Zarzuty, zakaz prowadzenia pojazdów, wysokie kary finansowe oraz liczne apele niestety nie odstraszają nietrzeźwych kierowców od wsiadania za kierownicę swych pojazdów. W miniony weekend z dróg naszego powiatu funkcjonariusze wyeliminowali  kilku  nietrzeźwych kierujących.

W sobotę nad ranem  policjanci zostali wezwani na zdarzenie drogowe w Olkuszu na ulicę Żuradzką – rejon przejazdu kolejowego. Tam z relacji zgłaszającej dróżniczki  wynikało, że kierujący motorem stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Poszkodowany został zabrany do miejscowego Szpitala. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Także w sobotę, po godzinie 22.00  w gminie Wolbrom tamtejsi funkcjonariusze, zostali wezwani do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący vw golv nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zdarzenia będąc w stanie nietrzeźwości oraz nie posiadając przy sobie prawa jazdy. W wyniku nieprawidłowo zabezpieczonego ładunku jeden z elementów tj. walizka wypadła z pojazdu vw golf i i uderzyła w jadący prawidłowo pojazd fiat, uszkadzając jego zderzak. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary aresztu za prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu.

W Kluczach mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierując pojazdem marki Fiat Stilo w stanie nietrzeźwości doprowadził do kolizji drogowej. Podczas transportu zatrzymany oferował funkcjonariuszom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od wykonania czynności.

Policjanci apelują !

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o