednego z lokali mieszczących się przy ul. Kościuszki w Olkuszu, skradziono stolik. Stratę w wysokości 400 zł poniósł jeden z browarów.

Włamał się do garażu
26 października. W godzinach wieczornych złodziej, po wcześniejszym wyważeniu drzwi, dostał się do wnętrza garażu na ulicy Witosa w Olkuszu, z którego skradł szlifierkę kątową. Olkuszanka oszacowała stratę na 140 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Olkuszu.

Udaremnione włamanie
26 października. We wczesnych godzinach popołudniowych nieustalony sprawca usiłował włamać się do pomieszczenia gospodarczego przy domu jednorodzinnym na ulicy Godawica w Ryczówku. W wyniku tej próby uszkodzono drzwi wejściowe. Właścicielka oszacowała szkodę na 1 000 zł.

Pożar przybudówki
29 października. Po godzinie 21 strażacy otrzymali informację o pożarze przybudówki domu jednorodzinnego w Wierzchowisku (gmina Wolbrom). Spaleniu uległo jej wyposażenie. Straty wstępnie oszacowano na około 5 000 zł. Komisariat policji w Wolbromiu ustala przyczyny zdarzenia.

Spaliło się volvo   
30 października. Przed południem na drodze wojewódzkiej z Wolbromia do Olkusza, w miejscowości Rabsztyn, zapaliło się volvo. Pojazd uległ doszczętnemu spaleniu przed przybyciem Straży Pożarnej.

Skradli kabel
30 października. Na ulicy Parkowej w Bolesławiu, w godzinach nocnych, skradziono około 90 metrów kabla na szkodę firmy energetycznej. Trwa ustalanie strat. Postępowanie W tej sprawie prowadzi KP w Bukownie.

Ukradł rower z piwnicy
30 października. Po przecięciu kłódki zamieszczonej w drzwiach piwnicy mieszczącej się na ulicy Reja w Olkuszu, złodziej skradł rower. Olkuszanka straciła w ten sposób 2 000 zł.

Wjechał w motorowerzystę
31 października. O godz. 14:40 w miejscowości Krążek (gmina Bolesław), na skrzyżowaniu lokalnych dróg doszło do zderzenia samochodu suzuki z motorowerem simson. Prawdopodobną przyczyną wypadku było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego samochodem. Licznych obrażeń ciała doznał 17-letni motorowerzysta, który przewieziony został do Nowego Szpitala w Olkuszu. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Wypłacił kasę z nieswojego konta
31 października. Policjanci z Bukowna na ulicy Kolejowej zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który przy pomocy karty bankowej, należącej do mieszkańca Bukowna, wypłacił z jego konta 1 000 zł i przywłaszczył je.

Pijani rodzice opiekowali się dziećmi

2 listopada. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ujawnili po północy, że w jednym z mieszkań na ulicy Strzelców Olkuskich, pijani: 27-letnia kobieta oraz 36-letni mężczyzna sprawują opiekę nad dwójką swoich dzieci. Matka miała około 1,7 promila alkoholu w organizmie, ojciec natomiast około 2,5 promila. 10-letnia dziewczynka oraz jej 3-letni brat trafili pod opiekę babci. Sprawą wkrótce zajmie się sąd rodzinny.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze