kronika policyjna

Kradzież kabli w Witeradowie

27 lutego 2014 roku w Witeradowie, nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł kable elektryczne z budowanego domu. Straty w wysokości około 4500 złotych poniósł mieszkaniec Witeradowa. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi olkuska policja.

Włamanie do domu w Krzykawce

26 lutego 2014 roku w Krzykawce, nieustalony do chwili obecnej sprawca, po uprzednim otwarciu drzwi domu prawdopodobnie przy użyciu dopasowanego klucza, dostał się do środka i ukradł dwa telefony komórkowe, biżuterię oraz pieniądze. Straty w ustaleniu. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Wypadek drogowy w Chełmie

28 lutego 2014 roku na drodze wojewódzkiej nr 794 w miejscowości Chełm kierujący BMW, omijając zwierzę, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do rowu i dachował. Kierowca wraz z pasażerką (mieszkańcy Słomnik i Poręby Górnej) doznali ogólnych obrażeń i zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu. Kierujący był trzeźwy. Okoliczności wypadku bada olkuska policja.

Braciejówka. Spłonęła stodoła

1 marca 2014 roku w Braciejówce spaleniu uległa stodoła, w której znajdował się ciągnik rolniczy, przyczepy oraz rozrzutnik. Straty w ustaleniu. Policja ustala przyczyny pożaru.

Kradzież trakcji

W Bukownie na szlaku kolejowym Bukowno-Jaworzno nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł 50 metrów trakcji elektrycznej na szkodę PKP. Zdarzenie miało miejsce 2 marca br. Wartość strat w ustaleniu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Bukowna.

Włamanie do sklepu w Wolbromiu

W Wolbromiu 28 lutego 2014 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do sklepu wielobranżowego i ukradł kasetę z pieniędzmi oraz wyroby tytoniowe. Straty w wysokości około 500 złotych poniósł mieszkaniec Wolbromia. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Olkusz. Po raz kolejny policjanci ujawnili papierosy i tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy

3 marca 2014 roku w trakcie przeszukania jednego z olkuskich mieszkań policjanci ujawnili nielegalne papierosy i tytoń. Zabezpieczono 116 paczek papierosów różnych marek oraz półkilogramowy worek ciętego tytoniu. Policjanci przesłuchali kobietę, w mieszkaniu której znaleziono tytoń i papierosy. Jest to ta sama osoba, u której olkuska policja znalazła tytoń i papierosy w lutym tego roku. Materiały do dalszego prowadzenia przekazano do Urzędu Celnego w Krakowie.

Gmina Klucze. Złodzieje kabla telekomunikacyjnego zatrzymani

4 marca br. przy szlaku kolejowym Kolbark Młyny policjanci z Komisariatu Policji w Kluczach zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja kabla telekomunikacyjnego. Policjanci ustalili, że 17-latek nie działał sam. W niespełna dwie godziny zatrzymano kolejne osoby, 22-letnią kobietę i 17-latka. Zatrzymani to mieszkańcy Jaroszowca. Okazało się, że dzień wcześniej na terenie gminy Klucze ci sami sprawcy ukradli 12 mb takiego kabla. Część skradzionego mienia policja odzyskała. Dzisiaj sprawcy kradzieży usłyszą zarzuty z art. 278 kodeksu karnego.

Włamanie do domu w Laskach

3 marca 2014 roku w miejscowości Laski, nieustalony do chwili obecnej sprawca, po uprzednim wyłamaniu drzwi balkonowych wszedł do domu i ukradł aparat fotograficzny oraz laptopa. Straty w wysokości około 1500 złotych poniosła mieszkanka tej miejscowości. Dochodzenie w sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Bukownie.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o