zniszczone auta osmlodych1

Najprawdopodobniej w nocy z poniedziałku na wtorek uszkodzono kilkanaście samochodów zaparkowanych na osiedlu Młodych. Wandale zajęli się przede wszystkim lusterkami. Policja apeluje, by poszkodowani zgłaszali się do olkuskiej komendy.   

Z informacji uzyskanych od olkuskiej policji wynika, że zniszczonych zostało dwanaście pojazdów, stojących na parkingach od ul. Krasińskiego do ul. Konopnickiej. – Do zdarzeń doszło w nocy, pierwsze zgłoszenie mieliśmy o godz. 7.00. Na chwilę obecną wiadomo, że w samochodach zostało stłuczonych jedenaście lusterek. W jednym z aut wybito szybę. Niektóre pojazdy mają wgniecenia w karoserii – mówi nadkom. Agnieszka Fryben, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Policja zakwalifikowała chuligańskie wybryki jako tzw. czyn ciągły, czyli przestępstwo popełnione „na raty”, w krótkim odstępie czasu. Wandalom za zniszczenie mienia powyżej 400 złotych grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Do tej pory zawiadomienia o uszkodzonych samochodach złożyło siedem osób. – Właściciele zniszczonych aut mogą zgłaszać się do nas, by złożyć zawiadomienia o popełnionym przestępstwie oraz wnioski o ściganie sprawców zniszczenia mienia – dodaje nadkom. Agnieszka Fryben.

Fot. KPP Olkusz

zniszczone auta osmlodych2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obrońca zwierząt
Obrońca zwierząt
8 lat temu

A kim są ci ci bezprawnie strzelają petardami! Dlaczego oni nie są ścigani? Władza olkuska nie radzi sobie z przestrzeganiem prawa!

straż obywatelska
straż obywatelska
8 lat temu

Wystawić straż ze strzelców uzbrojonych po zęby. Będzie bezpiecznie i spokojnie – pod komendą dzielnicowego.

PXT
PXT
8 lat temu

[quote name=”Neptun”]Rejon Krasińskiego.Ostatnio to z 5 razy tu po blokach chodził …[/quote]
Może Ci się pomylił z kominiarzem, bo oni teraz się na czarno ubierają jak kominiarze albo raczej ninja. A może to sam ninja po tych blokach chodził, to bardziej prawdopodobne.

Hochsztapler
Hochsztapler
8 lat temu

Co to jest „Złoty Melon”?

Młody
Młody
8 lat temu

[quote name=”Neptun”][quote name=”Młody”]A czy ktoś widział na osiedlu dzielnicowego, ….[/quote]

Rejon Krasińskiego.Ostatnio to z 5 razy tu po blokach chodził 🙂
Ruszyć dupska z kanap/foteli i dzwonić ==>> 997. :P[/quote]

A za czym i po których blokach chodził ten dachowiec obserwator, no i jeszcze w jakim celu dzwonić pod ten 997 ?

Neptun
Neptun
8 lat temu

[quote name=”Młody”]A czy ktoś widział na osiedlu dzielnicowego, ….[/quote]

Rejon Krasińskiego.Ostatnio to z 5 razy tu po blokach chodził 🙂
Ruszyć dupska z kanap/foteli i dzwonić ==>> 997. 😛

PXT
PXT
8 lat temu

[quote name=”taxi”]Nie pojęte że na tyle ludzi co mieszka nikt nic nie słyszał i nie widział,a najlepszą nauczką dla wandali jest dorwać jednego lub dwóch i spuścić im wpier…….A na policje to nie ma co liczyć bo w nocy to siedzą na orlenie i laski zagadują lub tną komara koło hermesu budowlanego.[/quote]
Ludzie mają w d… współpracę z takimi „stróżami” jakich mamy, bo wiąże się to tylko z nieprzyjemnościami i niczym więcej. Na pewno by bardziej współpracowali gdyby sobie zbudowali większy autorytet. A bić wandali na własną rękę bym Ci nie radził bo wtedy Ty dostaniesz zarzuty pobicia, wszak staniesz się łatwym kąskiem służącym podniesieniu wyniku wykrywalności przestępstw nie ważne w jakiej- w dobrej czy złej wierze.

PXT
PXT
8 lat temu

[quote name=”atena”]Mam nadzieję, że w końcu policja złapie na gorącym uczynku tych wandali i będzie w stanie postawić im zarzuty. A każdy kto slyszy w nocy jakieś hałasy powinien wyjrzeć przez okno a nie bagatelizować sprawę. Warto dzwonić na policje, która pojawia się dość szybko, byc może w ten sposób uda się wspólnie dorwać wandali. Przecież naprawa w ten sposób zniszczonego auta nie jest tania, jeśli nie ma się AC.[/quote]
Mogą się szybko nie pojawić bo mogą być zajęci jakimś pijaczkiem piwnym. A zarzuty za zniszczenie aut postawią komuś przypadkowemu co się akurat napatoczy, dla nich sztuka się liczy i wynik- nie ważne czyim kosztem.

PXT
PXT
8 lat temu

Policja umie tylko apelować. Już niejednokrotnie zwracałem uwagę na to „apelowanie policyjne”, które już tylko drażni przeciętnego obywatela a oni dalej swoje i…nadal tylko apelują. Zróbcie sobie apel na placu apelowym przed każdą służbą dla podniesienia morale a potem do roboty! A nie tylko wożenie dupsk kijankami i polowanie na drobnych piwnych pijaczków w miejscach publicznych. Rowerzystów teraz nie uświadczycie bo zima, więc nie będą wam absorbować uwagi, którą możecie skupić solidniej na złodziejach i wandalach.

osiedlowa
osiedlowa
8 lat temu

Właśnie Boryna dobrze to ujął, bo tak traktuje się osiedla zwłaszcza ostatnio dotyczy to os. Młodych. Władza dokopała ” mieszkancom osiedla pseudo-obwodnicą. poczekamy a znajdą się i ekrany. Wierzę , że ta obwodnica odbije im się czkawką. Cholerne darmozjady!! A dzielnicowego nigdy na osiedlu nie. widziałam . Trochę spokoju było jak na osiedlu był posterunek, ale zlikwidowali . Ważniejsze jest parę złotówek niż bezpieczeństwo mieszkańców. No i takich mamy radnych co myślą tylko o własnej dupie.

Młody
Młody
8 lat temu

A czy ktoś widział na osiedlu dzielnicowego, no poza sytuacją jak zebrał ekipę do ukarania mandatami parkujących w nieoznaczonym miejscu …

Elti
Elti
8 lat temu

Rodzice dzieci, których nie było w domu po godz. 22 sami powinni zgłosić się na policję, bo jest wielkie prawdopodobieństwo, że to ich „wychowane pociechy” brały w tym udział. To tak w imię zwykłej, ludzkiej przyzwoitości.!!!!!

atena
atena
8 lat temu

Mam nadzieję, że w końcu policja złapie na gorącym uczynku tych wandali i będzie w stanie postawić im zarzuty. A każdy kto slyszy w nocy jakieś hałasy powinien wyjrzeć przez okno a nie bagatelizować sprawę. Warto dzwonić na policje, która pojawia się dość szybko, byc może w ten sposób uda się wspólnie dorwać wandali. Przecież naprawa w ten sposób zniszczonego auta nie jest tania, jeśli nie ma się AC.

taxi
taxi
8 lat temu

Nie pojęte że na tyle ludzi co mieszka nikt nic nie słyszał i nie widział,a najlepszą nauczką dla wandali jest dorwać jednego lub dwóch i spuścić im wpier…….A na policje to nie ma co liczyć bo w nocy to siedzą na orlenie i laski zagadują lub tną komara koło hermesu budowlanego.

niesamolubny
niesamolubny
8 lat temu

[quote name=”boryna”]wszystkie pieniądze na rynek, monitoring na rynek, straży miejskiej i policji zafundować zimowe gawry, blokowiska otoczyć obwodnicami, ogrodzić wysokim płotem i zrobić z nich ghetta[/quote]
zgaduję, że Tobie nie zniszczyli samochodu…
najlepiej wypowiadać się w sprawie z którą nie ma się żadnego związku… jeśli publicznie dłubiesz w nosie to zapewniam; nie musisz bać się monitoringu, nikt nie będzie chciał oglądać takich nagrań…
„ghetta” ??!! jaki to ma związek z czymkolwiek na tej stronie?
Proszę sprawdzić definicję getta na wikipedii.
Prymitywni ignoranci…

boryna
boryna
8 lat temu

wszystkie pieniądze na rynek, monitoring na rynek, straży miejskiej i policji zafundować zimowe gawry, blokowiska otoczyć obwodnicami, ogrodzić wysokim płotem i zrobić z nich ghetta