kronika policyjna

Olkusz. Skradziono rower
Policjanci z Olkusz zajmują się sprawą kradzieży roweru. Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę tj. 29 września 2018 roku w Olkuszu na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego.

Właściciel pozostawił niezabezpieczony rower przed sklepem. Złodziej wykorzystał okazję i ukradł jednoślad. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Olkusz. Skradziono telefon
2 października 2018 roku w autobusie relacji Olkusz-Gorenice, nieustalony do chwili obecnej sprawca, ukradł pasażerce telefon komórkowy. Szkodę poniosła mieszkanka Gorenic. Policjanci z komendy ustalają sprawcę tej kradzieży.

Komunikat:
Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia elewacji domu mieszkalnego oraz drzwi wejściowych. Do zdarzenia doszło 13 września 2018 roku w Olkuszu na ulicy Jurajskiej. Uszkodzenia powstały najprawdopodobniej na skutek uderzenia przez nieustalony do chwili obecnej pojazd. Osoby, które mogą mieć informacje w tej sprawie, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32 6478 236 lub 997.

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
6 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
75 +żona pedała...bielaspiedpavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

Wracając do tematu roweru to ilu rowerzystów jeżdżących po chodnikach i przejeżdżających przez przejście dla pieszych zostało przynajmniej pouczonych. To już jest plaga jakaś. Ja codziennie widzę przynajmniej 2 takich rowerzystów, a odnoszę wrażenie, że milicja nie widzi żadnego!

bielaspied
bielaspied

[quote name=”pavv”]Wracając do tematu roweru to ilu rowerzystów jeżdżących po chodnikach i przejeżdżających przez przejście dla pieszych zostało przynajmniej pouczonych. To już jest plaga jakaś. Ja codziennie widzę przynajmniej 2 takich rowerzystów, a odnoszę wrażenie, że milicja nie widzi żadnego![/quote]
Jak ma to widzieć milicja,jak milicji nie ma?
Freudowska pomyłka,to jesteś jakiś komuch?

...
...

Pavv właśnie się wybudził ze śpiączki na którą zapadł za tamtych czasów. 8)
Rowery to właśnie dobrodziejstwo i błogosławieństwo. Dla mnie to raczej samochody i ich mnogość to przekleństwo.

żona pedała
żona pedała

Przejeżdzam po przejściu bo gdyby był wydzielony przejazd dla mnie to by mi było wolno. To gdzie ty logika??Oczywiście
jadę jak sama żem na przejściu.

75 +
75 +

Raczej wolę złodziei rowerów niż rowerzystów. Im więcej ukradną rowerów rowerzystom,tym mniej ich będzie na chodnikach. Już dziesiątki razy pisano o nie prawnym korzystaniu z chodników przez rowerzystów w Olkuszu i nic do tej pory nie zmieniło się. Raczej jest co raz gorzej. Ostatnio zostałem potrącony przez rowerzystę na przystanku autobusowym pod Skarbkiem na KKW w dniu 2 października br. Po zwróceniu uwagi rowerzyście,ten obrzucił mnie plugawymi słowami.Apeluję do olkuskiej Policji,aby chociaż publicznie wypowiedziała się na temat rowerzystów na chodnikach,bo przecież oni łamią prawo.A prawa nie może łamać rowerzysta ,tak jak każdy obywatel. A teraz będą mój tekst „minusować” właśnie… Czytaj więcej »

pavv
pavv

[quote name=”żona pedała”]Przejeżdzam po przejściu bo gdyby był wydzielony przejazd dla mnie to by mi było wolno. To gdzie ty logika??Oczywiście
jadę jak sama żem na przejściu.[/quote]

Jak to sobie wyobrażasz? Prowadzisz rower chodnikiem bo tak musisz i nagle przed przejściem wsiadasz na rower żeby przez nie przejechać? Rowerzystę jadącego ulicą muszę akceptować. Tego jadącego chodnikiem nigdy nie zaakceptuję. Niestety jak widzę to milicja akceptuje.