kronika policyjna

Olkusz. Włamanie do pizzerii
29 kwietnia br. nieustalony na chwilę obecną sprawca, włamał się do jednej z olkuskich pizzerii. Złodziej wybił szybę w oknie, wszedł do pomieszczenia i ukradł kasetkę, w której znajdowały się pieniądze. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Bukowno. Skradziono telefon komórkowy
Mieszkaniec Osieka złożył zawiadomienie o kradzieży telefonu komórkowego marki Huawei P9. Do zdarzenia doszło 1 maja w Bukownie na ulicy 1 Maja na terenie jednej z posesji. Sprawą kradzieży zajmują się policjanci z komendy.

Klucze. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy
28 kwietnia 2017 roku około godziny 12 dyżurny Policji otrzymał informację, że kierowca samochodu osobowego marki Dodge Karawan prawdopodobnie prowadzi auto w stanie nietrzeźwości. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący dodge jadąc od strony Chełmu w kierunku miejscowości Klucze, wielokrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i wyjeżdżał na chodnik. Swoim zachowaniem stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Dyżurny natychmiast wysłał policyjny patrol. Kilka minut po godzinie 12 w Jaroszowcu policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Dodge Karawan. Był nim 41- letni mieszkaniec gminy Bolesław. Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości mężczyzny, okazało się, że prowadził on samochód mając w organizmie ponad 3, 2 promile alkoholu. Ponadto w efekcie przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że 41-latek wsiadł za kółko pomimo decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lucas
Lucas
7 lat temu

[quote name=”P X T”]A skąd wiesz? Może miał na pokładzie trumnę, ale nie napisali o tym, bo okazało się że zwłoki były trzeźwe a może je nawet skuli kajdankami a to obciach, no to już o tym nie wspominali. Jak w patrolu był damianek to bardzo prawdopodobne.[/quote]
Nie wierzę w to co czytam … kolejne przesilenie, tym razem wiosenne. Brawo TY 😥

P X T
P X T
7 lat temu

A skąd wiesz? Może miał na pokładzie trumnę, ale nie napisali o tym, bo okazało się że zwłoki były trzeźwe a może je nawet skuli kajdankami a to obciach, no to już o tym nie wspominali. Jak w patrolu był damianek to bardzo prawdopodobne.

pavv
pavv
7 lat temu

Karawan to taki pojazd do zwłok wożenia. Model Dodge nazywa się CARAVAN!!!