podrobione marki

Kilkaset sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm, a także podrabiane perfumy ujawnili na jednym z targowisk policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

W sprawie zatrzymano dwie osoby – obcokrajowców. Do aresztu trafiła 31-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna narodowości bułgarskiej. Oboje podejrzewani są o wprowadzanie do obiegu podrobionego towaru.

– Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w toku prowadzonych czynności ustalili, że na jednym z targowisk mogą być wprowadzane do obrotu handlowego produkty opatrzone podrobionymi znakami towarowymi. Podczas przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze, ujawnili dwa stoiska, przy których zatrzymana dwójka oferowała nielegalną odzież, m.in. spodnie, koszulki i bluzy, na których widniały podrobione znaki towarowe znanych firm odzieżowych – informuje asp. Katarzyna Matras.

Zabezpieczono łącznie kilkaset sztuk odzieży. Część towaru już wyceniono na kwotę ponad 40 tysięcy złotych. – Co do pozostałych marek, trwają ustalenia strat – dodaje oficer prasowy olkuskiej komendy.

Za obrót towarem nielegalnie oznakowanym markowymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
6 lat temu

[quote name=”ubu”][quote name=”Z tekstu”](…) policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.[/quote]
Z zacytowanego zdania wynika, że policjanci walczą z przestępczością i korupcją Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Samooczyszczanie szeregów, budująca samokrytyka czy tylko nieudacznictwo językowe?[/quote]
Moim zdaniem to raczej nie językowa a czysto merytoryczna kwestia, nawet jeśli powstała z językowej przyczyny- nie ważne, nie istotne, jeśli określa stan faktyczny.

P X T
P X T
6 lat temu

[quote name=”phi”]też mi wielkie osiągnięcie policji…zwinąć stojący kram i sprzedawcę co go pilnuje. Pochwalcie sie ile skradzionych samochodów odnaleźliście, ile złodziei złapaliście.[/quote]
Nie mogą przecież mieć sukcesów w sprawach w których sami uczestniczą. Ale za to pijanych rowerzystów to tyle im się udaje nałapać, że nawet trzeźwi się nie uchronią.
Podnosi się wielkie larum polityczne z powodu zamordowania człowieka na komendzie, ale pytam się, kto tych bandziorów przyjmował do pracy? No chyba nie Zbysiu Ziobro.

phi
phi
6 lat temu

też mi wielkie osiągnięcie policji…zwinąć stojący kram i sprzedawcę co go pilnuje. Pochwalcie sie ile skradzionych samochodów odnaleźliście, ile złodziei złapaliście.

ubu
ubu
6 lat temu

[quote name=”Z tekstu”](…) policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.[/quote]
Z zacytowanego zdania wynika, że policjanci walczą z przestępczością i korupcją Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Samooczyszczanie szeregów, budująca samokrytyka czy tylko nieudacznictwo językowe?

valdez76
valdez76
6 lat temu

A na Świętokrzyskiej jest zakaz handlu.Może się tam przejdą i babkę z żurem i czosnkiem zawiną na dołek? To prawo działa czy nie? Jest zakaz czy nie?

pavv
pavv
6 lat temu

W Bułgarii na oczach policjantów można kupić podróbki ciuchów czy zegarków, a u miejscowego rolnika legalnie pędzoną rakiję bez ulubionych przez policję znaków akcyzy i nikt z tego nie robi afery.