Złapani sprawcy pobicia

Policjanci z olkuskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Olkusza, sprawców rozboju, który miał miejsce 19. października 2013 roku. 23. października usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa z art. 280§1 kodeksu karnego. Jeden ze sprawców został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Do zdarzenia doszło w Kosmolowie około godziny 14.00. 45-letni mieszkaniec Witeradowa został pobity przez dwóch mężczyzn, a następnie pokrzywdzonemu skradziono pieniądze w kwocie 1800 złotych i telefon. Śledztwo w tej sprawie prowadzi olkuska prokuratura. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 12.

 

Olkusz. Zatrzymano sprawców kradzieży elementów metalowych

26. października 2013 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść elementy metalowych schodów. Zatrzymani to 38-latkowie, obaj bez stałego miejsca zamieszkania. Do kradzieży i usiłowania kradzieży doszło w Olkuszu na ulicy Długiej. Okazało się, że ci sami sprawcy w ciągu minionego tygodnia z prywatnego terenu dokonali już kilku kradzieży metalowych stopni schodów. Skradzione elementy sprzedawali w punkcie złomu. Pokrzywdzony oszacował straty na 4 tysiące złotych. 28. października br. mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i  usiłowania kradzieży. Kodeks karny za popełnienie przestępstwa kradzieży przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Kradzież samochodu w Kluczach

25. października 2013 roku mieszkaniec Klucz powiadomił, iż w nocy z 24/25. października 2013 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł z parkingu na osiedlu XXX-Lecia w Kluczach fiata ducato. Straty wynoszą 67 tysięcy. W samochodzie znajdowały się dokumenty: prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Klucz.

Kradzież oleju napędowego w Gołaczewach

25. października 2013 roku skradziono około 550 litrów oleju napędowego o wartości 2700 złotych ze zbiornika paliwa pojazdu marki iveco zaparkowanego na terenie posesji w Gołaczewach. Sprawą zajmują się wolbromscy policjanci.

Włamania do garaży w Żuradzie

26. października 2013 roku w Żuradzie miały miejsce dwa włamania do garaży znajdujących się na jednej posesji, należących jednak do różnych właścicieli. W obu przypadkach, nieustalony do chwili obecnej sprawca, działał w ten sam sposób – wyłamując zamki w drzwiach. Skradziono elektronarzędzia i agregat prądotwórczy o łącznej wartości 10 000 złotych. Z drugiego garażu skradziono taczki, łom i agregat. Pokrzywdzeni to mieszkańcy Żurady. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Olkusz. Skradziono elektronarzędzia

25. października 2013 roku w Olkuszu nieustalony do chwili obecnej sprawca z hali fabrycznej przy al. 1000-lecia ukradł elektronarzędzia  o wartości 10 tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Osiedle Młodych. Kradzież katalizatora

25. października 2013 roku na ul. Orzeszkowej w Olkuszu nieustalony do chwili obecnej sprawca z samochodu marki ford kuga ukradł katalizator. Straty w wysokości 5000 zł poniosła mieszkanka Olkusza. Dochodzenie w sprawie kradzieży prowadzą olkuscy policjanci.

Włamanie do sklepu mięsnego w Kluczach

W okresie od 26. do 28. października 2013 nieznany sprawca włamał się do sklepu mięsnego w Kluczach, należącego do mieszkańca Zedermana. Sprawca zerwał kłódki zabezpieczające kratę, wyważył drzwi i wszedł do środka. Po splądrowaniu pomieszczenia nic nie ukradł. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze