kronika policyjna

Olkusz. Papierosy bez akcyzy
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zabezpieczyli kilkaset paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W wyniku podjętych czynności przez Funkcjonariuszy z Referatu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą 29 listopada na jednym z placów targowego na terenie Olkusza, policjanci zabezpieczyli kilkaset paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy od mieszkańca powiatu olkuskiego. Materiały sprawy zgodnie z właściwością rzeczową zostaną przesłane do organu finansowego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, celem przeprowadzenia postępowania karno-skarbowego w związku z popełnionym wykroczeniem. Za popełnione wykroczenia zgodnie z Kodeksem Karno-Skarbowym grozi kara grzywny.

Olkusz. Koniec dalszej jazdy
29 listopada policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z KPP w Olkuszu, w miejscowości Gorenice zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego kierującego samochodem marki peugeot. Podczas interwencji po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że w organizmie mieszkańca gminy Olkusz, znajdowało się prawie 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Olkusz. Kradzież telefonu
Mieszkaniec Olkusza złożył zawiadomienie o kradzieży telefonu komórkowego, do którego doszło w dniu 28 listopada z pomieszczeń biurowych znajdujących się przy ul. Wspólnej w Olkuszu. Sprawą zajmują się policjanci z komendy.

Bukowno. Kradzież kabla
W nocy z 26 na 27 listopada dokonano kradzieży 20 metrów kabla teletechnicznego sterującego semaforem, która miała miejsce w rejonie nastawni na terenie gminy Bukowno. Nad sprawą pracują funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bukownie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
5 lat temu

Nikt Ci nie uwierzy że tylko kolekcjonujesz. W domniemaniu niewinności będzie że handlujesz, czyli pod paragraf się kwalifikujesz.

EU smoker
EU smoker
5 lat temu

[quote name=”…”]EU Smoker, możesz ale i tak nowotwora zwanego rakiem będziesz miał Polaka z akcyzą paliatywnego OIOMu.[/quote]
Od samego posiadania? 😮 😮 😮
Nie palę. :-*

dr. Watson
dr. Watson
5 lat temu

[quote name=”a dlaczego dopiero”]po południu w Wolbromiu na mojej ulicy odśnieżano śnieg ,[/quote]
A jak się odśnieża śnieg? Jak oni to robili? Bo muszę odwodnić wodę w kanale i jakaś wskazówka się przyda.

a dlaczego dopiero
a dlaczego dopiero
5 lat temu

po południu w Wolbromiu na mojej ulicy odśnieżano śnieg ,

...
...
5 lat temu

EU Smoker, możesz ale i tak nowotwora zwanego rakiem będziesz miał Polaka z akcyzą paliatywnego OIOMu.

EU smoker
EU smoker
5 lat temu

„Olkusz. Papierosy bez akcyzy” to w tytule
a w treści artykułu:
„zabezpieczyli kilkaset paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. „
Powstaję pytanie,czy mogę posiadać papierosy ze znakami akcyzy innego państwa?

P X T
P X T
5 lat temu

W miejscowości Gorenice tak więc zapewne na którejś leśnej drodze, gdy jechał od lub do sąsiada. 0,4 to się ma po myciu zębów niektórymi pastami do usuwania kamienia nazębnego.
Ależ brzmi z rozmachem to: Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne z KPP w Olkuszu 😆 😆 😆
Jeszcze tylko brakuje Rudkowskiego z kwadratową fryzurą w ciemnych okularach stojącego w rozkroku nad obezwładnionym Goreniczaninem. A mieszkaniec ze wsi Gorenice ale jakby nie patrzyć to też gmina Olkusz. Złapano więc Polaka, Europejczyka, mieszkańca planety Ziemia. Niech moc będzie z wami.

pavv
pavv
5 lat temu

O co afera? 0,4 promila to mniej niż dopuszczalna wartość w wielu krajach UE!