lodowisko2

To już pewne! 1 grudnia pierwsi łyżwiarze znów będą mogli próbować swoich sił na Srebrnej Tafli – lodowisku, którego konstrukcja stanęła już na olkuskim rynku. Co więcej, w pierwszych dniach grudnia na wszystkich amatorów zimowej aktywności na lodzie będą czekały dwie imprezy specjalne z bezpłatnym wstępem: w niedzielę oficjalne otwarcie, a w środę mikołajki. Serdecznie zapraszamy!

– Cieszę się, że inicjatywa organizacji lodowiska na olkuskim rynku spotkała się z tak entuzjastycznym przyjęciem – nie tylko przez mieszkańców naszego miasta, ale też sąsiadujących miejscowości. Srebrną Taflę, doceniając nasze starania, podglądały również inne miasta. Najwięcej satysfakcji daje jednak tętniący życiem rynek, wyglądający szczególnie urokliwie w sezonie zimowym. W tym roku szykujemy kilka niespodzianek, które sprawią, że serce naszego miasta będzie jeszcze piękniejsze – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Lodowisko czynne będzie od 1 grudnia, jednak szczególnie warto będzie uczestniczyć w jego wielkim otwarciu w niedzielę 3 grudnia o godzinie 16:00. Specjalnie dla olkuskiej publiczności na Srebrnej Tafli wystąpią wyczynowi łyżwiarze figurowi Joanna Zając i Jan Mościcki, mający międzynarodowe doświadczenie m.in. na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Po pokazie poprowadzą rodzinne gry, zabawy i animacje na lodzie.

Na lodzie będzie można spotkać również św. Mikołaja. Ten założy łyżwy i będzie towarzyszył wszystkim grzecznym dzieciom w zabawie 6 grudnia od godziny 16:00.

lodowisko 3

W dniu wielkiego otwarcia lodowiska oraz w mikołajki wstęp na Srebrną Taflę będzie bezpłatny.

W pozostałe dni korzystanie z lodowiska wiązać się będzie z następującymi opłatami:

· dla osoby dorosłej: 8,00 zł brutto/wejście

· dla dzieci i młodzieży szkolnej poza zajęciami szkolnymi – 7,00 zł brutto/wejście

· dla emerytów, rencistów – 6,00 zł brutto/ wejście

· dla dzieci i młodzieży szkolnej (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej) w czasie ferii zimowych ze szkól z terenu Miasta i Gminy Olkusz 9:00 –14:00 – 5,00 zł brutto/ wejście

· wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko – 7,00 zł brutto

· wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko w ramach zajęć lekcyjnych – 4,00 zł brutto

· ostrzenie pary łyżew (własności osoby prywatnej) – 10,00 zł brutto

· bilet rodzinny (2 dzieci + rodzice) – 18,00 zł brutto/ wejście

· bilet dla rodziny posiadającej Kartę Dużej Rodziny 20,00 zł brutto/wejście

· Karnet: 10 wejść normalny: 70,00 zł brutto, ulgowy: 42,00 zł brutto

· Karnet: 20 wejść normalny: 130,00 zł brutto, ulgowy: 80,00 zł brutto

· Wypożyczenie korektorów czy figurek do nauki jazdy na łyżwach bez opłat

lodowisko plakat

Zupełnie za darmo z lodowiska będą mogli korzystać uczniowie z terenu Miasta i Gminy Olkusz w ramach zajęć szkolnych. W czasie przerwy świątecznej oraz w ferie zimowe wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą bezpłatną szkółkę jazdy na łyżwach. Na Srebrnej Tafli planowana jest także organizacja m.in. sylwestra.

Już teraz serdecznie zapraszamy!

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Katarina W.
Katarina W.
6 lat temu

Lodowisko z poślizgiem.
Mimo szumnych zapowiedzi w sobotni poranek lodowisko nieczynne. Dlaczego? Dobrze, że nowy Lidl czynny, to zamiast lodu, mam grzane wino.