paragraf-blacha

Ukradł jej dowód osobisty
26 września. Wczesnym popołudniem w Olkuszu na ulicy Miłej nieustalony dotąd sprawca wykorzysta nieuwagę olkuszanki, wszedł do jej domu i ukradł dowód osobisty.

Narzędzia łupem złodziei
27 września. O godzinie 18:00 skradziono elektronarzędzia pozostawione w toyocie zaparkowanej na ulicy Kolberga w Olkuszu. Właściciel szacuje swoje straty na 6 000 zł.

Niewybuchy na pustyni
28 października. Na terenie Pustyni Błędowskiej w okolicach Chechła odnaleziono dwa niewybuchy. Miejsce zabezpieczono do czasu przybycia patrolu saperskiego.  

Okradli dom
29 września. Około godziny 15:00, po wyłamaniu zamków w drzwiach balkonowych domu w Kolonii na ulicy Bolesławskiej, sprawcy dostali się do wnętrza nowo budowanego domu. Skradli piec gazowy oraz cztery baterie wodne. Właściciel domu, mieszkaniec Bolesławia, oszacował straty na 8000 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat policji w Bukownie.

Odzyskali „komórkę”
29 września. Wieczorem w jednym z mieszkań na terenie Bukowna policjanci miejscowego komisariatu odzyskali telefon komórkowy, który 6 sierpnia tego roku został  skradziony mieszkańcowi Bukowna.

Maluchem na podwójnym gazie
29 września. O godzinie 3:00 nad ranem w Lgocie Wolbromskiej (gmina Wolbrom) policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymali 52-letnią mieszkankę Dłużca, która kierowała maluchem nie stosując się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Rowerem po „głębszym”
29 września. W Chechle policjanci z KP w Kluczach zatrzymali 31-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierował rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości (około 2,4 promila alkoholu w organizmie). Mężczyzna odpowie ponadto za popełnienie kolejnego przestępstwa, ponieważ nie stosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Demolka na placu zabaw
29 września. W nocy z 29 na 30 września 2011r., na placu zabaw na ulicy Żeromskiego (przy Szkole Podstawowej), zniszczono platformę balansową o wartości 500 zł.

,,Zwinęli” auto
30 września. Około godziny 5:30 nad ranem w Olkuszu na ulicy Reja skradziono ciemnozielonego chryslera. Ustalono, że właściciel, który jest mieszkańcem Pilicy, stracił około 2000 zł.

Bez prawka
1 października. Tuż nad ranem na olkuskim odcinku drogi wojewódzkiej nr 783 olkuscy policjanci zatrzymali 29-letniego wolbromianina, który kierował seatem, wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia tego typu pojazdów.

Ukradli przyczepkę
1 października. W okresie pomiędzy 1 a 3 października 2011 r., z terenu garaży samochodowych przy ulicy Kochanowskiego w Olkuszu, skradziono przyczepkę o wartości 1000 zł.

Firma okradziona z laptopa
2 października. Późnym wieczorem, po wcześniejszym wybiciu szyby w drzwiach citroena zaparkowanego w Olkuszu przy ulicy Traugutta, skradziono z jego wnętrza laptopa wraz z oprogramowaniem. Szkodę w wysokości 20 000 zł poniosła firma z Wałbrzycha.

Splądrował dom
3 października. Około godziny 6:30 w Hutkach na ulicy Karnej nieustalony dotąd sprawca pokonał zabezpieczenia w drzwiach balkonowych, po czym włamał się do  domu jednorodzinnego. Z jego wnętrza skradł pieniądze, biżuterię oraz aparat fotograficzny. Właściciel domu stracił 5000 zł.

Odpowie za „maryśkę”
3 października. O godzinie 22:00 w Olkuszu na ulicy Mickiewicza funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 17-letniego olkuszanina, który posiadał przy sobie, marihuanę w ilości 0,5 g. Nastolatek trafił do aresztu olkuskiej komendy. Odpowie on za popełnienie przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozić mu może nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

Nie posłuchał sądu
4 października. Przed południem w Witeradowie olkuscy policjanci zatrzymali mieszkańca Gorenic, który kierował samochodem marki rover nie stosując się do sądowego zakazu prowadzenia tego typu pojazdów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze