kronika policyjna

Kradzież paliwa
Policjanci z Wolbromia pracują nad sprawą kradzieży 500 litrów oleju napędowego z baku samochodu ciężarowego. Zdarzenie miało miejsce 26 sierpnia br. w Wolbromiu na ulicy 1-go Maja. Straty wyniosły około 2 tysięcy złotych. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Zatrzymany z narkotykami usłyszał zarzut
Mężczyzna, który posiadał przy sobie prawie 11 gram marihuany usłyszał dzisiaj (28 sierpnia 2015 roku) zarzut posiadania środków odurzających. Wpadł z narkotykami idąc przez jedno z olkuskich osiedli. Na widok patrolu policji mężczyzna gwałtownie zareagował, skręcił nagle w przeciwnym kierunku i próbował wyrzucić jakieś zawiniątko. Mundurowi widząc to, postanowili go wylegitymować. Okazało się, że jest to 23-letni olkuszanin, a znaleziony przy nim susz o wadze 10,84 grama, po badaniu testerem narkotykowym, to marihuana. 23-latkowi przedstawiono zarzut z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. posiadania środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Bukowno. Podczas interwencji policjanci odkryli hodowlę konopi
Kilka dni temu policjanci z Bukowna otrzymali wezwanie do jednego z domów prywatnych w tej miejscowości. Według zgłoszenia, 28-letni syn miał się awanturować z rodzicami. Przybyli na miejsce mundurowi, oprócz tego, że zażegnali rodzinny spór, ujawnili w piwnicy 19 krzewów konopi. Pod zarzutem popełnienia przestępstwa 28-latek trafił do policyjnego aresztu. W trakcie wyjaśniania sprawy okazało się, że w hodowlany proceder uwikłany jest równiej ojciec 28-latka, który podczas jego nieobecności w domu też doglądał uprawy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut z art. 63 ust.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii czyli uprawy konopi indyjskich. Mężczyznom grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Komunikat:
19 sierpnia 2015 roku około godz. 12.00 na parkingu przy przychodni zdrowia na ulicy króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu (obok Skarbka) doszło do uszkodzenia toyoty corolli o początkowych numerach WS. Sprawca tego uszkodzenia zostawił za wycieraczką toyoty kartkę z numerem swojej polisy ubezpieczeniowej z firmy Energo Hestia. Jednakże numer tej polisy jest niekompletny. Dlatego tez prosimy osobę, która zarysowała w/w samochód o kontakt z prowadzącym sprawę pod nr tel. 32 6478236 lub 997.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
@
@
8 lat temu

Tak sobie myślę że mój dziadek- gdyby żył dziś, to by już był zakwalifikowanym kryminalistą i by siedział w pierdlu bo… interesował się ornitologią i miał ptaki w klatkach, które karmił mieszanką w której oprócz siemienia lnianego, maku i innych nasion były też konopie. Przy czyszczeniu klatek, w ogródku roiło się od samosiejek tych roślin. Było cudownie różnorodnie ale nikomu wtedy do głowy nie przychodziło, żeby się tym wprowadzać do haju a dzielnicowemu do głowy nie przychodziło żeby dziadka ścigać a często do niego zachodził. Ale wtedy to były piękne czasy nie to co dziś pełne kretyństwa.

P X T
P X T
8 lat temu

Monika wiesz jakoś mnie to nie dziwi. Zdziwiło by mnie gdyby zrobili to co zasugerowałaś. Ale ciekawi mnie jakie też zarzuty używali wobec tych rodziców? Pewnie liczyli na to, że z okazji rozpoczęcia szkoły jakiś rodzic pojedzie po lampce szampana. Albo że w kwiatach dla nauczycieli ujawnią konopie indyjskie przystrajające bukiety.

pavv
pavv
8 lat temu

Gdyby Bóg chciał to by nie stworzył maruhainy!

monika
monika
8 lat temu

Gratuluję naszej policji wspaniałego pomysłu z dnia 01 września 2015 roku interwencji pod szkołą w Osieku. Zamiast zorganizować ruch przy placówce w tym szczególnym dniu, schowali się za przystankiem w nieoznakowanym radiowozie i robili łapankę, m.in. na rodziców wyjeżdżających z kościoła pod szkołę. Dziękujemy.