kronika policyjna

Sprawca szeregu włamań do altan w Bukownie usłyszał wczoraj kolejny zarzut

8 stycznia 17-letni mieszkaniec Zabrza usłyszał zarzuty dotyczące 10 usiłowań i włamań do altanek w Bukownie. Zdarzenia te miały miejsce w okresie od listopada 2013 roku do stycznia 2014. Teraz policjanci z Bukowna udowodnili mężczyźnie popełnienie kolejnego przestępstwa. W styczniu 2014 roku 17- latek włamał się do mieszkania w Bukownie przy ulicy 1 Maja. Z mieszkania ukradł tablet. Wczoraj (23.01.2014r) sprawca złożył wyjaśnienia, przyznał się do winy i usłyszał kolejny zarzut z art. 279 kk.

Zatrzymanie policjantów

20 stycznia 2014 roku dwóch policjantów z KPP w Olkuszu zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy BSW na polecenie PR Kraków Podgórze. Policjanci pracowali w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Jeden z nich ma 22 lata służby, drugi pracuje w policji od siedmiu lat. Policjanci zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 231 i 228kk. 23. stycznia br. komendant powiatowy zawiesił obu policjantów w czynnościach służbowych oraz wszczął wobec nich postępowanie dyscyplinarne.

Wypadek na krajówce w Olkuszu

 

23 stycznia 2014 roku około godziny 6.40 w Olkuszu na drodze krajowej nr 94 kierujący samochodem marki Renault Master z nieustalonych przyczyn uderzył w tył scanii z naczepą. Kierujący renault – mieszkaniec Tarnowa z urazem ręki i głowy przebywa w szpitalu w Olkuszu. Przyczyny wypadku wyjaśnia olkuska policja. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Włamanie do mieszkania na osiedlu Młodych

24 stycznia 2014 roku W Olkuszu nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do jednego z mieszkań przy ulicy Marii Konopnickiej w Olkuszu. Skradziono m.in. telewizor i dekoder. Straty poniosła mieszkanka Olkusza. Postępowanie w tej sprawie prowadzi olkuska policja.

Włamanie do samochodu w Jaroszowcu

27 stycznia 2014 roku nieustalony do chwili obecnej włamał się do samochodu marki Skoda Superb i ukradł radioodtwarzacza CD. Straty w wysokości 800 złotych poniósł mieszkaniec Krakowa. Sprawą zajmują się policjanci z Klucz.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PXT
PXT
10 lat temu

Olkuscy policjanci dorobili się zero zaufania społecznego. Do tego stopnia, że jak będę świadkiem jakiegoś przestępczego zdarzenia to grubo się zastanowię zanim wcisnę 997 czy aby sobie tym nie zaszkodzę.

biedak
biedak
10 lat temu

Tylko dwoch zatrzymali,a kiedy reszte zatrzymaja.