fire

Pożar, do którego doszło w sobotę w prywatnej firmie zajmującej się składowaniem odpadów, a mieszczącej się na terenie byłej fabryki garnków, wzbudził spore zaniepokojenie mieszkańców. Wkrótce odbędzie się spotkanie, na którym mieszkańcy będą mieli okazję porozmawiać z  przedstawicielami tej firmy, Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Wydziału ochrony środowiska Starostwa Powiatowego w Olkuszu oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie.

Przyczyny pożaru ustala policja. – Zwróciliśmy się z wnioskiem o wszczęcie śledztwa do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu – informuje oficer prasowy olkuskiej policji mł. asp. Marcin Dzięcioł. Straż pożarna wystąpiła do starosty olkuskiego z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli w miejscu, gdzie doszło do pożaru. – Błyskawicznie przekazaliśmy sprawę do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie – mówi dyrektor Wydziału ochrony środowiska w starostwie powiatowym Jan Książek. Z podobnym wnioskiem wystąpił również olkuski poseł Jacek Osuch.

Poseł wraz z radnym miejskim Łukaszem Kmitą organizuje też spotkanie z mieszkańcami, na które zaproszenia otrzymali przedstawiciele firmy w której wybuchł pożar, Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Wydziału ochrony środowiska Starostwa Powiatowego w Olkuszu oraz Wojewódzkiego Inspektoratu ochrony Środowiska w Krakowie. – Do biura poselskiego zgłosiło interwencje już kilkunastu mieszkańców, zaniepokojonych faktem gromadzenia i przetwarzania odpadów w firmie przy ul. Partyzantów. Aktualnie WFIOŚ przeprowadza tam kontrolę. Organizujemy to spotkanie, by rozwiać wszelkie wątpliwości, które mają mieszkańcy. Składowanie odpadów niebezpiecznych w samym centrum Olkusza budzi nasze poważne wątpliwości o bezpieczeństwo mieszkańców. Chcemy więc usłyszeć od przedstawicieli firmy, jak to się stało, że doszło do pożaru i co tak naprawdę się paliło – mówi Łukasz Kmita.
 
Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17.00 w Klubie „Przyjaźń” przy ul. Legionów Polskich 14 w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Realista
Realista
11 lat temu

Mnie boli to, że nie zarabiamy 10 000 zł, bo przez komunistow zarabiamy tylko 1500 zł (minimalna płaca), że młodzi nie maja pracy przez rzady komunistów i postkomunistów, że nie mamy autostrad, fabryk samochodów i słuzby zdrowia dostepnej dla wszystkich a nie tylko aparatczyków PZPR. Mnie boli, że ci co popierali zbrodniczy antypolski system socjalistyczny nadal są u władzy i dalej szkodzą Polsce i Polakom, miedzy innymi własnie poprzez działania, które powodują biedę Polaków.

lDo Realisty
lDo Realisty
11 lat temu

Czy boli Pana to:
„Dowodem jest sprzeciw przeciwko prywatyzacji szpitala.”

Realista
Realista
11 lat temu

Panie Orkisz od kiedy to panu zależy na dobru mieszkańców. Wtedy gdy popierał pan zbrodnie komunizmu w 1970, 1976, 1981. A może pan nie zna historii i nie wie o Katyniu, 1920 roku, o 17 wrzesnia 1939 r. To by było jakieś wytłumaczenie pańskiego postepowania. Czy robiąc teraz wszystko aby Polakom żyło sie biedniej. Odpowiem – pan myśli tylko o swojej krierze ile to parti pan zmienił SDPR, UP, SLD, to jedno swiadczy o kerierowiczostwie. Dlatego mamy dalej biedę, bo pan i pańscy koledzy, komunisci i postkomuniści tak rządza. Najlepsze co możecie zrobić dla mieszkańców to odejśc z polityki.

Realista
Realista
11 lat temu

Do pszenny
Skandalem to jest, że pan Jan Orkisz nie odszedl w 1989 roku na polityczna emeryturę i dalej działa na szkode Olkusza Polski i Polaków. PZPR – owski aparatczyk,członek ORMO, od 16 roku członek ZMS, popierał dyktature PZPR a teraz zmienił poglady i popiera demokracje. Nie da sie pogodzic ognia z woda. Przed 1989 rokiem działał na szkodę narodu Polskiego i teraz robi to samo. Dowodem jest sprzeciw przeciwko prywatyzacji szpitala.

Jan Orkisz radny
Jan Orkisz radny
11 lat temu

[quote name=”pszenny”]panie Orkisz , z niedowierzaniem czytam ze legitymizuje pan działania posla Osucha ! Co pan nie chce być juz posłem ? Skandal 😀 :lol:[/quote]

Ja uważam , że tam gdzie chodzi o dobro mieszkańców należy z sobą współpracować bez względu na opcję i przynależność polityczną.

pszenny
pszenny
11 lat temu

panie Orkisz , z niedowierzaniem czytam ze legitymizuje pan działania posla Osucha ! Co pan nie chce być juz posłem ? Skandal 😀 😆

Jan Orkisz radny
Jan Orkisz radny
11 lat temu

Na Sesji Rady Powiatu w Olkuszu w dniu 19 grudnia br. zwróciłem się z wnioskiem do Starosty Olkuskiego aby jako Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, w skład której wchodzi między innymi : Prokurator Rejonowy w Olkuszu, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji, Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej zorganizował jedno posiedzenie tego gremium aby przeanalizować jak doszło do gromadzenia takiej ilości odpadów na terenie byłej OFNE, kto wyraził na to zgodę, czy instytucje kontrolne wywiązały się należycie ze swoich obowiązków, jakie podjąć działania by tak uciążliwą i działalność zlikwidować, . Byłem na tym spotkaniu. Szkoda,że nie ma z niego żadnej relacji w formie pisemnej czy filmu. Chce poinformować Państwa ,że działająca na tym terenie – byłej OFNE firma z Oświęcimia wystąpiła do Starosty o zgodę na składowanie 867 odpadów w tym 400 odpadów niebezpiecznych.Zachęcam lokalną prasę do zaintersowania się tą sprawą

qba
qba
11 lat temu

Qrwa tektury ;] wybuchajace tektury haha ;]

Ona z kolejowej
Ona z kolejowej
11 lat temu

I bardzo dobrze!! W końcu coś z tematem się zaczęło dziać!!! Zobaczymy co przyniesie to spotkanie. Jestem bardzo ciekawa czy przedstawiciele firmy się pojawią.. bardzoooo jestem ciekawa.