kronika policyjna

Wolbrom. Na przejściu dla pieszych potrącono kobietę
27 czerwca kierowca bmw na przejściu dla pieszych potrącił kobietę. Ranna 58-latka została przewieziona do szpitala w Olkuszu.

Do zdarzenia doszło po godzinie 12 na ulicy 1-go Maja w Wolbromiu. Jak wstępnie ustalono kierujący bmw, 21-letni mieszkaniec Wolbromia potrącił przechodzącą przez przejście pieszą. Ranna 58-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Olkuszu. 21-latek był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Klucze. Uszkodził szybę w sklepie
Głupi żart 22-latka zakończył się wizytą w Komisariacie Policji w Kluczach. Mężczyzna odpalił petardę i zostawił ją na parapecie szyby wystawowej jednego ze sklepów obuwniczych. Wybuchająca petarda uszkodziła okno. Podejrzewany o ten czyn 22-letni mężczyzna niebawem odpowie za swoje zachowanie. O zdarzeniu poinformowała Policję właścicielka sklepu. Kobieta kończyła pracę i gdy zamknęła pomieszczenie zauważyła uszkodzoną szybę w oknie wystawowym, a na parapecie pozostałości po petardzie. O sytuacji powiadomiła Policję. Funkcjonariusze ustalili, kiedy doszło do tego zdarzenia i wytypowali osobę podejrzewaną o uszkodzenie szyby wystawowej. Był nim 22-letni mieszkaniec Klucz. Młody mężczyzna nie spodziewał się wizyty policjantów i myślał, że pozostanie bezkarny. Mężczyzna został doprowadzony na Komisariat Policji. Przyznał się do uszkodzenia szyby i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Niebawem odpowie za swój czyn. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Olkusz. Policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom
W ubiegły weekend policjanci z Komendy w Olkuszu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, który kierował motorowerem, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i wjechał w zaparkowany samochód. Drugi prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu.

W sobotę 1 lipca około pierwszej w nocy, na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena golfa. Nerwowe zachowanie mężczyzny i wyraźna woń alkoholu z ust wskazywało na to, że 36-latek może być nietrzeźwy. Okazało się, że kierowca volkswagena w swoim organizmie miał ponad 2,2 promila alkoholu. Policjanci ustalili również, że mężczyzna nie po raz pierwszy prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. 36-latek wsiadł za kółko pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który trwa do 2019 roku.

Następnego dnia około godziny 16.30 na ulicy Baczyńskiego w Olkuszu nietrzeźwy motorowerzysta wjechał w zaparkowanego volkswagena. By zbadać stan jego trzeźwości, policjanci doprowadzili mężczyznę na komendę. Przeprowadzone alkomatem badanie wykazało, że w organizmie 57-latka jest ponad 3,2 promila alkoholu. Teraz kierowcy będą musieli się liczyć, nie tylko z odpowiedzialnością karną ale i wysokimi konsekwencjami finansowymi.

Przypominamy, że alkohol wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kierowców. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to zagrożenie na drogach!. Jeżeli podejrzewasz, że kierowca jest pijany – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym policję.

Olkusz. Kradzież portfela
Mieszkaniec gminy Bolesław stracił portfel z dokumentami i pieniędzmi. Kradzież miała miejsce 4 lipca br. w autobusie. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

Olkusz. Włamanie do domu
4 lipca 2017 roku w Olkuszu, nieustalony na chwilę obecna sprawca, włamał się do niezamieszkałego domu i usiłował ukraść narzędzia. Jednak swojego celu nie osiągnął, gdyż został spłoszony przez właściciela budynku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
P X T
P X T
6 lat temu

[quote name=”prawiczka”]Czy to logiczne? „Podejrzewany o ten czyn 22-letni mężczyzna niebawem odpowie za swoje zachowanie.”[/quote]
Tam gdzie kończy się logika zaczyna się policja.
Dla nich i tak nie ma znaczenia między „podejrzany” a „oskarżony”.

prawiczka
prawiczka
6 lat temu

Czy to logiczne? „Podejrzewany o ten czyn 22-letni mężczyzna niebawem odpowie za swoje zachowanie.”

P X T
P X T
6 lat temu

„Wolbrom. Na przejściu dla pieszych potrącono kobietę…policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.”
Co tu wyjaśniać, natrafiła kobitka na konfigurację… kierowcy życzliwego połączonego z kierowcą roztargnionym w pośpiechu (tzw szczur wyścigowy cywilizacji XXI w)
Życzliwy zadziałał jak zachęta na pasy a roztargniony nie uszanował życzliwości i kolejna z licznych przypadków tego typu zrealizowana. Najwyższy czas zmienić przepisy, które nie robią nic innego jak tylko uruchamiają głupawkę zarówno u pieszych jak i u kierowców.
O głupawce policyjnej już nie wspominam bo to standard.