paragraf-blacha

Ukradł jej dowód osobisty
26 września. Wczesnym popołudniem w Olkuszu na ulicy Miłej nieustalony dotąd sprawca wykorzysta nieuwagę olkuszanki, wszedł do jej domu i ukradł dowód osobisty.

Narzędzia łupem złodziei
27 września. O godzinie 18:00 skradziono elektronarzędzia pozostawione w toyocie zaparkowanej na ulicy Kolberga w Olkuszu. Właściciel szacuje swoje straty na 6 000 zł.

Niewybuchy na pustyni
28 października. Na terenie Pustyni Błędowskiej w okolicach Chechła odnaleziono dwa niewybuchy. Miejsce zabezpieczono do czasu przybycia patrolu saperskiego.  

Okradli dom
29 września. Około godziny 15:00, po wyłamaniu zamków w drzwiach balkonowych domu w Kolonii na ulicy Bolesławskiej, sprawcy dostali się do wnętrza nowo budowanego domu. Skradli piec gazowy oraz cztery baterie wodne. Właściciel domu, mieszkaniec Bolesławia, oszacował straty na 8000 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat policji w Bukownie.

Odzyskali „komórkę”
29 września. Wieczorem w jednym z mieszkań na terenie Bukowna policjanci miejscowego komisariatu odzyskali telefon komórkowy, który 6 sierpnia tego roku został  skradziony mieszkańcowi Bukowna.

Maluchem na podwójnym gazie
29 września. O godzinie 3:00 nad ranem w Lgocie Wolbromskiej (gmina Wolbrom) policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymali 52-letnią mieszkankę Dłużca, która kierowała maluchem nie stosując się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Rowerem po „głębszym”
29 września. W Chechle policjanci z KP w Kluczach zatrzymali 31-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierował rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości (około 2,4 promila alkoholu w organizmie). Mężczyzna odpowie ponadto za popełnienie kolejnego przestępstwa, ponieważ nie stosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Demolka na placu zabaw
29 września. W nocy z 29 na 30 września 2011r., na placu zabaw na ulicy Żeromskiego (przy Szkole Podstawowej), zniszczono platformę balansową o wartości 500 zł.

,,Zwinęli” auto
30 września. Około godziny 5:30 nad ranem w Olkuszu na ulicy Reja skradziono ciemnozielonego chryslera. Ustalono, że właściciel, który jest mieszkańcem Pilicy, stracił około 2000 zł.

Bez prawka
1 października. Tuż nad ranem na olkuskim odcinku drogi wojewódzkiej nr 783 olkuscy policjanci zatrzymali 29-letniego wolbromianina, który kierował seatem, wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia tego typu pojazdów.

Ukradli przyczepkę
1 października. W okresie pomiędzy 1 a 3 października 2011 r., z terenu garaży samochodowych przy ulicy Kochanowskiego w Olkuszu, skradziono przyczepkę o wartości 1000 zł.

Firma okradziona z laptopa
2 października. Późnym wieczorem, po wcześniejszym wybiciu szyby w drzwiach citroena zaparkowanego w Olkuszu przy ulicy Traugutta, skradziono z jego wnętrza laptopa wraz z oprogramowaniem. Szkodę w wysokości 20 000 zł poniosła firma z Wałbrzycha.

Splądrował dom
3 października. Około godziny 6:30 w Hutkach na ulicy Karnej nieustalony dotąd sprawca pokonał zabezpieczenia w drzwiach balkonowych, po czym włamał się do  domu jednorodzinnego. Z jego wnętrza skradł pieniądze, biżuterię oraz aparat fotograficzny. Właściciel domu stracił 5000 zł.

Odpowie za „maryśkę”
3 października. O godzinie 22:00 w Olkuszu na ulicy Mickiewicza funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 17-letniego olkuszanina, który posiadał przy sobie, marihuanę w ilości 0,5 g. Nastolatek trafił do aresztu olkuskiej komendy. Odpowie on za popełnienie przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozić mu może nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

Nie posłuchał sądu
4 października. Przed południem w Witeradowie olkuscy policjanci zatrzymali mieszkańca Gorenic, który kierował samochodem marki rover nie stosując się do sądowego zakazu prowadzenia tego typu pojazdów.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o