Włamanie do finki
13 grudnia. Nieustaleni osobnicy włamali się do domku letniskowego przy ulicy Ogrodzienieckiej w Chechle. Złodzieje dostali się do środka, wyłamawszy drzwi. Ukradli odkurzacz i metalową beczkę. Właściciel, mieszkaniec Sosnowca, wycenił straty na 100 złotych.
Włamanie do biura
20 grudnia. 2,3 tys. złotych zginęło z biura ubezpieczeniowego przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego. Właściciel, mieszkaniec Olkusza, szacuje straty po włamaniu.
Napadł na kobietę
22 grudnia. W ręce policjantów wpadł 36-letni olkuszanin, który napadł i okradł mieszkankę tego miasta. Do zdarzenia doszło na alei Tysiąclecia. Sprawca groził kobiecie pobiciem i wymusił oddanie karty doładowującej do telefonu komórkowego oraz gotówki. Poszkodowana wyceniła straty na 62 złote.

Skok po spodnie
23 grudnia. Aż sześć par spodni ukradli złodzieje w jednym ze sklepów przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego. Wykorzystali nieuwagę sprzedawczyni. Właścicielka, mieszkanka Zawiercia, wyceniła straty na 900 zł.
Podwójne włamanie
24 grudnia. Nieznani sprawcy włamali się do domku letniskowego przy ulicy Niepodległości w Bukownie. Do środka dostali się, wybiwszy szybę w oknie. Ukradli kuchenkę mikrofalową i czajnik bezprzewodowy. Najprawdopodobniej ci sami sprawcy splądrowali również sąsiednią „finkę” i ukradli sprzęt gospodarstwa domowego.
Okradli bar
24 grudnia. Nieznani sprawcy włamali się do baru przy ulicy Zawierciańskiej w Kluczach. Ukradli alkohol oraz kasę fiskalną. Właścicielka, mieszkanka Klucz, wyceniła straty na 1835 złotych.
Zginął na drodze
24 grudnia. Do tragicznego wypadku doszło w Jaroszowcu, gdzie pieszy mężczyzna został potrącony przez  daewoo tico. Poszkodowany, 61-letni mieszkaniec Zalesia Golczowskiego, doznał bardzo poważnych obrażeń. Zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala.
Zaopatrzyli się przed sylwestrem
24 grudnia. Fajerwerki o wartości 3 tysięcy złotych ukradli nieznani sprawcy ze stoiska handlowego przy ulicy Rabsztyńskiej w Olkuszu. Złodzieje dostali się do towaru po przecięciu ostrym narzędziem ściany namiotu. Zabrali ze sobą również odtwarzacz DVD.
Zniknęła gotówka
25 grudnia. Siedem tysięcy złotych w gotówce zniknęło z prywatnego domu w wiosce Łobzów. Złodzieje dostali się do środka po wyważeniu okna na parterze budynku.
Do mercedesa po… piłę
25 grudnia. Powybijane okna i uszkodzone zamki – to efekt włamania do mercedesa, do jakiego doszło przy ulicy kr. Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Nieznani sprawcy wyrządzili szkody na 300 złotych i ukradli piłę spalinową o wartości 500 złotych, na szkodę mieszkańca Czubrowic.
Na podwójnym gazie
25 grudnia. Na drodze w Bogucinie Dużym policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę. Mieszkaniec Czarnego Lasu jechał autem, mając w organizmie dwa i pół promila alkoholu. Jak się szybko okazało, kierował, nie posiadając do tego uprawnień. Odebrał mu je sąd za… jazdę po pijanemu. 

Złodziej i damski bokser
25 grudnia. 25-letni mieszkaniec Bukowna dotkliwie pobił i okradł młodą kobietę. Do takiego zdarzenia doszło na ulicy Wyzwolenia w Bukownie. Poszkodowana, 19-letnia mieszkanka miasta, straciła dwa telefony komórkowe. Bandyta niedługo cieszył się łupem. Wkrótce po napaści wpadł w ręce policjantów. Mundurowi odzyskali też skradzione aparaty.
Auto bez kół
26 grudnia. Wszystkie cztery koła z audi A6 ukradli nieustaleni osobnicy na parkingu przy ulicy Armii Krajowej w Olkuszu. Właściciel wycenił straty na 1,5 tys. złotych.
Zawiodła instalacja
27 grudnia. Straż pożarna gasiła pożar na prywatnej posesji w Żuradzie. Ogień pojawił się w samochodzie, najprawdopodobniej na skutek zwarcia instalacji elektrycznej. W wyniku pożaru spłonęło nie tylko auto, ale również drewniana wiata i poddasze budynku mieszkalnego. Ogień przeniósł się także na dach stodoły na sąsiedniej posesji.
Zniknął z posesji
28 grudnia. Nawet pozostawiając samochód na posesji, nie możemy być pewni, że jest bezpieczny. Świadczy o tym przypadek z Wierzchowiska, gdzie właśnie z posesji zniknęło auto mieszkańca Gołaczew. Mężczyzna przyjechał w odwiedziny do znajomego.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze