Kolejna „lewa” aukcja

17 grudnia. Przed południem do olkuskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który został oszukany na jednym z portali aukcyjnych przy zakupie telefonu komórkowego. Olkuszanin stracił 1200 zł.

Wigilijna kradzież

24 grudnia. Pod osłoną nocy nieznany sprawca włamał się do budowanego domu w Wolbromiu przy ul. Zielonej. Z wnętrza budynku skradziono wiertarkę oraz piłę spalinową. Postępowanie w tej sprawie prowadzi miejscowy Komisariat Policji.

Straty myśliwych

27 grudnia. W Niesułowicach nieznany sprawca zniszczył ambonę myśliwską. Stratę w wysokości 2500 zł poniosło Koło Łowieckie.

Potrącił pieszą

28 grudnia. Wczesnym rankiem na ul. Krakowskiej w Wolbromiu, mieszkaniec powiatu chrzanowskiego poruszający się samochodem marki renault, potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę. Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowana wolbromianka, z urazem łokcia i kolana trafiła do olkuskiego szpitala.

Ujęli złodzieja

28 grudnia. Około godz. 9:50 w Olkuszu na ul. Króla Kazimierza Wielkiego, policyjni funkcjonariusze zatrzymali 25 – letniego mężczyznę, który wspólnie ze swoimi kolegami ukradł z jednego ze sklepów motoryzacyjnych akumulator o wartości 300 zł. Olkuszanin trafił do aresztu. Grozi mu kara więzienia nawet do 5 lat.

Wypadli z drogi i ścięli słup

29 grudnia. Około północy na Podlipiu w gminie Bolesław doszło do groźnego wypadku z udziałem dwóch młodych mężczyzn jadących autem marki bmw. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup elektryczny – ścinając go. W chwili zderzenia, w samochodzie znajdowali się dwaj mieszkańcy Bukowna. Do szpitala w Sosnowcu z poważnymi obrażeniami trafił 18 – latek. Drugi z mężczyzn doznał jedynie ogólnych potłuczeń. Obaj poszkodowani zostali poddani badaniom krwi na zawartość alkoholu w organizmie. Samochód trafił na policyjny parking. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

Potrącił pieszych na „podwójnym gazie”

29 grudnia. Po godz. 19 na ul. Mickiewicza w Olkuszu, policjanci zatrzymali 47 – letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej kierując samochodem marki daewoo potrącił na pasach trzy osoby. Badanie alkomatem wykazało, że olkuszanin był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się 1,8 promila alkoholu. W szpitalu na obserwacji pozostała jedna z potrąconych osób, która doznała ogólnych obrażeń ciała. Sprawca zdarzenia trafił do policyjnego aresztu.

5 lat więzienia za kradzież drzewa?

30 grudnia. Zgodnie z obowiązującym prawem, nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Krzykawki w gminie Bolesław, na którego posesji policjanci zabezpieczyli drzewo skradzione z terenu lasów państwowych. Wartość drzewa oszacowano na 210 zł.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
07 zgłoś się
07 zgłoś się
12 lat temu

„Matejkę”, genialnego fałszerza, zatrzymali policjanci z Olkusza. 68-letni Zdzisław N. podrabiał pieniądze, ale też malował obrazy i zwyciężał w konkursach plastycznych.”

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10916908,Wpadl__Matejko___genialny_falszerz.html

Nie napisano tylko, czy ten artysta jest rodem z Olkusza czy tylko tutaj go drapnęli! A swoją drogą 25 lat paki za pracę artystyczną, to trochę dużo. Za puste dodruki bezwartosciowej kasy wprowadzanej w obieg przez bankrutujące banki, jakoś nikt nie beknął. A może Zdzisław N. czuł wewnętrzną potrzebę zrealizowania swoich wizjii artystycznych nadając im formę banknotów? Te o duzych nominałach mnie także się ogromnie się podobają, więc mogę zrozumieć fascynację faceta.