Kradzież portfela

28 listopada br. około godziny 18:30, na ul. 20 – Straconych w Wolbromiu, skradziono portfel należący do wolbromianina. Pokrzywdzony stracił dokumenty oraz pieniądze – oszacował wartość poniesionej starty łącznie na 100 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą miejscowi policjanci.  

 
Zatrzymano złodziei, którzy ukradli telefon

28 listopada br. około godziny 23:00 na ul. Kościuszki w Olkuszu skradziono telefon komórkowy o wartości około 1.200 złotych. Mężczyzna oraz kobieta, oboje w wieku około 30 lat, poprosili mieszkańca Zadola Kosmolowskiego o pożyczenie telefonu, gdyż rzekomo pilnie musieli zatelefonować. Kiedy aparat znalazł się w rękach kobiety oboje uciekli. Zostali zatrzymani przez policjantów Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego kilkanaście minut później. Policjanci odzyskali również skradziony telefon. Okazało się, że podejrzanymi o jego kradzież są osoby dobrze znane olkuskim funkcjonariuszom – 29 – letni mężczyzna oraz jego 30 – letnia żona. Oboje trafili do aresztu olkuskiej komendy. Przedstawiono im już zarzut kradzieży. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

 

Kradzież butli z gazem

27 listopada br., prawdopodobnie nocą, włamano się do metalowej skrzyni znajdującej się na prywatnej posesji w Porębie Dzierżnej (gmina Wolbrom) i skradziono z niej 5 butli z gazem. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionego mienia na około 400 złotych.

Na podwójnym gazie

28 listopada br. około godziny 17:30 w Podlipiu (gmina Bolesław),  policjanci z Bukowna zatrzymali do kontroli drogowej forda. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 59 – letniego mieszkańca Podlipia okazało się, że w jego organizmie znajdują się ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna posiada wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.  Wkrótce odpowie za popełnienie dwóch przestępstw.

Wypadek na „krajówce”

Siedem osób trafiło do szpitala w wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych. Do wypadku doszło 1 grudnia br. około godziny 2:30, na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z drogą krajową nr 94 w Olkuszu.

Citroen, jadący DK – 94 w kierunku Katowic, zderzył się z oplem, który wyjechał z ul. Kościuszki, a następnie uderzył w mazdę, która nadjechała od strony Wolbromia. Do szpitali w Olkuszu, Sosnowcu, Chrzanowie i Krakowie przewieziono czworo pasażerów opla oraz kierującą i pasażerów citroena – wszyscy są mieszkańcami powiatu olkuskiego. Prawdopodobną przyczyną wypadku było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą oplem. Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wypadku

Usiłowanie włamania

Nocą 29 listopada br. usiłowano włamać się do zakładu fryzjerskiego mieszczącego się na os. Pakuska w Olkuszu. Sprawca został jednak spłoszony przez alarm. Sprawą zajęli się olkuscy policjanci.

Sprawcy kradzieży „na wyrwę” zatrzymani

30 listopada br. wolbromscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dwa dni wcześniej okradli dwie starsze kobiety na terenie Wolbromia. Młodzi mężczyźni najpierw wyszukiwali swoje ofiary, a później podążając za nimi czekali na najbardziej dogodny moment aby wyrwać przenoszone przez kobiety torebki i uciec. 20 – letni mieszkaniec gminy Charsznica oraz 25 – letni mieszkaniec gminy Wolbrom zostali zatrzymani na podstawie czynności operacyjnych wolbromskich policjantów. Przedstawiono już im zarzut kradzieży. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Wypadek w Trzyciążu

3 grudnia br. około godziny 13:00 na drodze wojewódzkiej nr 794 w Trzyciążu, wolbromianin kierujący fiatem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z mercedesem, którym kierował olkuszanin. W wyniku wypadku pasażerka fiata złamała nogę. Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wypadku.
    

Włamania do samochodów

Do trzech samochodów włamano się nocą 3 grudnia br. na os. Młodych w Olkuszu. Sprawca, po uprzednim uszkodzeniu zamków w drzwiach, dostał się do pojazdów zaparkowanych na ul. Baczyńskiego, ul.Orzeszkowej i ul.Konopnickiej, a następnie ukradł m. in. akumulator, elektronarzędzia oraz nawigację samochodową. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.  

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Barbara
Barbara
11 lat temu

Osobę poszkodowaną w wypadku w Trzyciążu proszę o kontakt tel. 519 606 402 .