Wypadki drogowe

23 października około godziny 12:15, na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, kierujący fordem potrącił 72-letnią pieszą. Do wypadku doszło w trakcie przechodzenia przez nią przez jezdnię. Kobieta została przewieziona do Nowego Szpitala w Olkuszu. Do kolejnego potrącenia pieszej doszło 25 października br., około godziny 18:00 w Olkuszu. 71-letnia olkuszanka została potrącona przez samochód marki rover, kiedy przechodziła przez DK94 przejściem z sygnalizacją świetlną. Kobietę, z licznymi obrażeniami, przewieziono do olkuskiego szpitala. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności obu wypadków.

 

Ukradła torebkę

24 października około godziny 13:20 na ul. Kosynierów w Olkuszu, policjanci „patrolówki” zatrzymali kobietę podejrzewaną o kradzież torebki, w której znajdowały się dokumenty należące do olkuszanki. Do kradzieży doszło na terenie przedszkola. Pokrzywdzona odzyskała swoje mienie. Zatrzymana – mieszkająca w woj. śląskim kobieta, trafiła do aresztu olkuskiej komendy. Za kradzież cudzego mienia grozi jej kara 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież telefonu

Olkuscy policjanci zatrzymali 21-letniego olkuszanina podejrzewanego o kradzież telefonu komórkowego. Do kradzieży doszło 25 października, około godziny 19:00, w jednej z kafejek internetowych w Olkuszu. Mężczyznę zatrzymano chwilę po zdarzeniu. Podczas przeszukania jego odzieży odnaleziono skradziony telefon, który zwrócono właścicielce. Mieszkaniec Olkusza został umieszczony w policyjnym areszcie. Grozi mu kara pięciu lat więzienia.

Kradzież portfela

26 października około godziny 8:00, na targowisku miejskim przy ul. Świętokrzyskiej w Olkuszu, skradziono portfel należący do olkuszanina. Mężczyzna stracił dokumenty oraz pieniądze. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Oszustwa podczas zakupów w internecie

Dwie kobiety zgłosiły w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu sprawy oszustw internetowych. Mieszkające w powiecie olkuskim pokrzywdzone, zostały oszukane podczas zakupu na jednym z portali internetowych dekoderów umożliwiających odbiór telewizji. Pierwsza z kobiet straciła 114 złotych. 16 września br. wpłaciła pieniądze na podane konto bankowe i do dnia dzisiejszego nie otrzymała zakupionego towaru, ani też nie zwrócono jej pieniędzy. Druga pokrzywdzona straciła 400 złotych. Zakupiła ona zestaw do odbioru telewizji satelitarnej i również go nie otrzymała. Sprawami zajęli się olkuscy policjanci. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lenny
lenny
11 lat temu

Niech polcjanci zorganizujją „Odblaskowy zakłąd pracy” i w trakcie kiedy powinni ludzie powinni pracować będą edukowani na temat sluszności korzystania z odblasków. Pracodawcy będą zachwyceni.

xenon
xenon
11 lat temu

[quote name=”kermit”] policja jest organizatorem konkursu „Odblaskowa Szkoła”[/quote]
Nie tylko dzieci się powinno edukować. I nie trzba zakładać kamizelki, wystarczy elastyczny pasek odblaskowy nalozony na rekaw albo zawieszka na kurtce. Tylko trzeba pomóc się starszym ludziom w coś takiego zaopatrzyć, bo mogą nawet nie wiedziec, gdzie cos podobnego mozna kupić. . Ja dziadkiem nie jestem, ale po zmroku taką przepaskę na rękawie noszę.

kermit
kermit
11 lat temu

Gdybyś uważniej śledził bieżące wydarzenia w Olkuszu zapewne zauważyłbyś, że policja jest organizatorem konkursu „Odblaskowa Szkoła”, w ramach którego z kolei jedna ze szkół przygotowała przedstawienie w MDK’U dla innych szkół. Tak ponadto w tym przedstawieniu (jak widać na zdjęciu) uczestniczyli rownież policjanci. A kogo tu edukować jak nie dzieci? Osoby w wieku 40 lat? Co, mają załaożyć kamizelki odblaskowe? NIe żartujmy. Sukcesem jest, że zaklądają je rowerzyści. Także szukaj a znajdziesz

nisić-odblaski
nisić-odblaski
11 lat temu

samochody prowadzą zarówno kierowcy jak i idioci, starsi ludzie nie przebiegnają zwinnie przez ulice – potrzebują więcej czasu. ALE na litość boską – nechże piesi zaczną w końcu nosić odblaski!!! Na ulicach ciemno jak u murzyna, ciuchy także najczęściej maskujące – szrobure!! samochody bez świateł nie mogą sie poruszać, a piesi bez odblasków – zasuwają, czasem po własną śmierć. Wszystkie starsze osoby chodza do lekarza (jak im sie uda zarejestrować) – nie mozna by im np. w przychodniach wręczać odblaskowych przepasek na rekawy? Chyba polcja jest zobowiązana do prowadzenia akcji prewecyjnych – nie ustnych .bo to guzik da, ale konkrenych..A reszta, jesli ma choc troche oleju w głowie, powinna sama sobie kupic odblask.