kladka pkp

Kładka nad torami kolejowymi przy dworcu w Olkuszu zyskała nowy wygląd. Niestety, tylko częściowo. Największym utrudnieniem dla pieszych jest fakt, że po modernizacji przeprowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe w Krakowie można z obiektu korzystać w ograniczonym zakresie. Na dalszą część remontu na razie nie ma co liczyć.

Pasażerowie korzystający z połączeń kolejowych bez problemu dostaną się z dworca na peron. Tuż obok schodów prowadzących na peron ustawiono bramkę z napisem „Przejścia nie ma. Część kładki nieczynna”. – Dalsza część kładki, która prowadziła w kierunku fabryki oraz osiedli: Pakuska i Młodych, nie została wyremontowana. Pracownicy wykonujący prace remontowe zaspawali barierami przejście w kierunku ul. Kolejowej w Olkuszu, czym uniemożliwili mieszkańcom i podróżnym możliwość bezpośredniego przejścia z peronów w kierunku dwóch największych osiedli w mieście. Wobec wprowadzenia przez PKP PLK takiego rozwiązania, mieszkańcy i pasażerowie idący z okolic dworca PKP w kierunku ul. Kolejowej (lub odwrotnie), zmuszeni są do przechodzenia przez tory w miejscu niewyznaczonym. Zarządca infrastruktury zamknął im bowiem jedyną legalną możliwość bezpośredniego przejścia z peronów w kierunku południowej części miasta. Dlaczego PKP PLK zdecydowała się na zamknięcie drugiej części kładki nad torami kolejowymi? W jakikladka pkp 1 sposób mieszkańcy południowych osiedli Olkusza mają komunikować się z częścią miasta, położoną po drugiej stronie torów? Czy Straż Ochrony Kolei będzie egzekwowała kary za przechodzenie przez tory w miejscu niewyznaczonym, w sytuacji gdy PKP PLK zamknęła jedyne bezpieczne przejście prowadzące z peronów w kierunku ul. Kolejowej w Olkuszu? – zapytał poseł Jacek Osuch dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie, Włodzimierza Wasia.

 

Dyrekcja krakowskiego ZLK oświadcza, że dalszej części modernizacji na razie nie będzie. -Zakład od miesiąca stycznia br. czynił starania o partycypację w kosztach naprawy kładki w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz oraz w Emalii Olkusz SA, ale otrzymał odpowiedź negatywną. Otrzymane środki finansowe wystarczyły tylko na remont części kładki służącej do obsługi ruchu pasażerskiego. Drugiej części kładki w najbliższym czasie tutejszy Zakład nie planuje remontować.
Zakład nie wykona żadnego przejścia w poziomie szyn. Takie przejście znajduje się w odległości ok. 100 m przed kładką. Za kładką kolejową znajduje się kładka miejska umożliwiająca mieszkańcom bezpieczne przejście. Za przechodzenie przez tory w miejscach niedozwolonych będą egzekwowane kary przez Straż Ochrony Kolei – odpowiedział zastępca dyrektora ds. technicznych Andrzej Reichel.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mariusz 1000
Mariusz 1000
11 lat temu

spor i klotnia o czesc nie wyremontowanej kladki ..
ale zadajcie sobie pytani czy widzieliscie kiedys kogos korzystajacego z tej czesci nie wyremontowanej ???
kazdy woli przejsc przez tory na koncu peronu niz latac po schodach. Nawet sokisci lamia przepisy bo w drodze do pracy i z przcy przechodza przez tory niz przez kladke ,a uprawnienia takie maja tylko w pracy. Im kto wypisze mandaty ??

Obserwator21
Obserwator21
11 lat temu

Tu naprawdę nikt nie mysli, dopiero jak stanie sie tragedia – to uruchomią sie i Urzędnicy i Politycy i Lokalni Przediebiorcy

miarka
miarka
11 lat temu

Tylko tyle czy aż tyle? Osuch, jak to Osuch, szuka pretekstu aby wypłynąć skoro w inny sposób nie potrafi, akurat jego zaangażowanie w ten problem ani mnie ziębi ani grzeje.

Postawa PKP mnie nie dziwi, bo niby z jakiej racji ma dbać o nie swój interes? Co do dalszego remontu kładki też wiele rzeczy jest niejasnych, na przykład w artykule nawet w przybliżeniu nie podano faktycznego stanu zniszczenia kładki i, choćby w przybliżeniu, kosztów naprawy bądź przebudowy, a jak się wydaje brak pieniędzy jest tutaj najistotniejszy.

A skoroś „mazur” od kuchni polowej taki mądry, to zadam ci pytanie, dlaczego ze wspólnych pieniędzy gminy wybudowano nikomu niepotrzebny parking przy kościele Kolbego? Gdzie wtedy był Osuch? Kładka służyłaby wszystkim mieszkańcom, podczas gdy parking służy zaledwie garstce leniwych wiernych, którym „dla pana” nie chce się przespacerować kilku kroków. 🙂

Hugo Knote
Hugo Knote
11 lat temu

Resztę bankowo dokończy rydzyk, jeśli wyślecie petycję 😛

Bukselka
Bukselka
11 lat temu

[quote name=”mazur”]Osuch pyta, interweniuje… A urząd miasta co robi??? Może by tak burmistrz udał się kiedyś w tą stronę miasta. Bo wizyta władz kończy się na zakupach w supermarkecie Nasz. Wstyd…!!![/quote]
Osuch do Watykanu!

mazur
mazur
11 lat temu

Osuch pyta, interweniuje… A urząd miasta co robi??? Może by tak burmistrz udał się kiedyś w tą stronę miasta. Bo wizyta władz kończy się na zakupach w supermarkecie Nasz. Wstyd…!!!

koniu
koniu
11 lat temu

jak zwykle to tylko Polska